Náhody (15.časť) alebo Spolupráca

Náhody (15.časť) alebo Spolupráca

Náhody (15.časť) alebo Spolupráca 620 330 Mr Hyde
Na začiatku pojednávania o 8:37 pán Buvala zakázal nahrávanie diania na pojednávaní.
Po každom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde sú advokátom emailom rozposielané oficiálne nahrávky a prepisy z pojednávania.
Nahrávky a prepisy zo dňa smrti advokáta Almášiho nikdy nedorazili.
——————-
Keď zomrel otrávený advokát Almáši, jeho klient Patrik mal riadnu smolu.
Nielenže mu zomrel pred pojednávaním advokát, ale navyše ho v ten deň súdili ľudia, ktorých vnímanie spravodlivosti je… no veď posúďte sami.
Pán sudca Buvala a pani sudkyňa Záleská pred pár mesiacmi prijali dohodu o vine a treste, kde sa výslovne písalo, že Patrik riadil v organizovanej skupine pána Bachratého (pseudonym).
Malo to háčik:
Patrika nesúdili. Nemohol sa teda brániť, predkladať dôkazy… len rovno skonštatovali, že Patrik je v neexistujúcej organizovanej skupine a rovno na riadiacej pozícii.
Po tomto „spravodlivom“ rozsudku mal Patrik pocit, že jeho sudcovia nie sú práve tí, ktorí by mu vedeli garantovať nestranný a spravodlivý súd a tak jeho advokát Almáši 30.3.2022 podal proti sudcom námietku zaujatosti.
Námietka sa mala prejednávať na pojednávaní, na ktoré advokát Almáši nedorazil, lebo ho práve vyhlásili za mŕtveho na poli za Sencom. V jeho tele našli amfetamín. V jeho otrávenej káve tiež.
Patrik bol jednou z možných obetí v nasledujúcej kauze:
Odposluch čurillovcov zo dňa 7.7.2021
Elitný vyšetrovateľ NAKA (1): “Pán Buvala s pani Záleskou sú toho názoru, že oneskorene bola podaná obžaloba a preto prepúšťajú (mená dvoch zadržiavaných osob… jeden z nich je náš Patrik). Čiže TREBA VYROBIŤ SKUTOK a treba ich zobrať.”
Elitný vyšetrovateľ NAKA (2): “Kedy ich idú púšťať?”
Elitný vyšetrovateľ NAKA (1): “To nevieme. Teraz že idú… rieši Kysel s ďalšími to, aby to nebolo (nezrozumiteľné) Chceli ich normálne príkazom od stola pustiť, ale že chcú to riešiť normálne na pojednávaní, ale pustiť ich pustia. Určite.”
—————————-
Odposluch čurillovcov neskôr…
“Oni kvázi keď si zoberieš, oni sú od utorka NEZÁKONNE vo väzbe,” povedal čurillovec kolegom po tom, ako sudcovia špecializovaného súdu nejednali.
Namiesto toho, aby BEZODKLADNE prepustili zadržiavané osoby, sudca špecializovaného súdu kontaktoval prokurátora špeciálnej prokuratúry.
Prokurátor má povinnosť konať, keď sa dozvie o porušení zákona.
Konal teda proti sudcom, aby došlo k náprave nezákonného stavu? Nie.
Prepustil tieto osoby sám, aby nedochádzalo k ďalšiemu porušovaniu ich práv nezákonnou väzbou? Nie, neprepustil.
Namiesto toho informoval čurillovcov a tí dostali/vydali pokyn: treba vyrobiť skutok. Dobre čítate.
Čurillovci túto nezákonnosť nevyšetrovali a ani nikde neohlásili. Prečo, páni elitní policajti, velebení za ohlasovanie protispoločenskej činnosti, neohlásili TOTO?
Zadržané osoby ostali NEZÁKONNE vo väzbe celkovo 16 dní.
Na slobodu ich prepustila “bezodkladne” práve sudkyňa Záleská, spomínaná v odposluchu zo 7.7.2021. Vraj o situácii do 22.7.2021 nevedela.
Možno by sa pani sudkyne mohla jej priateľka Monika Tódová opýtať, ako to s tou bezodkladnosťou vlastne bolo, keďže 22.7.21 zaznela v odposluchu elitných chlapcov na NAKA táto perla:
“Pamela sľúbila VČERA, keď volala s Lipšicom, že o dvanástej to púšťa.”
Takže 21.7.21 podľa čurillovcov už dotyčná sudkyňa údajne informovala samotného špeciálneho prokurátora, že ide zajtra o 12:00 prepustiť nezákonne zadržiavané osoby. Bezodkladnosť ako lusk. 👌
A čo spravil pán špeciálny prokurátor namiesto ich okamžitého prepustenia?
Pán špeciálny prokurátor podpísal príkaz na zadržanie jedného z prepustených a dostavil sa OSOBNE na súd, kde sa rozhodovalo o (ďalšej) väzbe.
Predstavte si, že na súde oproti Vám sedí sám špeciálny prokurátor, ktorý vedel, že podľa názoru sudkyne ste sedeli 16 dní NEZÁKONNE. Pozerá Vám do očí. Rozpráva o zákonoch. A pokojne žiada pre Vás väzbu znovu.
Ale vráťme sa na pojednávanie, kde sedel Patrik, vediac, čo sú jeho sudcovia a prokurátor zač a práve sa dozvedel, že mu umrel obhajca.
Patrik v zúfalstve žiadal, aby sa v pojednávaní nepokračovalo, ale sudca bol iného názoru.
V tej sále ale boli aj ľudia obhajujúci práva obžalovaných.
Keď otrasení advokáti iných klientov videli, že tam ostal Patrik bez advokáta, začali bojovať za jeho práva oni.
Bolo až dojemné, ako sa ho zastali.
Ľudskosť v ten deň úplne nevymizla.
Keď sudca Buvala nevypočul Patrikov protest, ozvala sa advokátka iného klienta. Najskôr slušne a pokorne.
Patrik žiadal, aby sa o jeho námietke zaujatosti nejednalo, lebo jeho advokát okrem písomného podania plánoval priamo na pojednávaní k námietke ešte niečo dôležité dodať ústne.
Prítomná advokátka jeho tvrdenie potvrdila. Aj keď nešlo o jej klienta, bránila jeho práva.
Ďalší advokát sa pridal a potvrdil verziu Patrika.
Takto spoločne bojovali za práva muža tesne po tom, čo sa dozvedeli o tragédii, ktorá práve postihla rodinu ich kolegu.
Keď Buvala naďalej nemienil rešpektovať právo Patrika na prítomnosť advokáta, povedala advokátka iného klienta jasne a zreteľne:
„Z môjho pohľadu bez zabezpečenia adekvátnej obhajoby obžalovaného <<Patrika>> NIE JE VHODNÉ prejednávať tieto námietky bez prítomnosti obhajcu, ktorý ho bude zastupovať.“
Prokurátor Šúrek podporil názor sudcu: „Súhlasím s vaším postupom, aby sa rozhodlo…“
Sudca naďalej zvažoval pokračovať v pojednávaní.
Patrik prosil: „Pán predseda, ja by som Vás POPROSIL predsa len o prerušenie, pretože ja neviem o tých všetkých ostatných (námietkach) a nemôžem sa poradiť so svojim advokátom.“
Do toho sa ozval potichu ženský hlas: „Poďme sa poradiť.“
Po krátkej prestávke bolo pojednávanie ukončené.
Buvala so Záleskou sa zjavne poradili poriadne:
Zvolali si ešte V TEN DEŇ také malé neverejné pojednávanie bez obžalovaných a ich protestujúcich, prípadne mŕtvych advokátov a ZAMIETLI všetky námietky obžalovaných proti nim.
Sudcovia, ktorí nevideli problém v pojednávaní bez mŕtveho advokáta… napriek protestom jeho otraseného brata Juraja… napriek prosbám Patrika, aby sa smel k námietkam vyjadriť jeho budúci advokát… po tom ako Patrika aj Juraja údajne nechali „nezákonne“ vo väzbe 16 dní… po tom, čo o Patrikovi v inom rozsudku písali ako o riadiacom členovi neexistujúcej organizovanej skupiny… sa uznesením zo dňa 31.3.2022 uzniesli, že oni nie sú zaujatí.
Pojednávanie skončilo. Zabudnite.
—————-
A to ešte Patrik netušil, že jeho obžalobu v kauze Takáčovci nespisoval Šúrek, ale podľa odposluchov ju išiel údajne spisovať vyšetrovateľ Ďurka.
Som laik, ale aj ja viem, že obžalobu má spisovať pán konania, teda prokurátor… Takže ako môže prokurátor, ktorý údajne nechá vyšetrovateľa nezákonne spisovať obžalobu, byť považovaný za zodpovedného dozorujúceho prokurátora, pán Lipšic?
Veď prokurátor má byť garantom zákonnosti priebehu celého vyšetrovania.
Či také drobnosti si už na špeciálnej prokuratúre ani nepredstierate?
Každopádne niektorí ľudia zistili, že sa o ich manipulovaní vyšetrovaní vie. Zadokumentovala to tajná služba.
————————
Za zadržiavaným mužom zo SIS, ktorému hrozil 20-ročný trest, údajne prišiel jeden z „presadzovateľov práva“ a žiadal od neho, aby vypovedal proti viacerým ľuďom. Jedno z vymenovaných mien bolo: Vladimír Pčolinský.
Stalo sa.
Zadržiavaný muž dostal podmienku.
————————–
Vladimír P. bol pri svojom zatknutí v pohode. Naozaj. Síce mu nedovolili nahliadnuť do spisu, ale už keď mu Čurilla čítal vznesenie obvinenia, sa Vlado P. usmieval.
Mal totiž dôkazy o svojej nevine.
Naozaj.
Tie dôkazy boli v utajenej časti spisu, ktorú mal k dispozícii sudca, ktorý rozhodoval o jeho väzbe. S takými triumfami ho predsa nemôžu zavrieť, myslel si Vladimír P.
Lenže tým sudcom bol… posaďte sa… sudca Buvala z kauzy nášho Patrika.
Na súde sa Vlado P. konečne dostal do spisu a našiel tam ďalší pekný dôkaz vo svoj prospech: niekdajší klient advokáta Lipšica Beňa (ktorému hrozil 20-ročný trest) odsvedčil, že bol na dvoch miestach naraz a ani o tom netušil.
Podľa svedectva bol totiž v budove SIS, kam sa dostanete len po predložení služobného preukazu a Váš príchod je prísne evidovaný, a dával tam Vladovi úplatok… a zároveň bol na dovolenke a podľa evidencie SIS v ten týždeň do priestorov SIS ani nepáchol. Hotová rozdvojená osobnosť.
Buvala napísal prečo neverí dôkazom o nevine Vladimíra P.: Že mohol Vlado P. dať príkaz Beňovi… No mohol… A to teraz zavrieme na samotku šéfa tajnej služby kedykoľvek ktokoľvek z jeho zamestnancov niečo vyvedie, lebo na to MOHOL dať príkaz riaditeľ?
Buvala “zabudol” rovno na fakt, že kajúcnik Beňa zjavne klamal o dátume skutku, a prekvapený Vladimír P. zahučal do Leopoldova na samotku len taký fukot. Ešte mu na cestu tlieskali médiá a pol národa, netušiac, že práve bol podozrivo odstránený a umlčaný šéf tajnej služby.
O jeho zatýkaní rozprávali do médií „hrdinovia“, ktorých údajné manipulovanie vyšetrovaní tajná služba zdokumentovala.
Je naozaj ironické a symptomatické, že presne v tomto období, konkrétne 16.7.2021, traja operatívci NAKA podľa odposluchov údajne sfalšovali podpis štvrtého kolegu na realizačnom návrhu proti vyšetrovateľke Santusovej, vyšetrujúcej podozrenia z manipulácie vyšetrovaní. Zmanipulovali ešte aj realizák. Pčolinský, ktorý na manipulovanie vyšetrovaní upozornil, bol v tom čase už 120 dní na samotke v Leopoldove a Patrik desiaty deň v nezákonnej vazbe.
Takto umieral právny štát.
Potom Vlado P. dostal 363 a národ bučal.
Lenže Vlado P. dostal 363-ku, lebo NEEXISTOVALI žiadne dôkazy o jeho vine okrem svedectiev klamúceho Beňu a Makóa a ešte aj svedectvá týchto dvoch kajúcnikov vyvracali listinné dôkazy.
Keď konečne vyšetrovateľ vypočul XY svedkov z vnútra SIS, všetci potvrdili verziu obvineného Vlada P.
Ako bonus obžalobu Vlada P. spisoval prokurátor Šúrek a spísal ju tak majstrovsky, že mu ju nezožral ani špecializovaný a ani najvyšší súd a bola zamietnutá pre „hrubé porušenie práva na obhajobu“.
Národ bučal znovu.
—————–
Pán Ďurka, skoro ste si vydýchli, keď prestala byť reč o Patrikovej nezákonnej vazbe, všakže?
Tak sa k nej ešte na chvíľku vráťme.
Pán Ďurka, z NAKA sa dopoludnia 22.7.2021 uskutočnil jeden telefonát, ktorý Patrikovu vazbu ešte predľžil. Volal vtedy nejaký pán Ďurka. Aby som citovala správne: Ď – U – R – K – A. Je známe aj jeho telefónne číslo na mobil, keby ste ho potrebovali ztotožniť. Prosím Vás, povedzte mu, nech ide nadiktovať mená svojich kolegov, ktorí v tom čase na tej “akcii” držiacej 16 dní vo vazbe Patrika, spolupracovali. Mám taký pocit, že by ste tou informáciou mohli disponovať, pán chránený oznamovateľ protispoločenskej činnosti.
——————-
Poďme k ďalšiemu prípadu riešenému touto našou podarenou partiou.
Advokáti Dušana Kováčika si na súde údajne všimli, že univerzálny svedok Zeman, ktorý svedčil proti ich klientovi, počas výpovede pred pani sudkyňou Záleskou podozrivo žmurká na prokurátora Šúreka a protestovali.
Zeman dokonca po pojednávaní mal volať vyšetrovateľovi Ďurkovi a s tým žmurkaním sa mu mal pochváliť.
Sudkyňa Záleská na protesty obhajoby zásadným sposobom nezareagovala.
Prokurátor Šúrek to tiež nevysvetlil a ani neodstúpil z prípadu… lenže odposluchy, ktoré chce Kubina a spol. tak veľmi vyhlásiť za nezákonné, to žmurkanie podľa obhajcov Kováčika potvrdili.
Takže žijeme v štáte, kde obhajoba môže doslova prichytiť prokurátora a svedka pri podozrivej komunikácii počas svedectva na súde, sudkyňa to nevidí a „elitného“ vyšetrovateľa to pobavilo…
Ohromná zábava, pán Ďurka.
Mimochodom, tento prípad odstránil z pozície špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a pani sudkyňa Záleská mu údajne ako bonus naparila taký trest, že Najvyšší súd sa obrazne povedané nestačil čudovať (preklad: trest výrazne znížil a škrtol jeden nepreukázaný skutok).
Potom Kováčikovi neodblokovali majetok, takže si bude možno musieť odsedieť o rok dlhšie za nezaplatenie finančného trestu.
Do funkcie najmocnejšieho muža v štáte sa vďaka zatknutiu Kováčika dostal Daniel Lipšic.
Dielo bolo dokonané.
Ešteže Kováčika nestihli uhnať na smrť, ako sa naši elitní chlapci s morálnymi kompasmi zastrájali.
——————-
Pčolinského napokon obvinili, že si vymyslel manipulovanie vyšetrovaní a že chcel chudáčika pána prokurátora Šúreka zdiskreditovať.
Svedkom proti Pčolinskému je Ďurka, ktorému údajne volal žmurkajúci Zeman a ktorý údajne spisoval za chudáčika Šúreka (!) obžalobu, no a „samozrejme“ svedčí aj žmurkajúci Zeman.
Žmurkajúci Zeman mal byť zatknutý kvôli podozreniu z manipulovania výpovedí.
Keď žmurkajúcemu Zemanovi na úteku pred zatknutím údajne pomohol dnes už obžalovaný Kovařík, skočil údajne za pani prezidentkou poza chrbát svojho nadriadeného nejaký pán Lipšic.
Išlo o pomoc „svedkovi“, ktorého “svedectvo” pomohlo odstrániť z funkcie jeho predchodu, tak sa nedivme, prečo toľká nadpráca.
Následne sa pani prezidentka (podľa dvoch svedkov) údajne pokúsila orodovať za Kovaříka u Žilinku na sedení s prvým námestníkom Generálnej prokuratúry SR.
Neúspešne. Odvtedy Žilinku kritizuje, kedykoľvek vypustí z pusinky jeho meno…
A ešte niekto urobil okolo žmurkajúceho Zemana neuveriteľnú nadprácu.
Pamätáte si na sudkyňu, ktorá ho nevidela žmurkať?
Kým bol žmurkajúci Zeman na úteku a bol na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz, zavolala mu na mobil pani sudkyňa Pamela Záleská.
Veď, keď viete, že sa Slovenská republika až tak nepretrhne pri Vašom naháňaní, tak si pokojne necháte na úteku zapnutý mobil… (Ktože to kryl z hora, pán Kovařík?)
A čo si povedala sudkyňa s človekom, na ktorého bol vydaný európsky zatýkací rozkaz?
Žiadne, že príďte… je na Vás vydaný zatýkací rozkaz… ale:
„Po obdržaní toho dátumu (budúceho pojednávania) sa vy ZNOVA zariaďte tak, ako budete považovať za správne.“
Ešteže tak. Aspoň ju elitní vyšetrovatelia s morálnymi kompasmi v debatách medzi sebou nebudú tak často volať „P*ča“.
Prepáčte, pani sudkyňa. Len citujem.
Mimochodom… poznáte veľa hľadaných osôb na úteku, ktorým volajú sudcovia, že ich neúčasť na pojednávaní pred chvíľou ospravedlnili?
Áno toto sa dialo v 21 storočia v štáte EÚ