Údajný plánovaný vyslanec G7 na Ukrajine by mal byť poverený vykonávaním davoskej agendy

Údajný plánovaný vyslanec G7 na Ukrajine by mal byť poverený vykonávaním davoskej agendy

Údajný plánovaný vyslanec G7 na Ukrajine by mal byť poverený vykonávaním davoskej agendy 620 330 Andrew Korybko

Šéf ruského zahraničného spravodajstva (SVR) Sergej Naryškin nedávno prezradil, že G7 plánuje vymenovať osobitného vyslanca pre Ukrajinu, ktorý by mal pôsobiť ako de facto guvernér, ktorého úlohou bude zabezpečiť, aby elita režimu zostala verná Západu miesto toho, aby prešla k Rusku, zatiaľ čo sa straty na ich strane hromadia. Šéf NATO Jens Stoltenberg je údajne vytipovaný pre túto pozíciu po vypršaní jeho funkčného obdobia v októbri, ale bez ohľadu na to, kto to bude, bude jeho úlohou pravdepodobne viac ako čokoľvek iné vykonávať agendu z Davosu.

G7 je ekonomický blok, nie vojenský alebo politický, takže jej údajne plánovaný osobitný vyslanec by sa prirodzene viac sústredil na tento druh práce, aj keď by samozrejme vždy sa vykonávajú nejaké tajné aktivity toho druhu, o čom písal Naryshkin. Navyše je známe, že americké veľvyslanectvo je najvyššou neokoloniálnou základňou v Kyjeve a šéf ruských zahraničných špiónov nevysvetlil, prečo by v tomto ohľade dobrovoľne postúpil časť svojej moci neamerickému zástupcovi vazalskej organizácie.

Vyššie uvedené pozorovania nie sú zdieľané s úmyslom spochybňovať spravodajské informácie jeho služby, ale s cieľom zaviesť inú interpretáciu toho, čo by tieto oznámené plány mohli dosiahnuť. Za dva roky od začiatku špeciálnej operácie sa toho stalo toľko, že mnohí ľudia buď zmeškali, alebo zabudli na to, čo Zelensky povedal na Svetovom ekonomickom fóre v Davose v máji 2022.

Podľa jeho slov „ponúkame špeciálny – historicky významný – model rekonštrukcie. Keď každá z partnerských krajín alebo partnerských miest alebo partnerských spoločností bude mať príležitosť – historickú – prevziať patronát nad konkrétnym regiónom Ukrajiny, mestom, komunitou alebo priemyslom. Veľká Británia, Dánsko, Európska únia a ďalší poprední medzinárodní aktéri si už zvolili špecifický smer sponzorstva pri rekonštrukcii.   V tom čase sa analyzovalo, že „ekonomický koláč si medzi sebou rozdelia rôzne krajiny… Nedá sa to opísať inak, ako vyvolaním takzvaného „ťahania“ za cieľové krajiny (alebo zástupné krajiny, ako v prípade Ukrajiny), podobne ako neslávne známe udalosti v Afrike koncom 19. storočia. Táto zmes neo- a tradičného imperializmu potvrdzuje, že Západ pod vedením USA sa vracia ku svojim historickým základom a už sa ani nesnaží skrývať svoje hegemónne zámery.   Odvtedy sa kontaktná línia do značnej miery stabilizovala a je vysoká pravdepodobnosť, že buď NATO ako celok, alebo samotné Poľsko s podporou bloku konvenčne zasiahne v prípade ruského prelomu, aby nakreslilo červenú čiaru do piesok čo najďalej na východ. To znamená, že podmienky sú pre zahraničných investorov oveľa pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým, a preto G7 údajne teraz zvažuje vymenovanie osobitného vyslanca na Ukrajine, aby uprednostnil Zelenského plán.   Navyše, Poľsko sa práve podriadilo Nemecku pod vedením vracajúceho sa premiéra Donalda Tuska, takže Berlín si teraz môže vziať ešte väčší kus ukrajinského koláča ako predtým, a zároveň dať Varšave menej, ako očakávala jej predchádzajúca konzervatívno-nacionalistická vláda, ktorá tak veľa investovala na západnej Ukrajine. Preto je pripravená scéna pre nemeckého vodcu „pevnosti Európa“ a anglo-americkej osi, aby si rozdelili Ukrajinu medzi seba a zvyšné omrvinky pridelili svojim príslušným vazalom.

Ako prostriedok na dosiahnutie tohto cieľa by bolo rozumné, aby G7 vymenovala špeciálneho vyslanca, ktorý by mal za úlohu implementovať túto dimenziu davoskej agendy, na ktorú toľko pozorovateľov zabudlo, ale ktorá nikdy neopustila mysle tých troch rozhodovacích činiteľov, ktorých oči sledovali túto záležitosť po celý čas. Americké veľvyslanectvo už má plné ruky práce s multiriadením vojenských a politických záležitostí Ukrajiny, a preto by mohlo schváliť, aby jej vazalská organizácia pomohla riadiť ekonomické záležitosti tejto krajiny.

Andrew Korybko