Ďateľ sa zamyslel: KDH a PS

Ďateľ sa zamyslel: KDH a PS

Ďateľ sa zamyslel: KDH a PS 620 330 Doktor
Ľudia v KDH veria, že Boh stvoril nebo, zem, svetlo, tmu, všetko živé aj neživé. Na konci procesu genézy Boh stvoril človeka na svoj obraz ako muža a ženu. To všetko urobil v priebehu šiestich dní a siedmy deň odpočíval. A Boh videl, že všetko, čo stvoril, je dobré, píše sa v Knihe Genezis Starého zákona. A v KDH tomu veria.
Zrejme väčšina ľudí v PS spolu so Stephenom Hawkingom verí, že Boh nestvoril svet, „lebo na to nemal čas“.
Z programu PS vyplýva, že podľa progresívneho písma sa človek môže rodiť ako muž alebo žena, ale nie je to definitívne, pretože v priebehu života sa môže jedinec rozhodnúť pre 76 pohlaví. A mladý Šimečka a spol. si myslia, že je to dobré.

KDH a PS majú navzájom sa vylučujúci pohľad na koncepciu prirodzenosti človeka.

KDH považuje PS za extrémistickú stranu (Majerský). KDH chce vstúpiť do „protismeráckej“ koalície (Mikloško).
Všetko nasvedčuje tomu, že po voľbách bude možná koalícia bez Smeru len s účasťou PS. (Samozrejme, je otázne, či vôbec bude možné vytvoriť koalíciu bez Smeru, ale to nie je predmetom tohto textu.)
Ak platí téza uvedená v predchádzajúcom odseku pred zátvorkou a ak zároveň platia oba výroky pánov Majerského a Mikloška, KDH chce ísť napriek všetkému do koalície s extrémistickou stranou.
Ak z nejakého dôvodu nebude po voľbách platiť výrok o extrémistickej strane, KDH bude nútené prijať viaceré programové tézy PS odporujúce Knihe Genezis alebo PS bude musieť akceptovať, že všetko, čo stvoril Boh, je dobré. Či ako?
Ak z nejakého dôvodu nebude po voľbách platiť výrok o „protismeráckej“ koalícii, KDH nepekne oklame voličov.
Poučenie z krízového obdobia vo vývoji kognitívneho sveta ľudkov z KDH znie tak, že pred voľbami nie je múdre vykrikovať, s kým do koalície áno a s kým nie.
Najprv je potrebné počkať, akú politickú mapu nakreslia voliči, až potom hovoriť o tom, kto bude alebo nebude vo vláde. Politickí trpaslíci, žiaľ, trpia nákazlivou chorobou svalnatých rečí bez náležitého výtlaku.
Preto sú spravidla na smiech a neúspešní.