Ibi Maiga: z Mali sme vykopli kolonizátora! Ten podvod vymyslelo Francúzsko, EÚ, USA a ďalší

Ibi Maiga: z Mali sme vykopli kolonizátora! Ten podvod vymyslelo Francúzsko, EÚ, USA a ďalší

Ibi Maiga: z Mali sme vykopli kolonizátora! Ten podvod vymyslelo Francúzsko, EÚ, USA a ďalší 620 330 Mr Hyde

Vykopli sme kolonizátora! Ibrahim Maiga, prináša na sociálnej sieti pravidelne informácie zo svojej milovanej domoviny. Tentokrát informuje, že západné krajiny utrpeli v jeho rodnej krajine porážku a kolonizátori budú musieť odísť. Maiga s trpkosťou dodáva, že politika západu priniesla v Mali od smrti Kaddáfiho už viac ako milión obetí.

Informácie, ktoré prináša, sa zvyknú diametrálne líšiť od toho, čo sa o dianí v Afrike dozvedáme zo správ mainstreamových médií.

Ibrahim Maiga sa dlhodobo netají svojimi negatívnymi názormi na západ a západné krajiny, Tvrdí, že tieto zotročili a kolonizovali Afriku aj jeho rodnú krajinu, Mali. Komik už dlhšie prináša na sociálnu sieť informácie, ktoré poukazujú na to, že hegemónia západu v Afrike sa končí.

Vykopli sme kolonizátora!

„Ahojte priatelia! Ten pocit keď vykopnete kolonizátora aj s jeho kumpánmi. Podvod, ktorý vymyslelo Francúzsko, EU, USA, Veľká Británia, Saudská Arábia, Quatar, atď. Pred 12 rokmi, potom ako nespravodlivo zabili Kaddáfiho a prišli obsadiť mesto Kidal v Mali, od vtedy zomrelo v Mali viac ako milión ľudi.

Vďaka Putinovi, naša armáda a ďalší spojencov ako Čína, Irán, Turecko atď, sme ich včera vykopli. Ukážem vám radosť v krajine, pre tých, čo majú TikTok,“ píše na sociálnej sieti herec. „Nech žije AES (Aliancia sahelských štátov)! Západne médiá vám to skreslene podajú …ak vôbec,“ dodal Maiga.

Potom pripojil ďalší príspevok. Napísal: „Končene vám to môžem povedať. Mali vyhralo vojnu proti všetkým nepriateľom. Krajina je teraz naša. Kidal padol!“ teší sa známy herec.

Zabávač pripojil aj video z TikToku, ako to vyzerá momentálne v Kidale, po 12 ročnej okupácii. Napísal k tomu toto: „Takto to vyzeralo včera v Bamaku, ako padlo mesto Kidal po 12 ročnej okupácii.“

Názory Ibrahima Maigu dlhodobo dráždia niektorých jeho slovenských hereckých kolegov. Otvorene sa proti nemu v minulosti vyjadril napríklad Maroš Kramár, ktorý ho upozornil, že si ho pre jeho názory bude musieť vyhodiť z priateľov na sociálnej sieti. Kriticky sa voči svojmu bývalému kamarátovi vyjadroval aj J. Pročko.

Zdroj: https://ereport.sk/vykopli-sme-kolonizatora/