Progresívne Slovensko (PS) je v budúcej vláde neprijateľné

Progresívne Slovensko (PS) je v budúcej vláde neprijateľné

Progresívne Slovensko (PS) je v budúcej vláde neprijateľné 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám zaujímavé informácie z Denníka Štandard. Článok sme prebrali v plnom znení.

Progresívne Slovensko (PS) je v budúcej vláde neprijateľné pre 53 percent voličov. Progresívci sú najmenej prijateľní pre voličov Republiky, SNS a Smeru. Odmietajú ich aj vyše dve tretiny voličov Hlasu a KDH, vyše polovica voličov OĽaNO a viac ako tretina voličov Sme rodina.

Progresívci sú vo vláde najviac neprijateľní pre voličov hnutia Republika (89 percent), SNS (85 percent) a Smeru (82 percent), vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N. Ani pre vyše dve tretiny (67 percent) voličov Hlasu nie je PS prijateľné, pričom akceptovateľné je pre 17 percent z nich a 15 percent odpovedať nevedelo.

Viac ako dve tretiny (67 percent) priaznivcov KDH, ktoré pred minulými voľbami s PS uzavrelo dohodu o neútočení, nechce vládu s účasťou tejto strany. Takáto vláda by bola prijateľná pre 21 percent z nich a 12 percent odpovedať nevedelo.

 

progresivne-liberalni-demokrati 2

 

Pre vyše polovicu (55 percent) voličov OĽaNO sú progresívci vo vláde neprijateľní a predstaviť si vládu s nimi vie 35 percent z nich.

Voliči Sme rodina sú v tejto otázke rozdelení, pričom progresívnu účasť na vládnutí nechce 36 percent, prijateľná je pre 40 percent a odpovedať nevedelo 24 percent z nich.

Ani štvrtina voličov SaS nechce, aby boli progresívci vo vláde, ale pre 65 percent z nich je takáto možnosť prijateľná. Odpovedať nevedelo 10 percent voličov tejto strany.

Zdroj: https://standard.sk/401131/vladu-s-progresivcami-nechcu-dve-tretiny-volicov-kdh-a-hlasu-a-stvrtina-volicov-sas