Patriots for Europe – tretia najväčšia skupina v EP

Patriots for Europe – tretia najväčšia skupina v EP

Patriots for Europe – tretia najväčšia skupina v EP 620 330 Doktor

Patriots for Europe začína ako tretia najväčšia skupina v Európskom parlamente.

Francúzsky europoslanec Jean-Paul Garraud (C) predsedá tlačovej konferencii krajne pravicových poslancov Európskeho parlamentu (EPS), ktorí sa pripájajú ku skupine Patriots for Europe v Európskom parlamente. EPA-EFE/OLIVIER MATHYS

Zástupca Národného zhromaždenia Jean-Paul Garraudt povedal, že verí, že sú teraz „reprezentatívnejšie a dynamickejšie“ ako podobné vlastenecké sily predtým.

Skupina Patriots for Europe začala ako tretia najväčšia skupina v Európskom parlamente s 13 delegáciami z 12 krajín a 84 europoslancami.

Pri bruselskom otvorení 8. júla predstavitelia potvrdili, že blok pozostáva z Národného zhromaždenia (Francúzsko, 30 miest); Fidesz-KDNP (Maďarsko, 11 miest); Lega (Taliansko, 8 miest); ANO (Česká republika, 7 mandátov); FPÖ (Rakúsko, šesť kresiel); Vox (Španielsko, šesť miest); PVV (Holandsko, šesť miest); Vlaams Belang (Belgicko, tri miesta); Prísaha a motoristi (Česká republika, dve miesta); Chega (Portugalsko, dve miesta); Dánska ľudová strana (Dánsko, jedno kreslo); Lotyšsko prvé (Lotyšsko, jedno kreslo) a Hlas rozumu (Grécko, jedno kreslo).

Vedúci skupiny povedali, že dúfajú, že v blízkej budúcnosti sa pridajú noví členovia.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili prvá podpredsedníčka Kinga Gál z maďarskej strany Fidesz a podpredsedovia Klára Dostálová (ANO, Česká republika); Sebastiaan Stöteler (PVV, Holandsko); Antonio Tanger Correia (Chega, Portugalsko); Jorge Buxadé (VOX, Španielsko) a Harald Vilimsky (FPÖ, Rakúsko).

Zástupca RN Jean-Paul Garraudt povedal, že verí, že sú teraz „reprezentatívnejšie a dynamickejšie“ ako podobné vlastenecké sily predtým. Patrioti účinne pohltili skupinu Identita a demokracia (ID).

Garraudt povedal, že „neexistoval žiadny konsenzus pre zahrnutie“ Alternatívy pre Nemecko (AfD), ktorá je fakticky vylúčená po tom, čo Marine Le Penová z Národného zhromaždenia (RN) odmietla sedieť v rovnakej skupine ako strana AfD.

Francúzsky politik sa vysmial akémukoľvek návrhu, že by sa Patrioti mohli stať predmetom cordon sanitaire, čo znamená, že by boli vylúčení z kľúčových úloh v rámci zhromaždenia so sídlom v Štrasburgu.

„Na jednej strane sme v chráme demokracie a tí, ktorí nám dávajú morálne lekcie, ukladajú Cordon sanitaire, čo je úplne nedemokratické.

„Považujem to za neprijateľné,“ povedal.

Buxadé zaútočil na prítomných novinárov a spýtal sa, či by spravodlivo informovali o akomkoľvek cordon sanitaire.

„Čo urobíte, ak budeme cenzurovaní, ako o Tom budete informovať?“ spýtal sa.

Podujatie zatienil vzťah EÚ s Ukrajinou. Skupina Patriots umožňuje každému zo svojich členov definovať svoju vlastnú pozíciu, hoci spoločný manifest uprednostňuje „mier“.

Stöteler povedal: „Všetky vojny sa nejakým spôsobom končia mierom. Musíme pracovať pre mier. My v holandskej delegácii budeme naďalej podporovať Ukrajinu, kým bude vojna pokračovať, a potom bude každá delegácia robiť, čo uzná za vhodné. Chceme silnú Európu, ktorá sa chce brániť.“

Tanger Correia uzavrel tlačovú konferenciu priamym odkazom adresovaným Bruselu: „Systém nie je v poriadku a ideme zmeniť systém v mojej krajine a v Európe.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2024/07/patriots-for-europe-launches-as-third-largest-eu-parliament-group/