Michal Zoldy: ŠTYRI STRATENÉ ROKY

Michal Zoldy: ŠTYRI STRATENÉ ROKY

Michal Zoldy: ŠTYRI STRATENÉ ROKY 620 330 Mr Hyde

V živote sa toho dá stihnúť v priebehu štyroch rokov veľa. Za štyri roky sa dá postaviť dom, uzavrieť manželstvo, splodiť dve deti, vyštudovať vysokú školu, rozbehnúť podnikanie, absolvovať študijný pobyt alebo stáž v zahraničí, splniť si sen a navštíviť zaujímavé miesta a exotické krajiny, vyhrať voľby na starostu/ starostku, nájsť si atraktívne zamestnanie a vypracovať sa v ňom, presťahovať sa do iného mesta alebo štátu……

Štyri roky sú zhruba jednou dvadsatinou, možno jednou devätnástinou ľudského života – nie je to až tak veľa, nie je to však ani málo. Čas beží proti človeku….. Za štyri roky sa dá rozpútať a prehrať svetová vojna, tak ako sa to „podarilo“ šialenému Hitlerovi, ktorý za ten čas premenil silnú a prosperujúcu krajinu na dymiace rumovisko a napokon sa v bunkri ako posledná krysa aj s Evou Braunovou zbabelo zastrelil, kým jeho kamoši otrávili seba a svoje deti cyankáli, alebo odvisli po zásluhe na šibenici. Slovensko sa žiaľ za štyri roky podarilo zmeniť na nepoznanie v tom najhoršom zmysle slova. Prečo? Ako? V podstate len a len vlastnou vinou. 25 zo 100, 250 z 1000, 2500 z 10000, 25000 zo 100 000 a 250 000 z milióna Slovákov a Sloveniek sa nechalo obalamutiť psychiatrickým pacientom a voliť OĽaNO. Ďalšia nie nepodstatná časť volila Borisa Kollára a jeho SME RODINA, akoby on a jeho strana mali byť ten ušľachtilý predobraz a vzor toho, ako by sa naši ľudia mali vo svojom osobnom živote správať. Ďalšia časť si zvolila SAS a Sulíka lebo sa v ňom vzhliadli najmä tí chladnokrvne egoisticky založení voliči. Ostatní išli za Remišovou a Kolíkovou v naivnej domnienke, že sú to akési statočné slovenské Johanky z Arku na koni. Je až neuveriteľné, ako dokázal jeden solídny a celkom slušne vzdelaný národ sám seba takto podraziť. Lebo si chudák nechal nahovoriť perfídne megaklamstvo, že Kuciaka a Kušnírovú zabil Fico, ak to mám povedať stručne a po lopate. Úbohí nešťastní Slováci… a teraz časť z nich, najmä tá mladšia časť ale aj starí hysterizujúci šamani, plní až živočíšnej nenávisti, koketuje s ďalšou morovou ranou v podobe Progresívneho Slovenska. Nestačilo Ti, národ môj? Chceš sa nechať celkom zničiť? Tak len ďalej demonštruj a vykrikuj dosť bolo Fica a preč s Ficom. Znič pekne sám seba, ak Ti ešte nestačilo…..niekto z toho bude mať náramnú radosť.

Ľudovít Ódor, temná magická postava, podobná magistrovi Kellymu, stvoriteľovi Sirael v alchymistickej dielni prezidentky Čaputovej, sa pár dní po voľbách ocitol na javisku v tlmenom svetle reflektorov s neoliberálnymi novinármi, lebo to je partia, do ktorej bytostne patrí. Na adresu víťazného Fica sa ten nešťastník vyjadril, že to je teraz ako keď niekto začína písať v knihe štvrtú kapitolu, hoci tie tri predchádzajúce boli celé zlé a tak ani tá štvrtá nemôže priniesť nič dobrého. Génius Ódor….. mali sme tú „česť“ zažiť ho na najvyššom poste a bol to od začiatku až do konca tragický horor, ktorým vyvrcholila štvorročná doba temna. Ale pojašená časť nášho národa je evidentne nepoučiteľná…. jedna jeho časť je kúpená, ďalšia je nainfikovaná médiami takou nenávisťou k Ficovi, že nevidia, nepočujú, nerozumejú ale budú sa ďalej zúrivo dožadovať kazisveta Lipšica lebo on a jeho vyšetrovatelia z NAKA vedia kam treba nakopať ženu, čo robiť s kanistrom, plným benzínu, komu dopriať v cele lano na obesenie a z koho urobiť zločineckú skupinu…. No a do čela sa najnovšie stavia nový nedovzdelaný mladíček šeligovského typu, ktorý v ťažení na podporu šéfa ÚŠP neváha odvaliť z cesty hoci aj zavadzajúceho dekana právnickej fakulty. Ešte nie sme Srbsko, ale aj ten scenár sa tu už v zákulisí chystá, možno nie až tak nepodobný Ukrajine.

Ja k tomu vlastne už nemám viac čo dodať, lebo nám tu „U Michala“ je predsa dávno všetkým všetko jasné. Buď sa z tohto príšerného hospodárskeho, morálneho, právneho, politického a sociálneho rozvratu a úpadku dokážeme pozviechať, alebo nakoniec neodvratne a zákonite zanikneme, podobne ako Inkovia, Aztékovia a Mayovia. Každý na svoj spôsob. My na ten náš…..

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál