Nový švédsky azylový kurz

Nový švédsky azylový kurz

Nový švédsky azylový kurz 620 330 Doktor

Nový švédsky azylový kurz: sankcie voči nespolupracujúcim krajinám

Švédsko opäť ako vzor pre zvyšok Európy? Dlho to bola jedna z najliberálnejších krajín, pokiaľ ide o imigráciu. Tomu je však koniec. Boj proti nelegálnej migrácii je teraz prioritou vlády v Štokholme. Krajiny, ktoré neprijmú späť svojich odmietnutých žiadateľov o azyl, sú potrestané.

Švédska vláda oznámila, že už nebude vyplácať rozvojovú pomoc krajinám, ktoré neprijmú späť odmietnutých žiadateľov o azyl zo Švédska. Minister pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu a zahraničný obchod Johan Forssell povedal, že „nie je ľudským právom dostávať švédsku rozvojovú pomoc“. Aby sme to udržali, musíme v budúcnosti skutočne spolupracovať so Švédskom.

Švédsko sa chce zamerať na migrantov, ktorí naozaj potrebujú pomoc

Aron Emilsson zo Švédskych demokratov môže z tohto rozhodnutia veľa získať: „Švédska rozvojová pomoc prechádza historickou zmenou,“ hovorí šťastne. V budúcnosti bude pomoc zameraná len na boj proti príčinám nelegálnej migrácie a núteného vysídľovania. „Nemá zmysel podporovať štáty, ktoré pracujú proti švédskym záujmom,“ povedal Emilsson. Vládam, ktoré by túto spoluprácu odmietli, by sa v budúcnosti malo znížiť financovanie.

Ministerka pre migráciu Maria Malmer Stenergardová robí zmenu v azylovej a migračnej politike.

Treba rozlišovať medzi tými migrantmi, ktorí „naozaj“ potrebujú medzinárodnú ochranu, a tými, ktorí chcú ísť do Švédska z čisto ekonomických dôvodov, cituje Euractiv zodpovednú ministerku pre migráciu Mariu Malmer Stenergardovú. „Musíme vybudovať kapacity v krajinách pôvodu a tranzitu a vytvoriť partnerstvá založené na vzájomnom záujme a dôvere,“ povedala ministerka.

Zdroj: https://exxpress.at/neuer-asyl-kurs-schwedens-sanktionen-gegen-nicht-kooperative-laender/