Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LI. 620 330 Mr Hyde

Blackoutem za udržitelnost. Utrechtu došla elektřina, pro auta bude na příděl

Informace o tom, že nizozemský Utrecht hodlá odpojit většinu z veřejně přístupných dobíjecích stanic je symptomem mnohem vážnější diagnózy. Chvalně proslulé zelené město Evropy se totiž honbou za udržitelností dostalo do úzkých. Kapacita místní sítě už nepostačuje ani na chod běžných institucí.

Detaily: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/utrecht-nizozemsko-sit-kapacita-nabijecky-mobilita.A240203_185325_automoto_dohr?s=08

Európa má zásadný problém. Jej obrovský veterný park krachuje z bizarného dôvodu

Nórsky výrobca hliníka Norsk Hydro ASA čelí problémom v reťazci dodávok energie, keďže spoločnosť Markbygden Ett AB, ktorá stojí za veterným parkom Markbygden ETT vo Švédsku, začala v novembri minulého roka proces reorganizácie spoločnosti, píše portál Recharge.

Detaily: https://fontech.startitup.sk/obrovsky-veterny-park-v-europe-krachuje/

Průzkum ukázal, že většina majitelů elektromobilů si drží v záloze auta na benzin či naftu. A nehodlají se jich vzdát

To se to básní o elektromobilitě, když se na ni nemusíte spoléhat. Studie leasingové společnosti zkrátka suchými čísly vykreslila to, co je dávno jasné – že elektrická auta jsou komplementem, ne substitutem spalovacích vozů.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pruzkum-ukazal-ze-vetsina-majitelu-elektromobilu-si-drzi-v-zaloze-auta-na-benzin-nebo-naftu-a-nehodlaji-se-jich-vzdat/

V Turíně ekologická aktivistická skupina Extinction Rebellion v kostýmech Amorů

+ blonďatých parukách a bílých šatech vysypala pytle hlíny a umístila balíky sena před sídlo italské státní banky. Před vchodem také vyvěsili transparent s nápisem: „Vláda a klima, toxická láska“.

Absurdita elektrické doby: Pod technickým šéfem Audi se má houpat křeslo proto, že značka nenabízí dost elektromobilů

Věříme, že to Audi takto neplánovalo, ve výsledku je ale nyní díky tomu, že svou nabídku nezaplavilo nepříliš žádanými elektrickými modely, ve výhodné pozici, však konkurence s nimi jen brzdí. Že je tento stav nakonec označen za problém, je jen další absurditou dnešní doby.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/absurdita-elektricke-doby-pod-technickym-sefem-audi-se-ma-houpat-kreslo-proto-ze-nenabizi-dost-elektromobilu/

Kanada. Demonštranti proti klimatickým zmenám namaľovali dinosaurov v Múzeu prírody oranžovou farbou.

Zaujímalo by ma, či vie, že je to len replika kostry dinosaura?
Vraj nie…
Ale tieto namontované repliky sú stále šialene drahé.

Detaily: https://ottawacitizen.com/news/local-news/activists-spray-paint-on-a-replica-dinosaur-skeleton-at-canadian-museum-of-nature

Hyundai ruší v Európe všetky N modely. Budúcnosti je už len elektrická

Európa prichádza o ikonický kórejský hatchback, upozorňuje portál autoevolution.com. Malé športové autá značky Hyundai totiž na starom kontinente definitívne končia a to kvôli sprísňujúcim sa emisným normám, pričom ich má výlučne nahradiť ich elektrický nástupca. Nejde pritom o prvé modely, ktoré sú podobným spôsobom nahrádzané a už čoskoro tak skončí väčšina „hot-hatchov“.

Detaily: https://fontech.startitup.sk/hyundai-rusi-v-europe-n-modely/

Pohádkově levné leasingy na elektromobily skončily. Zákazníci přeplácí spalovací auta až o 142 procent, varuje „automobilový papež”

Jestli dosud šlo v případě snahy o pořízení elektrického auta v něco doufat, pak to byla možnost dostat se k němu relativně levně cestou operativního leasingu. I tady se ale ucho utrhlo a na trhu nastala paradoxní situace – zatímco elektrická auta v „hotovostních” cenách zlevňují, leasingy dramaticky zdražují.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/pohadkove-levne-leasingy-na-elektromobily-skoncily-zakaznici-preplaci-spalovaci-auta-az-o-142-procent-varuje-automobilovy-papez/

Mercedes-Benz odkladá cieľ elektrifikácie, posilňuje zostavu spaľovacích motorov

Mercedes-Benz vo štvrtok odložil svoj cieľ elektrifikácie o päť rokov a ubezpečil investorov, že bude pokračovať vo vylepšovaní svojich modelov so spaľovacím motorom, čím sa stane najnovším výrobcom automobilov, ktorý signalizuje slabší než očakávaný apetít po autách na batérie.

Detaily: https://www.reuters.com/business/autos-transportation/mercedes-benz-hits-cars-returns-forecast-inflation-supply-chain-costs-bite-2024-02-22/

Absurdita snah zlepšit vnímání elektromobilů nezná mezí, automobilka chce po zvuku simulovat i vibrace spalovacích aut

Je zjevné, že elektrická auta nenachází u většiny publika zastání. A je pochopitelné, že se automobilky snaží jejich vnímání zlepšit. Je ale skutečně absurdní přibližovat jejich projev vozům, které mají coby pokrokovější řešení nahrazovat.

Detaily: https://www.autoforum.cz/technika/absurdita-snah-zlepsit-vnimani-elektromobilu-nezna-mezi-automobilka-u-nich-chce-vedle-zvuku-simulovat-i-vibrace-spalovacich-aut/

Elektromobily majú na Slovensku stále silnejšiu pozíciu, no ich predaj zostáva nízky

V januári tohto roku sa na Slovensku predalo 217 elektromobilov. V rovnakom období minulého roka ich bolo 105, medziročný nárast tak prekročil 100 percent.

Vyplýva to z údajov zverejnených Európskym združením výrobcov automobilov. Celkovo pritom registrácie nových osobných áut dosiahli v prvom mesiaci aktuálneho roka 7 935 kusov. Elektrické vozidlá sa tak na nich podieľajú približne 2,7 percenta.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/elektromobily-maju-slovensku-stale-silnejsiu-poziciu-ich-predaj-zostava-nizky