Obohatenie

Obohatenie

Obohatenie 620 330 Doktor

Tuniskí žiadatelia o azyl terorizujú obyvateľov: lúpeže, drogy, znásilnenia

Podmienky v Regensburgu sú čoraz neznesiteľnejšie. Prevažne tuniskí obyvatelia azylového domu šíria strach a hrôzu. Lúpeže, drogy a najnovšie aj znásilnenie boli poslednou kvapkou. Člen Regensburgskej CSU v Bundestagu napísal nahnevaný list ministerke vnútra Nancy Faeserovej (SPD).

Polícia v Regensburgu potvrdzuje: Medzi podozrivými sú najmä migranti z Tuniska. Getty

Východobavorské mesto Regensburg so svojimi takmer 160 000 obyvateľmi je vlastne idylickým miestom, a to aj vďaka zachovanému stredovekému centru. Rodičia tu však žijú v rastúcom strachu o svoje deti. Pred pár dňami bola znásilnená mladá žena (29). Polícia teraz zatkla dvoch podozrivých z Tuniska. Obaja majú niečo cez 20 rokov a sú vo väzbe.

Kamenný most v RegensburgInsights/Universal Images Group cez Getty Images

Tragická udalosť sa nestala z ničoho nič.

Riaditeľ školy upozorňuje rodičov: Dcéry by mali chodiť do školy len v skupinách
Tunisania na Silvestra vyčíňali v starom meste a sexuálne obťažovali ženu (33). Varovanie riaditeľa školy určené rodičom sa teraz dostáva na titulky: „Pre vaše dcéry je najlepšie chodiť do školy v skupinách.“

Mesto teraz odstránilo lavičky v parku medzi dievčenskou školou a hlavnou železničnou stanicou. Vznikol tu hotspot pre migrantov, ktorí obťažovali ženy. „Každý deň chodíme na prechádzku do zámockého parku a už dobrých šesť mesiacov počúvame viac ľudí hovoriť v cudzích jazykoch,“ vysvetlil pre „Bild“ farár na dôchodku Erhard Schmidt. „Mohli ste vidieť mladých migrantov, ktorí sa snažia predávať drogy alebo ich zakopávajú do zeme.“

Pohľad z Dunaja na Regensburgskú katedrálu a Kamenný most Getty

Polícia: Situácia sa ešte zhoršila v roku 2023

Polícia takéto tvrdenia potvrdila. Medzi podozrivými sú najmä Tunisania. „Čísla pre rok 2023 v oblasti stanice prekročili čísla z predchádzajúcich rokov,“ uviedla policajná hovorkyňa pre „Bild“.

Hnev voči ministrovi vnútra teraz rastie. Od vlaňajšieho leta sa čoraz viac žiadateľov o azyl z Tuniska ubytováva v azylovom dome pri železničnej stanici, ktorý koordinuje Federálne ministerstvo vnútra.

Ministerka vnútra Nancy Faeserová (obr. SPD) by mala konečne prísť do Regensburgu a na vlastné oči vidieť situáciu, žiada politička CSU.

Politik CSU pozýva ministra vnútra do Regensburgu

Poslanec Regensburgskej CSU v Bundestagu Peter Aumer zverejnil výbušný list ministerke vnútra Nancy Faeserovej (SPD). V ňom ju pozýva do Regensburgu. Mala by „sama získať predstavu o situácii prostredníctvom diskusií s úradmi a tými, ktorých sa to týka“. Političku SPD kontaktoval už v decembri, odpoveď však dostal až od jej štátneho tajomníka.

Pre zahraničných páchateľov násilných trestných činov sú potrebné „expresné vyhosťovacie procedúry“, hovorí politik CSU. Pre žiadateľov o azyl zo štátov Maghrebu, Tuniska, Alžírska, Maroka a Západnej Sahary, sú potrebné rýchlejšie postupy. Okrem toho by Tunisko muselo byť uznané za bezpečnú krajinu pôvodu.

Neustále krádeže v supermarketoch

Okrem toho pribúdajú nájazdy migrantov v supermarketoch Edeka. V decembri sa na titulke objavila výzva manažéra trhu Konstantina Gatzkeho (48) o pomoc: „Každý deň k nám prichádzajú muži oblečení v čiernom, všetci z azylových domov v Regensburgu. Naplnia si batohy a tašky, vyjdú von vchodom bez platenia!“ Potom ho napadli ľavicoví extrémisti, ktorí ho obvinili z podnecovania nenávisti voči utečencom.

Protest im Web: Migranten bestehlen jeden Tag den gleichen Supermarkt

Fakty však nemožno poprieť. Oblastný manažér Ferat Nuha (36), ktorý sám pochádza z Kosova, pre Bild povedal: „Krádeže máme takmer každý deň. Približne 80 percent z nich páchajú cudzinci. Veci sú obzvlášť zlé od leta 2023. Predovšetkým ide hlavne o Tunisanov, ako keby ich tu niekto vo veľkom vysypal. Sú neúctiví, urážajú nás a útočia na zamestnancov.“ Migranti tiež pravidelne prichádzajú a odchádzajú z obchodu na hlavnej vlakovej stanici, vraj – bez zaplatenia.

Zdroj: https://exxpress.at/tunesier-terrorisieren-bewohner-raubzuege-drogen-vergewaltigungen/