Bondovky sú sexistické a rasistické

Bondovky sú sexistické a rasistické

Bondovky sú sexistické a rasistické 620 330 Doktor

Upozornenia pre divákov: pre sexistické filmy o Jamesovi Bondovi

V histórii slávneho agenta s dvojitou nulou bolo viac ako 50 Bond girls. James Bond mal sexuálny vzťah takmer s každou. Teraz sú filmy zo 60. a 70. rokov onálepkované: sú sexistické a/alebo rasistické.

Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom strhujúcich dobrodružstiev svetoznámeho agenta s dvojitou nulou alebo nie: filmy o Jamesovi Bondovi so Seanom Connerym nepochybne patria medzi nezabudnuteľné klasiky filmovej histórie. Bondovské tituly zo 60. a 70. rokov „Goldfinger“ a „You Only Live Twice“ slávia vo Veľkej Británii po mnohých rokoch návrat na plátna kín.

Divákov kín však láskavo upozorňujeme, že filmy „obsahujú jazyk, obrázky alebo iný obsah, ktorý odzrkadľuje vtedajšie názory, ale môže urážať aj dnes, ako vtedy“. Informoval o tom okrem iného „Spiegel“.

Rasistické stereotypy, znásilňovanie

Filmu „You Only Live Twice“ sa okrem iného vyčíta, že používa „zastarané rasistické klišé“, keď sa Sean Connery v jednej scéne snaží predstierať, že je Japonec. Vo filme „Goldfinger“ z roku 1964 sa vnucuje žene menom Pussy Galore, hoci ona trvá na tom, že nemá záujem. Táto scéna sa na internete označuje aj ako znásilnenie.

Zdroj: https://exxpress.at/007-hammer-warnhinweise-fuer-sexistische-james-bond-filme/