Bývalá Vojenská nemocnica v Bratislave – čo ďalej?

Bývalá Vojenská nemocnica v Bratislave – čo ďalej?

Bývalá Vojenská nemocnica v Bratislave – čo ďalej? 620 330 Mr Hyde

Len malé zamyslenie na dnešný deň.

Kúsok histórie.

Predtým ako to bola nemocnica to bol Ústav pre mrzáčikov na hone Zidiny. Vyzeral  takto:

Ústav pre mrzáčikov na hone Zidiny

Obrovský areál bývalej Vojenskej nemocnice je opustený od roku 2015, kedy sa nemocnica presťahovala z Patrónky do centra mesta.

Vojenská nemocnica svätého Michala patrí k najstarším nemocniciam na Slovensku. 

V roku 1942 dostala nové, ešte nedokončené priestory na Patrónke. Na jeseň 1945 sa začína písať jej novodobá história. Dostala názov Vojenská nemocnica 13 a mala vtedy 180 lôžok.

Spomedzi všetkých vojenských nemocníc bola práve tu vybudovaná prvá gynekologická ambulancia.

Koniec roka 2016: Bývalá Vojenská nemocnica na bratislavskej Patrónke je na predaj

Zdroj: https://www.teraz.sk/ekonomika/byvala-vojenska-nemocnica-na-bratisla/232058-clanok.html

Apríl 2017: Bývalá vojenská nemocnica na Patrónke má už nového majiteľa – spoločnosť ESET

Zdroj: https://www.netky.sk/clanok/byvalu-vojensku-nemocnicu-na-patronke-dnes-vydrazia

Máj 2021: Eset sa pripravuje na búranie areálu bývalej vojenskej Nemocnice sv. Michala v Bratislave

Zdroj: https://casopismetropola.sk/eset-sa-pripravuje-na-buranie-arealu-byvalej-vojenskej-nemocnice-sv-michala-v-bratislave/

Aktuálne: Bývalá vojenská nemocnica bude zrovnaná so zemou. Na jej mieste postaví Eset obrovský kampus

Zdroj: https://www.mediaklik.sk/marketing/clanok/675266-byvala-vojenska-nemocnica-bude-zrovnana-so-zemou-na-jej-mieste-postavi-eset-obrovsky-kampus/

Ako to tam vyzeralo pred 4 rokmi? Všimnite si aké prístroje tam ešte boli.

Po tomto historickom úvode je čas na …

Trocha konšpirácie.

Kľúčová vojenská nemocnica v Československu. Áno, bavíme sa stále o nej.

Čo tam mohlo byť v socialistickom štáte, za čias studenej vojny? Podľa nás veľmi reálnu odpoveď nájdete na konci tohto článku.

V historickom okienku ste sa dozvedeli, že nemocnicu získala firma ESET. Nie je to žiadnym tajomstvom, že daná firma úzko spolupracuje s vládou USA. V kuloároch sa povráva že ESET je prepojený priamo na CIA. Firma priamo financuje mimoparlamentnú stranu PS. Budget má naozaj veľký, o čom svedčí napríklad tento článok: Eset má rekordné zisky. Po odchode z Ruska nabral slovenský IT líder druhý dych

Ďalej nespomínam, že ESET je majiteľom Denníka N, ktorý používa na masírovanie verejnej mienky.

USA sa určite nesnaží ovplyvniť výsledky volieb na Slovensku. Veď na čo by im to bolo? Samozrejme, je to len vyjadrenie dezolátov a ľudí mimo reality.

Našu nemocnicu sme nechali schátrať. Je to úplne v poriadku, nakoľko ročne sa u nás postavia 3 nové moderné nemocnice, takže načo by nám asi bola nejaká stará aj keď ešte v naozaj dobrom stave.

ESET tam ide postaviť kampus, vraj prístupný aj pre verejnosť. Na internete sa okamžite objavili špekulácie, či sa neplánuje pod touto nemocnicou vybudovať priestory na prežitie akéhokoľvek nebezpečenstva pre vyvolených.

Áno, a to je aj odpoveď na otázku položenú vyššie. Čo tam mohlo predtým byť? Protiatómový kryt a ten by teraz stačilo len zmodernizovať nakoľko vybudovaný je.

Tento typ stavby je naozaj finančne náročný. Je to zvláštny typ stavby určený na úkryt proti javom sprevádzajúcim jadrový výbuch. Presnejšie: dlhodobý úkryt.

Kryty sú dnes vo svete v móde. Vojna na Ukrajine a utečenecké kríza sa stali hlavnými faktormi, ktoré zvýšili dopyt po bezpečnosti.

Dnes už existujú firmy, ktoré Vám takýto kryt postavia aj doma.

A ktovie čo pod tou nemocnicou vlastne je a v akom stave. Možno niečo podobné ako si vymysleli Rusi, že je pod Mariupolom/Azovstalom. Nazvime ich vymyslené tunely.