Tajný dokument: EÚ hrozí zničenim maďarskej ekonomiky

Tajný dokument: EÚ hrozí zničenim maďarskej ekonomiky

Tajný dokument: EÚ hrozí zničenim maďarskej ekonomiky 620 330 Doktor

Tajný dokument: EÚ hrozí zničením maďarskej ekonomiky, ak odmietne miliardy pre Ukrajinu

Uniknutý dokument Rady EÚ odhaľuje plány na pozastavenie všetkej finančnej pomoci Maďarsku – krok, ktorý by spustil útok na maďarský forint a vymazal zahraničné investičné príležitosti v krajine.

Európska únia zvažuje zadržanie ďalších finančných prostriedkov Maďarsku s cieľom spustiť útok na maďarskú menu a odradiť zahraničné investície v krajine, ak premiér Viktor Orbán bude naďalej oponovať plánom Bruselu poskytnúť Ukrajine 50 miliárd eur z rozpočtu EÚ.

Dôverný dokument, ktorý unikol do Financial Times, odhaľuje zámer Bruselu utiahnuť skrutky voči Orbánovi. Orbán je najvýznamnejším disidentom v rámci EÚ, ktorý opakovane tvrdil, že akákoľvek budúca finančná pomoc Ukrajine by sa mala poskytnúť bez toho, aby exekutíva EÚ požadovala vyššiu platbu zo strany členských štátov.

Podľa britských novín sa v dokumente, ktorý napísal predstaviteľ Rady EÚ, uvádza, že národní lídri vyzvú na pozastavenie všetkej finančnej pomoci EÚ Budapešti, ak sa Maďarsko pohne kvôli Orbánovmu „nekonštruktívnemu správaniu.“ Nepripojí sa k európskej väčšine a bude brániť financovaniu Kyjeva cez rozpočet EÚ.

Výsledkom je, že „ finančné trhy a európske a medzinárodné spoločnosti sa môžu menej zaujímať o investovanie v Maďarsku ,“ pokračuje a uznáva, že takýto krok „ rýchlo povedie k ďalšiemu zvýšeniu nákladov na financovanie verejného deficitu a mohol by viesť k kolaps meny.“ Ako je známe, Maďarsko nevstúpilo do eurozóny, ale stále má forint ako vlastnú menu.

Európska únia sa v minulosti opakovane uchýlila ku kontroverzným opatreniam, aby zabezpečila ich dodržiavanie zo strany členských štátov – v minulosti zadržala finančné prostriedky pre Maďarsko a Poľsko a Brusel požadoval od Grécka počas krízy eurozóny implementáciu drastických úsporných opatrení. Aj keď už predtým existovali formálne požiadavky na prijímanie finančných prostriedkov z EÚ, úmyselný pokus spustiť ekonomický kolaps v členskom štáte, ktorý odmieta splniť izolovaný návrh politiky, je bezprecedentný.

Dokument dokonca poukazuje na slabé stránky maďarskej ekonomiky, o ktorých sa predstavitelia EÚ domnievajú, že budú zneužité na ohýbanie Budapešti, ako dôvod uvádza „veľmi vysoký verejný deficit“, slabú menu a „veľmi vysokú infláciu “.

Maďarský minister pre záležitosti EÚ János Bóka zdôraznil, že jeho krajina sa nenechá vydierať.

„To len potvrdzuje to, čo maďarská vláda tvrdí už dlho: Brusel využíva prístup k eurofondom na politické vydieranie ,“ napísal Bóka na X.

„Maďarsko nespája podporu Ukrajine s prístupom k fondom EÚ a odmieta ostatných aktérov, ktorí tak robia.

„Maďarsko sa na rokovaniach konštruktívne podieľalo a bude v tom pokračovať, ale nenechá sa vydierať,“ dodal.

Zoltán Koskovics, geopolitický analytik budapeštianskeho Centra pre základné práva, označil plán za dôkaz, že v Bruseli „vládnu naozaj šialenci“.

„Voľby nemôžu prísť dostatočne skoro ,“ dodal.

Politický poradca premiéra Viktora Orbána Balázs Orbán o X píše:

Brusel vydiera Maďarsko, ako keby zajtrajšok nebol, aj keď sme navrhli kompromis.❌ …

❗ Je to krištáľovo jasné: Ide o vydieranie a nemá to nič spoločné s právnym štátom. A teraz sa to ani nesnažia skrývať!

Nech sa stane čokoľvek, v Bruseli sa musí niečo zmeniť!

Donald Tusk radikálnym zničením demokracie v Poľsku ukázal, čo Brusel chce.

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/29/geheimpapier-eu-droht-ungarns-wirtschaft-zu-zerstoeren-bei-ablehnung-der-ukraine-milliarden/

  • problém týchto štátov je v tom že sú bez boha. O toto sa snažia. Vziať vám boha. a stým čo potom predvádzajú sú k smiechu. Každý každého zradza. Dvõvod, sú bez boha. Stačilo by tak málo, Boh vidili by ste ako rýchlo by tá beštia, Sobno=Uršula hovnová by utekala.