PS má prepojenie na Panama papers! Ako sa zachová Šimečka?

PS má prepojenie na Panama papers! Ako sa zachová Šimečka?

PS má prepojenie na Panama papers! Ako sa zachová Šimečka? 620 330 Mr Hyde

Právnik Peter Weis prináša závažné skutočnosti. Aj s dôkazmi. Existuje prepojenie Progresívneho Slovenska s Panama Papers. Sponzor PS-ka figuruje zároveň na zoznamoch. Panama Papers sú známe dokumenty dokazujúce odlievanie a ukrývanie peňazí vplyvných osôb v daňových rajoch.  Čo urobí Šimečka?

Človek z Panama Papers na zozname sponzorov PS

„Strana Progresívne Slovensko (PS) má na svojej stránke zverejnený zoznam ľudí, ktorí strane v roku 2023 (t.j. pred voľbami) požičali peniaze.

Weis prináša závažné skutočnosti

(Osobitná evidencia pôžičiek zverejňovaná na základe ustanovenia §22 ods. 7 zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách). V zozname sa nachádza meno Ferdinand Varga, s adresou trvalého pobytu sv. Juraja č.23, 929 01 Dunajská Streda. Nejde o malú čiastku. 100.000,- EUR s úrokom 3 percentá. Ten úrok je menší ako dnes v niektorých bankách na termínovanom vklade. Hm.“

Ferdinad Varga je na zoznamoch

Informácia zo zoznamu sponozor v PS sedí s menom, ktoré sa nachádza na Panama Papers. Ide o Ferdinada Vargu.

Známy právnik, priamo dokladuje dôkazmi, všetko čo píše. Na tomto mieste je použítá kópia evidencie pôžičiek strany PS, kde figuruje spomínané meno. „Konkrétne meno a adresa figuruje v zozname Paradise Papers,“ upozorňuje Weis a rovnako prikladá dôkaz. Prikladá aj návod, ako Panama (a Paradise) Papers, čítať.

(Panama papers a Paradise papers sú úniky informácií, dokumentov, zoznamov. Ešte väčším únikom boli Pandora papers a a takto sa zároveň hovorí vyšetrovaniu káuz Panama a Paradise papers. Ide o dokumenty, kde sú zaznamenané mená vplyvných osôb a politikov, ktoré si do daňových rajov ulievajú vysoké čiastky peňazí. S vysokou pravdepodobnosťou ide o čierne peniaze, napr. z korupcie, daňové úniky a pod.- poznámka redakcie)

Šimečka – bojovník proti daňovým únikom a rajom

Weis pripája následne článok, ako sa Michal Šimečka vyjadril svojho času o Pandora papers. V roku 2021 povedal, že „je smutné, že aj mnoho politikov využíva daňové raje“. Právnik pokračuje: „Michal Šimečka sa jasne vymedzil voči daňovým rajom. A má zrejme pravdu, je to smutné. Hlavne, keď sa angažoval osobne v boji proti ľuďom na zozname osobne na pôde Európskeho parlamentu,“ píše Weis a pripája ďalší dôkaz – Návrh uznesenia EP o Pandora Papers. V ňom figuruje aj náš známy liberál. Šimečka sa teda podieľal na uznesení, ktoré deklarovalo úsilie bojovať proti únikom a daňovým rajom.

Následne Weis zverejňuje ďalšiu „bombu“. Fotokópiu zoznamu sponzorov Medzinárodného konzorcia investigatívnych novinárov, ktoré informácie zverejnilo. A tam, medzi inými, svieti Open Society foundation.

Následne Peter Weis kladie otázky smerom k Šimečkovi. „Ako sa asi zachová údajný bojovník proti praniu špinavých peňazí a daňovým únikom? Preverí a vráti? Ešte pred voľbami? Alebo sú to všetko len prázdne reči o subjekte, ktorý ešte nedostal žiadnu vnútropolitickú príležitosť? Nesúďme, počkajme na vysvetlenie,“ uzavrel.

Zdroj: Právnik Peter Weis prináša závažné skutočnosti. (ereport.sk)