Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLVII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLVII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XLVII. 620 330 Mr Hyde

Ľudia žijúci v Galante a blízkosti upozorňujú na to, že biznis s veternými elektrárňami sa aj u nich rozbehol na plno

Na Slovensku zatiaľ nemáme plne funkčný zákon, ktorý by ochraňoval zdravie pred takouto výstavbou a preto sa túto situaciu snažia urychlene využiť ,,stavitelia,, .

Pozrite si fotky a vyjadrite sa prosím, či by ste chceli takto žiť, v blízkosti takejto elektrárne (260m).
Nedodržujú sa žiadne pravidlá, ide sa hlava nehlava a názor ľudí nikoho nezaujíma.

Takéto praktiky sa musia jednoznačne zastaviť!
Pri návrhu veterného parku v procese EIA sa požaduje dodržiavať vzdialenosti najbližších obytných území od veterných elektrární podľa (11)

👉 ak je výška veternej turbíny viac ako 25 m ale nepresahujúca 50 m: minimálna vzdialenosť 1000 m
👉 ak je výška veternej turbíny viac ako 50 m ale nepresahujúca 100 m: minimálna vzdialenosť 1500 m
👉 ak je výška veternej turbíny viac ako 100 m ale nepresahujúca 150 m: minimálna vzdialenosť 2000 m
👉 ak je výška veternej turbíny viac ako 150 m: minimálna vzdialenosť 3000 m

Ford otočil o 180 stupňů, najednou chce být klidně posledním výrobcem, který udrží v prodeji velké spalovací motory

Pamatujete, jak Ford ještě před třemi roky tvrdil, že touto dobou bude mířit k tomu, aby od roku 2026 nenabízel jediný čistě spalovací motor? Dnes říká, že dokonce osmiválcové jednotky bude prodávat klidně do skonání světa, tomu se říká obrat. Po problémech z poslední doby se ale není čemu divit.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-otocil-o-180-stupnu-najednou-chce-byt-klidne-tim-poslednim-vyrobcem-ktery-udrzi-v-prodeji-velke-spalovaci-motory/

 

Koľko času trávia majitelia elektromobilov na rýchlonabíjačkách? Chce to trpezlivosť

Dlhé časy nabíjania odrádzajú množstvo ľudí od kúpy elektromobilov. Horšie je, že priemerný čas nabíjania na rýchlonabíjačkách veľmi neklesá. Až o päť rokov sa má skrátiť na polovicu. I tak je to 20 minút a 10-krát viac, ako trvá natankovanie nádrže.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/696552-kolko-casu-travia-majitelia-elektromobilov-na-rychlonabijackach-chce-to-trpezlivost/

Majitelé elektromobilů v New Yorku nemají kde dobíjet své vozy, u nabíječek se tvoří víc jak hodinové fronty

Ve městě, které nikdy nespí, se to zdánlivě hodí, nakonec ani tam ale lidé nejsou spokojeni s tím, že musí 90 minut čekat, než se vůbec dostanou ke stojanu. Jeden z majitelů Tesly zoufale prosí Muska o pomoc, odpovědnost za tento stav ale nesou jako obvykle hlavně politici.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/majitele-elektromobilu-v-new-yorku-nemaji-kde-nabit-sve-vozy-u-dobijecek-se-tvori-vice-jak-hodinove-fronty/

🗣 Prezident Toyoty Akio Toyoda povedal, že elektromobily nikdy nebudú dominovať automobilovému trhu

Toyoda predpovedá, že elektromobily poháňané batériami budú mať len približne 30-percentný podiel na svetovom trhu.

Vnuk zakladateľa Toyoty, najväčšej svetovej automobilky, tiež zdôraznil, že prechod na elektromobily nie je riešením, keď miliarda ľudí na svete žije bez elektriny.

Zásadná zmena pre motoristov: Zákaz klasických áut narazil a toto sa má teraz diať

Nastane či nie? Zásadná zmena pre motoristov spočíva v tom, že európske plány na zákaz predaja nových vozidiel so spaľovacím motorom sa môžu oneskoriť. O tejto možnosti prehovoril verejne vysokopostavený manažér, finančný riaditeľ Porsche Lutz Meschke. Európska únia už dlhšie plánuje zastaviť predaj spaľovacích vozidiel do roku 2035, ale nedávne spomalenie predaja batériových elektrických vozidiel vyvolalo otázky, či je táto ambícia reálne naplniteľná.

Detaily: https://www.topspeed.sk/novinky/zasadna-zmena-pre-motoristov-zakaz-klasickych-aut-narazil-a-toto-sa-ma-teraz-diat/24401

Elektrická odnož Volva má problémy a propouští ve velkém. Měli by ji stáhnout z burzy dřív, než zkolabuje, říká analytik

„Je na cestě do nikam,” uvádí analytik Bernsteinu poté, co kdysi ambiciózní automobilka ztratila 84 procent své hodnoty, prodeje loni zvýšila jen o 6 procent a dalece míjí své prodejní cíle. Mateřské firmy by ji tak měly pohltit zpět do svých struktur, než z toho bude ještě větší průšvih.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektricka-odnoz-volva-ma-problemy-propousti-ve-velkem-meli-by-ji-stahnout-z-burzy-driv-nez-zkolabuje-rika-analytik/

Fanatickí klimatickí radikáli zaútočili na obraz Mona Lisa v múzeu Louvre v Paríži

https://youtu.be/t0PfBrQ23pA

Číňané to s podmaněním si Evropy myslí smrtelně vážně, chystají nový kombík šitý na míru starému kontinentu

Tohle auto už existuje a má zajímavý vzhled, parametry i cenu. Zatím ale nemá tu správnou karoserii, tedy alespoň z pohledu Evropanů. Neta S je v tuto chvíli jen sedanem, právě to ale její výrobce chce změnit.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/cinane-to-s-podmanenim-si-evropy-mysli-smrtelne-vazne-chystaji-nove-kombi-site-na-miru-staremu-kontinentu/

Utópia, alebo len zakopnutie? Takto to vyzerá, keď všetci v meste kupujú elektromobily

Vitajte v New Yorku v USA. Mohol by znieť titulok k fotografii. Takto to vyzerá, keď záujem o EV predbehne všetky očakávania.

Aj u nás pravidelne počúvame o rozširovaní siete nabíjacích staníc. Treba ich viac, viac a ešte viac. Inak sa prechod zo spaľovacích áut na elektrické nikdy nepodarí. Zvyčajne to tak je všade na svete: kým nadšenie z elektromobility rastie a predaje letia do výšin, infraštruktúra nestíha pokryť záujem ľudí a je v zásade niekoľko rokov pozadu. Tento trend je čoraz výraznejší najmä v prípade, ak sa do podpory elektromobility pustí štát prostredníctvom zákonov a nie zjednodušovaním procesov a investíciami do infraštruktúry.

Detaily: https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/2669207/Utopia–alebo-len-zakopnutie–Takto-to-vyzera–ked-vsetci-v-meste-kupuju-elektromobily

Už i finanční šéf Porsche si myslí, že zákaz prodeje spalovacích aut od roku 2035 EU zruší

Porsche k elektromobilům nikdy nepřistupovalo vyloženě dogmaticky, i tak mělo dost absurdní cíle ohledně jejich zastoupení v prodejním mixu značky za několik málo let. I po premiéře elektrického Macanu si ale finanční šéf firmy Meschke myslí, že věci nepůjdou podle plánu.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/i-financni-sef-porsche-uz-si-mysli-ze-zakaz-prodeje-spalovacich-aut-od-roku-2035-eu-zrusi/

Elektromobily už požičovne nechcú: Hromadne ich vymieňajú za spaľováky a majú na to veľmi dobrý dôvod

Dá sa povedať, že pre leasingové spoločnosti a požičovne sú najväčšími mínusmi pri elektromobiloch črty, ktoré sú obecne vnímané ako základné výhody.

Vstupujeme do obdobia veľkej transformácie osobnej dopravy. Spaľovacie motory sú pre ekológov a mnohých ďalších odborníkov príliš škodlivé pre naše životné prostredie, čo utvára miesto pre vzostup alternatívnych, resp. ekologickejších typov pohonu. Do tejto skupiny sa zaraďujú aj elektromobily, ktorých je každým rokom viac a viac. No nechcú ich úplne všetci.

Detaily: https://www.techbyte.sk/2024/01/elektromobily-leasingovky-pozicovne-riziko/

Levný čínský konkurent Škody Octavia jde i v Evropě na dračku, při jeho cenách se není čemu divit

Když už relativně etablovaná čínská značka přijde s nevtíravě pojatým přerostlým kompaktem nabízejícím spoustu muziky za dobrou cenu, lidé na to zjevně slyší. Zatím v Rusku, ale proč by si kdokoli měl myslet, že tohle auto při mnohem nižších cenách než u Octavie nezaboduje také jinde?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/novy-levny-cinsky-konkurent-skody-octavia-jde-i-v-evrope-na-dracku-pri-jeho-cenach-se-neni-cemu-divit/