Peter Tóth: VÝBER Z PROGRESÍVNEHO ŠERBLÍKA: PREZUMPCIA VINY

Peter Tóth: VÝBER Z PROGRESÍVNEHO ŠERBLÍKA: PREZUMPCIA VINY

Peter Tóth: VÝBER Z PROGRESÍVNEHO ŠERBLÍKA: PREZUMPCIA VINY 620 330 Mr Hyde

Šerblík Miškovej strany v politickom školení mužstva na dnes hlási: „Prípady Výboha a Haščáka budú navždy premlčané, ak Trestný zákon zmenia hoci len na jeden deň“.

Dobre vedieť, aspoň vieme, kto píše noty nielen straníckemu šerblíku, ale aj samotnému Progresívnemu Slovensku, pretože úplne rovnakú tézu hlása čoskoro defenestrovaný Lipšic.

Problém citovanej tézy je, že nielen tlačový orgán Miškovej strany, ale aj politický vedúci na čele Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR považujú za vopred danú vec, že páni Výboh a Haščák sú vinní. Čo je toto za maniere? Čo je to za právny štát? Čo je to za špeciálneho prokurátora, ktorý sa oháňa menami osôb, akoby to boli jeho vlastné bobky?

Lipšic sa usiloval dostať Jaroslava Haščáka do basy celé roky. Napokon zintrigoval jeho obvinenie aj umiestnenie do vyšetrovacej väzby, ale skončilo sa to fiaskom. Viacerými nálezmi ústavného súdu bolo konštatované opakované porušenie práv obvineného, Generálna prokuratúra SR musela jeho obvinenie pre zjavnú nezákonnosť zrušiť, a preto bol aj Jaroslav Haščák prepustený z väzby.

Po takomto právnom debakli majú Lipšic a progresívny šerblík ešte odvahu hovoriť o tom, že „hrozí“ premlčanie „prípadov“ Haščáka či Výboha a perfídne medzi, nad aj pod riadkami podsúvať v rozpore s ústavne záväznou zásadou prezumpcie neviny, že ich súdny proces by sa „nepochybne“ skončil výrokom o vine?

Veď zlipšicovaná špeciálna prokuratúra zabezpečila faktickú beztrestnosť univerzálnym kajúcnikom, ako sú Slobodník či Makó, čím okrem iného zlegalizovala ich príjmy pochádzajúce z trestnej činnosti, ku ktorej sa sami priznávajú a vôbec svoje protiprávne konanie netaja. Títo ľudia (Lipšic, šerblík a Miškova strana) chcú naozaj hovoriť o premlčaní prípadov verejne označených osôb, aj keď ich nevedia celé roky (prečo asi?) vyšetriť a uzavrieť podaním návrhu na obžalobu? Títo ľudia idú šliapať po prezumpcii neviny?

Ak kvôli ničomu inému, tak presne kvôli týmto manierom a praktikám je potrebné Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR zrušiť a doslova rozprášiť.

Avšak pozor! Aj na špeciálnej prokuratúre pôsobia odborne zdatní a ľudsky vyspelí prokurátori, a preto je potrebné ich schopnosti a skúsenosti naplno využiť. Tak ako je neprípustné šliapať po ľudskej dôstojnosti a práve na prezumpciu neviny médiami označených „vinníkov“, rovnako je neodpustiteľné hádzať do jedného vreca všetkých len preto, lebo pôsobili či pôsobia na rovnakom úrade. Zrušenie špeciálnej prokuratúry má pretrhnúť reťaz právnych excesov, nie ničiť životy a kariéry tých, čo sa ničím a proti nikomu neprevinili.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk