Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XV. 620 330 Mr Hyde

Druhý najobľúbenejší seriál je už na čísle 15. Bez zbytočných dlhých rečí poďme nato!

Ceny náhradných batérií pre elektromobily sú ešte väčší problém, než sa zdalo, aj 700 tisíc Cz môže byť málo

Automobilky zjavne veľmi dobre vedia, prečo pri otázkach na túto tému zahmlievajú viac než pri akýchkoľvek iných príležitostiach. Aj doteraz spomínané, naozaj extrémne ceny nemusia byť a obvykle nebudú konečné.

Detaily: Ceny náhradních baterií pro elektromobily jsou ještě větší průšvih, než se zdálo, i 700 tisíc Kč může být málo | Autoforum.cz

Lacný elektromobil bude, tvrdia ekológovia. Čísla ale veštia z gule

Slovo „lacný“ je vo svete elektromobilov trochu relatívny pojem, ale väčšinou je tam vnímaná hranica zhruba 25 tisíc euro či dolárov. Ekológovia tvrdia, že takéto autá môžu vyrábať aj európske automobilky a dosiahnuť pritom aj zisk. Problém je, že počítajú z číslami, ktoré nezodpovedajú realite.

Zdroj: Levný elektromobil bude, tvrdí ekologové. Čísla ale věští z koule – iDNES.cz

Elektrická párty definitívne končí. Už sa prestáva nalievať so zľavou, na rade je pitie s prirážkou

Nemecko stopercentne skončilo s dotáciami pre firmy, skrutky postupne uťahuje aj Holandsko, Dánsko či Rakúsko. Ešte ďalej sú ale v Austrálii a na Novom Zélande, tam už otočili hru. Prečo si niekto myslí, že by tomu inde malo byť inak?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektricka-party-definitivne-konci-jiz-se-prestava-nalevat-se-slevou-zacina-se-pit-s-prirazkou/

Havária elektromobilov je varovaním pre Európu

  • Mníchovskému autosalónu, ktorý sa koná každé dva roky, dominovali čínske značky, ktoré tam boli v dvojnásobnom počte ako v roku 2021.
  • Čína ovláda dve tretiny svetovej kapacity na spracovanie lítia, suroviny na výrobu batérií, a dominuje vo všetkých aspektoch výroby batérií.
  • Európska priemyselná organizácia tento mesiac vyzvala na „silnú priemyselnú stratégiu, ktorá zaručí rovnaké podmienky“ s Čínou aj USA.

Detaily: https://hnonline.sk/finweb/zahranicna-ekonomika/96105034-havaria-elektromobilov-je-varovanim-pre-europu

Aj najlacnejší elektromobil Európy od Dacie je predražený nezmysel

Ak chcete nahliadnuť do budúcnosti „lacných“ áut stvorených pod taktovkou EÚ, nemusíte čakať, až vám ich za 600 tisíc ponúkne VW alebo Škoda. Dacie také auto ponúka už dnes a ani Nemci, ani Rumuni nezvládajú zapierať, aká mizerná kúpa to je.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nejlevnejsi-elektromobil-evropy-od-dacie-je-porad-predrazeny-nesmysl-chyby-nezvlada-skryt-kratko-ani-dlouhodobe/

Elektrické volkswagény nejdú na odbyt. Vo fabrike v Cvikove sa má prepúšťať

V továrni nemeckého automobilového koncernu Volkswagen vo východonemeckom meste Cvikov (Zwickau) hrozí v dôsledku slabého dopytu po elektromobiloch rušenie pracovných miest. Informovala o tom agentúra DPA.

Detaily: https://www.idnes.cz/auto/spravodajstvo/vw-volkswgane-tovarna-vyroba-elektromobil-id3-cvikov-zwickau.A230914_101321_automoto_fdv

Aj elektromobil s najlojálnejšími zákazníkmi opúšťa 30 percent kupcov a vracia sa k spaľovacím autám

Elektromobily sú skvelé a čoskoro s nimi budú jazdiť všetci, že? Akurát nevieme, ako sa to technicky stane, keď aj skoro tretina kupcov toho najmenej opúšťaného zo všetkých elektrických áut podobné vozidlo znova nechce, globálne je to viac ako polovica.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/i-elektromobil-s-nejloajalnejsimi-zakazniky-opousti-30-procent-kupcu-vraci-se-ke-spalovacim-autum/

VW onedlho skoncuje s novými „eu-spaľovákmi“, Volvo končí s „dízlami“, Británia posunie zákaz spaľovákov

Aktuálne sa objavili hneď 3 správy, ktoré súvisia s vyraďovaním spaľovacích vozidiel. VW avizuje, že svoj posledný nový spaľovací model v rámci Európy uvedie na trh v roku 2025, Volvo ukončí výrobu áut s dieselovými motormi o pár mesiacov a britská vláda má odložiť plánovaný zákaz predaja spaľovacích áut o 5 rokov, s čím nesúhlasí viacero automobiliek.

Detaily: https://www.teslamagazin.sk/koniec-spalovacich-aut-vw-volvo-britania-spravy/

Britský premiér ešte tento týždeň odpíska zákaz predaja spaľovacích áut v krajine od roku 2030, hrajte prekvapených

Britská elektrická komédia sa presúva do ďalšieho, nie však posledného dejstva. Hoci ešte v polovici júla označoval jeden z britských ministrov termín zákazu benzínových a naftových áut za „nemenný”, zrazu sa meniť začína. O čo, že to nebude naposledy?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/britsky-premier-jeste-tento-tyden-odpiska-zakaz-prodeje-spalovacich-aut-v-zemi-uz-od-roku-2030-hrajte-prekvapene/

Rockefellerova nadácia v piatok oznámila, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov investuje viac ako 1 miliardu dolárov do stratégií boja proti klimatickým zmenám

Medzi investíciami organizácia uviedla, že plánujú darovať 5 miliónov dolárov na systémy na ukladanie energie z batérií po celom svete, 1 milión dolárov na spustenie rozvoja mini siete v Zambii a rozvoj sietí metra v Konžskej demokratickej republike.

Poskytnú 20 miliónov dolárov na investovanie do našej budúcnosti pre klimaticky inteligentnú infraštruktúru v USA . Venujú 35 miliónov dolárov na investície do financovania klímy, vrátane grantov na urýchlenie dekarbonizácie a iných riešení založených na prírode.

Zdroj: Rockefeller Foundation announcing $1B commitment to climate-change programs | The Hill

Nielen zima. Batérie elektromobilov ničí aj teplo, ukazujú dáta z reálnej prevádzky, odchádzajú potom podstatne skôr

Nová štúdia len pripomína, aký zložitý život s elektrickými autami je. A čo všetko musíte robiť alebo nerobiť, aby ste zabránili ich rýchlej devastácii. Toto je ďalší z mnohých faktorov.

Detaily: Nejen zima. Baterie elektromobilů ničí i teplo, ukazují data z reálného provozu, odchází pak podstatně dřív | Autoforum.cz

Na koniec klasika, vtip 🙂