Praktiky progresívcov vo svete

Praktiky progresívcov vo svete

Praktiky progresívcov vo svete 620 330 Doktor
Praktiky progresívcov, nepripomína Vám to aj prax z našich končín?

Článok prinášame vo voľnom preklade.

Bostonská starostka pod paľbou po odoslaní zoznamu kritikov a demonštrantov polícii

Starostka Bostonu Michelle Wu čelí kritike po tom, čo jej administratíva priznala, že vytvorila zoznam jej hlasných kritikov a poskytla ho polícii.

Starostka Bostonu Michelle Wu, demokratka, čelí kritike za „nixonovskú taktiku“ po tom, čo jej administratíva priznala, že vytvorila zoznam svojich najhlasnejších kritikov a poskytla ho miestnym orgánom.

„Zoznam bol vytvorený ako odpoveď na žiadosť bostonského policajného oddelenia po tom, čo bola starostka obťažovaná a fyzicky zastrašovaná jednotlivcami niekoľko mesiacov mimo jej domu, na mestských podujatiach, ako sú každoročné kávové hodiny v susedných parkoch a na iných verejných podujatiach. “ uviedol hovorca Wuovej Ricardo Patron vo vyhlásení pre Boston Herald.

Potvrdenie administratívy, že dokument zostavila, prišlo po tom, čo bol zoznam odhalený v e-maile, ktorý Wuovej odporcovia dostali na základe žiadosti o verejné záznamy, poznamenal denník.

Taktika, ktorú používa administratíva, vyvoláva obavy, či sa Wuová a jej administratíva nepokúšajú umlčať alebo zastrašiť jej kritikov, z ktorých mnohí protestovali mimo jej domu.

„Žiadosť (od polície) prišla po tom, čo mnohí jednotlivci na zozname opakovane bránili Dorchester Day Parade, aby obťažovali starostku Wuovú a jej rodinu a zamestnancov, kričali cez megafóny na ňu a jej deti takmer deväťdesiat minút, keď pochodovali v sprievode. napriek tomu, že ho organizátori sprievodu požiadali, aby opustili trasu prehliadky,“ povedal Patron  podľa Herald.

Wu waves while marching in the Pride Parade in Boston, Mass., on June 10, 2023.

Wu waves while marching in the Pride Parade in Boston, Mass., on June 10, 2023. AFP via Getty Images

„Po Dorchester Day Parade 5. júna 2022 sa bostonská polícia 10. júna stretla so zamestnancami City, aby vypracovali bezpečnostný plán pre nadchádzajúcu prehliadku Bunker Hill Day 12. júna a vtedajší kapitán okresu dohliadajúci na Charlestown požiadal o zoznam osôb, ktoré boli zapojené do verejného rušenia a obťažovania starostu na Dorchester Day Parade a mimo jej domu,“ dodal patrón.

Herald uviedol, že Wuovej činy niektorí kritici prirovnali k zosnulému prezidentovi Richardovi Nixonovi, ktorý sa preslávil zostavovaním zoznamov politických oponentov.

Zaslaný e-mailom od bývalého riaditeľa Wuovej oddelenia služieb Davea Vittoriniho kapitánovi bostonskej polície Robertovi Ciccolovi, zoznam, ako uvádza Herald, obsahuje mená „najhlasnejších Wuovej oponentov, ako napríklad [nádejná kandidátka na mestskú radu Boston Catherine Vitale], niekoľko aktivistov proti očkovaniu, ktorí protestovali proti Wuovej domu, a majitelia reštaurácií North End, ktorí sú proti politike Wuovej.

Boston Mayor Michelle Wu faces criticism after her administration acknowledged that it created a list of her vocal critics and provided it to the police.

Boston Mayor Michelle Wu faces criticism after her administration acknowledged that it created a list of her vocal critics and provided it to the police. AFP via Getty Images

Zoznam neobsahoval žiadny dôvod, prečo boli mená uvedené, a uvádzal aj „Bratia Mendozovci zo Severného konca“ a „Žena s priezviskom Thuy, ktorá bola predtým zatknutá,“ uviedol portál.

Pomocníčky Wuovej Tiffany Chu a Brianna Millor boli tiež pridané do e-mailu, ktorý bol odoslaný po hlasných protestoch v dome starostu v bostonskej štvrti Roslindale minulý rok.

Minulý rok bolo v meste prijaté nariadenie zakazujúce protesty mimo Wuovej domu v určitých hodinách.

Wuová,  prvá žena a prvá ázijsko-američanka, ktorá zastávala najvyšší politický úrad v histórii Bostonu, zložila prísahu do úradu v novembri 2021.

Zdroj: https://nypost.com/2023/07/16/boston-mayor-michelle-wu-under-fire-after-sending-list-of-critics-and-protesters-to-police/