Konečne sa niekto bráni

Konečne sa niekto bráni

Konečne sa niekto bráni 620 330 Doktor

Konečne sa niekto bráni: Elon Musk chce žalovať „vrahov dobrej povesti“

Americký multimiliardár a majiteľ X Elon Musk (52) sa chce brániť proti kampani za ničenie dobrej povesti „termonukleárnym súdnym sporom“: Ako sa často v minulosti stavalo, isté skupiny chcú ekonomicky zničiť nechcených hráčov tým, že ich obviňujú z antisemitizmu.

Elon si uvedomuje hroziace nebezpečenstvo atentátu

Postup týchto profesionálov v oblasti „atentátov“ na osobnosti je dobre známy: Nepohodlní ľudia s vlastnými názormi a jasnými postojmi – v tomto aktuálnom prípade Elon Musk (52) – sú zrazu napadnutí nehoráznymi obvineniami z antisemitizmu. Dôsledky sú jasné: Kontrolóri a manažéri komunikácie veľkých korporácií sa obávajú kontaminácie, „špinavosti“ ich vlastnej spoločnosti, ak je reklama umiestnená v blízkosti napadnutej spoločnosti. Často sa tak začína reťazová reakcia, ktorá je urýchlená intenzívnym informovaním médií o údajných „problémoch antisemitizmu“ napadnutej spoločnosti.

Teraz dokonca aj záznam na Wikipédii o Elonovi Muskovi zrazu znie: „Musk vyjadril názory, ktoré z neho urobili polarizujúcu postavu. Bol kritizovaný za nevedecké a zavádzajúce vyhlásenia vrátane dezinformácií o COVID-19, transfóbie a antisemitských konšpiračných teórií.

Musk: Žaloby budú podané v pondelok

Ale mediálny profesionál s 219 miliardami dolárov okamžite rozpoznal toto riziko globálneho „zničenia dobrého mena“: podá „termonukleárnu žalobu“ proti neziskovému regulátorovi Media Matters a iným, pretože spoločnosti ako Disney, Apple a IBM údajne zakazujú reklamu na X v dôsledku antisemitskej búrky okolo platformy X.

Media Matters, americká skupina, ktorá o sebe hovorí, že je „progresívne výskumné a informačné centrum“, ktoré monitoruje „médiá kvôli konzervatívnym dezinformáciám“, zverejnila začiatkom tohto týždňa štúdiu, ktorá ukazuje, že reklamy na X sa zobrazujú vedľa pronacistických príspevkov. Informuje o tom magazín Politico. Linda Yaccarino, generálna riaditeľka X (Twitter), už skôr uviedla, že značky budú teraz „chránené pred rizikom, že budú stáť vedľa potenciálne toxického obsahu na platforme“.

Politico cituje Elona Muska: „Súd sa začne v pondelok. Spoločnosť X Corp. podá žalobu na Media Matters a všetkých, ktorí sa podieľali na tomto podvodnom útoku na našu spoločnosť.“

A šéf X napísal na svoju platformu sociálnych médií: „Stojte za X, aby ste chránili slobodu prejavu. Aby bol prejav skutočne slobodný, musíme mať aj slobodu vidieť alebo počuť veci, ktoré niektorí ľudia považujú za urážlivé. Nedovolíme, aby aktivisti agendy nás odradili od našich záujmov alebo dokonca vplývali na naše hospodárenie.“

Medzi spoločnosti, ktoré pozastavujú reklamu na X, patria Disney, IBM, Apple, Paramount, NBCUniversal, Comcast, Lionsgate a Warner Bros. Discovery, podľa správ médií .

Komunikačné oddelenie Európskej komisie v Bruseli požiadalo všetky výkonné služby EÚ, aby zastavili zobrazovanie reklám na X v súvislosti s „rozšírenými obavami týkajúcimi sa šírenia dezinformácií“.

Zdroje: https://exxpress.at/endlich-wehrt-sich-jemand-musk-will-rufmoerder-in-grund-und-boden-klagen/

https://www.politico.eu/article/elon-musk-threatens-thermonuclear-lawsuit-twitter-x-ad-boycott-media-matters/