Alexander Riabov: DEMOKRACIU RIADIA VOĽBY – NIE PETÍCIE

Alexander Riabov: DEMOKRACIU RIADIA VOĽBY – NIE PETÍCIE

Alexander Riabov: DEMOKRACIU RIADIA VOĽBY – NIE PETÍCIE 620 330 Mr Hyde

Už som to raz písal v súvislosti s prezidentkou, ale spýtam sa znova a trocha inak: Kde boli aktivisti, keď sa za ministrov vymenúvali kozmetickí obuvníci, plagiátori a bábkoherečky?

Spomínate si na aktivitu tretieho sektoru v kombinácii s médiami, ktorý by v tom čase čosi namietali, že školstvo vrátane stoviek vysokoškolských profesorov má riadiť plagiátor; financie účtovný špekulant a informatizáciu bábkoherečka, ktorá nemá poňatia celkovo o ničom?

Kde boli vtedy všetky tie mimovládky, okrem toho, že boli nacucnuté na štátny rozpočet? Dohadovali si zrovna vtedy niečo také ako zverejnenie výzvy na pozorovanie života sysľov? Prečo ste vtedy boli všetci do jedného ticho a teraz ste zrazu vraj tak veľmi vystrašení?

Pokiaľ viem, tak sa nachádzame ešte stále v priestore európskej civilizácie, a nie v Afrike a ani v Južnej Amerike, aby sa tu dva týždne po voľbách vzbúrili fanúšikovia strán, ktoré vo férovom demokratickom procese neuspeli, aby nám začali diktovať, kto má alebo nemá vládnuť. Nemali by nám vládnuť rovno nominanti PS, aby ste boli celkom spokojní?

Na svojej strane ste v predvolebnej kampani mali všetky hlavné médiá, mali ste obrovskú podporu zo zahraničia, ktorá sa prepierala cez mimovládky, žiadali ste o bratskú pomoc z NATO a Bruselu, klamali ste nás od rána do večera, vás neobmedzovali na sieťach, hoc ste nič neporušili a aj tak ste nedokázali vo voľbách zvíťaziť. Veľmi dobre mal totiž celý národ možnosť spoznať, ako nám vaši vyvolenci doteraz neschopne vládli a čo všetko spôsobili. Ako odpoveď prišiel výsledok volieb, ktorý ich práci vystavil vysvedčenie.

Ja viem, je veľmi ťažké sa pre týchto ľudí zmieriť s tým, že žijú v krajine, kde nevládnu peniaze alebo lži zo zaujatých médií, ale v štáte, kde ešte stále vládne demokracia a právny štát. Oni sami by takéto mechanizmy najradšej zavrhli a všetkých, čo si myslia opak toho, čo oni, vymazali, zatvorili a vyhnali.

Nebojte sa, vás nikto zatvárať ani vyháňať nebude. Dokonca ani mazať si vás nemusíme. Bude vám iba vládnuť demokracia, ktorá bude po vašich vyvolencoch dávať právny štát dokopy. Tá demokracia, ktorú uznávate len do momentu, keď vám vyhovuje. Inak ňou kľudne aj opovrhujete. A presne o tom sú vaše uplakané petície vydávané len dva týždne po voľbách, nech by ich podpísali naraz hoc aj všetci voliči súčasnej opozície.

Je najvyšší čas dospieť a naučiť sa prijímať realitu, a možno konečne aj fakt, ako veľmi ste sa doteraz mýlili. Ono totiž div sa svete obuvník a plagiátor, so špekulantom a bábkoherečkou (a to nie je začiatok vtipu) nám váš raj na zemi nepriniesli.

A to aj keď ste proti nim neprotestovali.

Zdroj: TG kanál Alexander Riabov