Michal Zoldy: DVAJA BLONĎÁCI S MODRÝMI OČAMI

Michal Zoldy: DVAJA BLONĎÁCI S MODRÝMI OČAMI

Michal Zoldy: DVAJA BLONĎÁCI S MODRÝMI OČAMI 620 330 Mr Hyde

Tak, a máme to za sebou. Aspoň teda ja. Pozeral som ako vždy všetky tri diskusné televízne relácie, ktorých účelom je sťažiť divákom čo najviac trávenie nedeľného obeda aj s predjedlom.

Makara si do STV pozval dvoch blonďákov s modrými očami – ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a poslanca za SAS Juraja Krupu. Ten prvý maximálne sympatický, žoviálny a usmievavý, ten druhý oceľovo chladný liberál Sulíkovského razenia. Strašidlo na dôchodcov. Šutaj Eštok sa pomaly ale iste stáva najpopulárnejším členom vlády a miláčikom národa a má moje sympatie za to, ako ide robiť poriadky vo svojom rezorte a v polícii, hlavne s Hamranom a s Čurillovcami. Krupa ťahal za kratší koniec a akoby mu jastrabovi už dochádzala pomaly aj motivácia, klipkal tam očami a raz nevedel, či s Eštokom súhlasiť alebo nie.

Tibor Gašpar mal proti sebe akéhosi mladíka z Progresívneho Slovenska, ani neviem kto to je lebo PS ma amblok nezaujíma. Dírer si neodpustil zase jedno z tých svojich tupých ántré, na ktorých zrejme pracuje celý týždeň, a Gašpar mu tam priamo a na rovinu povedal, že ho to už irituje. Nielen jeho, ale aj mňa a trúfam si povedať, že aj väčšinu národa, prežúvajúceho nedeľný obed s pocitom a s odhodlaním, že od budúcej nedele už sa na to nebude v telke radšej vo vlastnom záujme pozerať.

Kovačič sa asi za uplynulý týždeň pomiatol, lebo si tam zavolal ministra školstva Druckera s Michalom Trubanom a chudákovi Druckerovi stále vnucoval tému situácie v rezorte vnútra a potom aj v rezorte financií, ale Drucker s tým svojím typickým začudovaným výrazom tváre s veľkým otáznikom na čele mu povedal, že na to si tam mal pozvať jeho kolegov z vlády. Ak by som mal reprodukovať čo hovoril Truban tak neviem. Žvásty ako vždy, nič zapamätateľné a nič pozoruhodné. Kovačičovi to dnes nevyšlo!

Takže dnes to u mňa vyhral Makara so svojimi hosťami, lebo už asi tuší, že čoskoro príde rad aj na RTVS. Musí, lebo tá verejnoprávna televízia nemôže donekonečna visieť na šnúrkach gatí Michala Havrana, Jančkárovej a Vargovej, lebo je najvyšší čas niečo s tým konečne urobiť.

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál