Roman Martiška: Z RTVS DO STVR ANI METLU!

Roman Martiška: Z RTVS DO STVR ANI METLU!

Roman Martiška: Z RTVS DO STVR ANI METLU! 620 330 Mr Hyde

Môže moderátorka Marta Jančkárová peniť pod statusmi poradcu premiéra Roberta Fica Eduarda Chmelára koľko chce a vyvracať údajné manipulácie o tom, že verejnoprávna televízia nie je verejnoprávna, ale aj slepý, hluchý a nemý vidí, že Chmelár, a nielen on má pravdu. Predposledná nedeľa pred koncom RTVS bude na spochybnenie verejnoprávnosti stačiť, možno aj Jančkárová pochopí…

Moderátorka Jančkárová si do diskusnej relácie pozve poslanca Národnej rady Romana Michelka, s ktorým je v otvorenom osobnom konflikte. Michelko možno nešťastne a politicky nekorektne na stretnutí poslucháčov rádia Infovojna povedal “Jančkárku a Makaru už v septembri na obrazovke neuvidíte”. Koho z divákov zaujíma ospravedlnenie moderátorke? Už samotnú tému, pre osobný konflikt, mala Jančkárová vynechať. Narozdiel od moderátorky poslanec Michelko pochopil, že relácia nemôže byť o ich osobnom konflikte, sklopil uši a ospravedlnil sa. Ale za čo? Jančkárová už po rozhovore s Vladimírom Mečiarom a Václavom Klausom, ktorí diskusiu s ňou ukončili predčasne, nemala vo verejnoprávnej televízii a rozhlase robiť ani len vrátničku… Lenže, to by si vo verejnoprávnej televízii museli uvedomovať svoje poslanie!

Po politickej diskusii prišli večerné správy RTVS. Čo zaujalo redaktorov? Zoznam dôležitých správ na nedeľný večer podľa RTVS: Odborníci sa búria, SNS stojí za P. Kotlárom, Muž zaútočil na pacienta a zdravotníkov, Rezidentské štúdium bude opäť v ambulanciách, Policajti žiadajú vyššie platy, V Kremnickej mincovni v noci horelo, Mestá žiadajú za cudzincov peniaze, Do júla treba priznať daň z príjmu, Obedy zadarmo budúci školský rok, Väčšina stredoškolákov nevie, kde sa zamestná, Charkov sa stal terčom ďalšieho útoku, Ukrajinský raketový útok na Sevastopol, Od vzbury Wagnerovcov uplynul rok, FT: Srbsko nepriamo posilňuje obranu Ukrajiny, Gaza zápasí s hygienickou krízou, Bez mora aj bez peňazí, Zakázané suveníry, Nová fabrika na drony pri Prešove, Medu bude viac ako po iné roky, Britské deti sú nižšie a tučnejšie, Česko cez víkend zasiahli silné búrky, Nová opera v SND je vzburou proti sexturizmu, Ocenili ženy vo vede, Pripomenuli si vydanie Kralickej biblie, Výletná loď Labe prechádza rekonštrukciou, Obec Beckov zachraňuje zdevastovanú kúriu.

Chýba správa z diskusie moderovanej Jančkárovou? Ak by diskusia za niečo stála, tak určite by sa niečo z nej ocitlo aj vo večernom spravodajstve, lenže Jančkárovej relácia bola o ničom… Ale naozaj sa nedeľné správy na slovenskej verejnoprávnej televízii potrebovali venovať v štyroch príspevkoch vojne na Ukrajine? O celkovej dĺžke 5,96 minút? Ako dôležitá je správa o výške a váhe britských detí? Čo sa v nedeľu na Slovensku udialo a v správach verejnoprávneho média chýbalo?

Motorkár a podnikateľ Jozef Hambálek sa lúčil s motorkármi, a to v mimoriadne veľkom štýle, keď na svoj zostávajúci tovar dal až 70% zľavy. Dôvod? Hambálek sa ešte stále borí v problémoch pre sankcie, ktoré mu vybavil bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Hambálek nemá zdravotné poistenie, cez svoje rodné číslo nedokáže vybaviť nič, ani len dôchodok. Motorkár zamestnával stovky zamestnancov až kým neprišli protiruské sankcie. Nebyť Mareka Šouna, tak o akcii bývalými vládnymi garnitúrami zničeného človeka, nevie nikto. Stovky motorkárov sa prišli s Hambálkom rozlúčiť? Kde je v tejto správe verejnoprávnosť?

Vysielanie verejnoprávneho médiá má byť pre všetky skupiny obyvateľstva, a teda priestor majú dostať aj motorkári, navyše išlo o mimoriadnu udalosť. Dôležitou témou je aj samotné odstrihnutie a zničenie Hambálka – Ako je možné, že jeden minister, jedným podpisom dokázal zničiť celý život podnikateľa a človeka bez problémov so zákonom? Ale aspoň sme sa “verejnoprávne” dozvedeli, že britské deti sú nižšie a tučnejšie…

DO STVR Z RTVS ANI METLU!

Zdroj: FB profil Roman Martiška