Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 20/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 20/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 20/24 620 330 Mr Hyde

O konci RTVS a lex atentáte dnes diskutoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, Hlas-SD, s poslancom NR SR Milanom Majerským, KDH. A s moderátorkou Martou Jančkárovou diskutovali poslanci Roman Michelko za SNS, neskôr Michal Šipoš.

BUDE ZMENA RTVS IBA KOZMETICKOU ZMENOU?

Podľa Šutaja Eštoka ide pri zmenách RTVS na STVR “len o kozmetické zmeny”, čo okamžite trefne komentoval Majerský so slovami, že táto zmena môže byť len novou trafikou pre koaličné strany a konkrétne menoval SNS.

Neskôr sa v rozhovore s Jančkárovou Michelko ospravedlnil za vyjadrenie “v septembri už Jančkárovú a Makaru neuvidíte”, ktoré povedal na stretnutí priaznivcov rádia Infovojna. Michelko argumentoval, že ide o jeho názor a Jančkárová sa vraj o verejnoprávnosť snaží, ale pri Marekovi Makarovi má výhrady. Bude po septembri STVR kópiou RTVS a jedinou zmenou bude nové meno riaditeľa inštitúcie?

RTVS má od verejnoprávneho média ďalej ako slovenská futbalová reprezentácia od finále na EURO 2024, ktoré ak sa pozrieme na reklamy nemôžu byť stratovým programom, čo je pochybením súčasného vedenia RTVS… Na čo sa podobajú dnešné vyjadrenia Šutaja Eštoka a Michelka?

Podobnosť so zrušením ÚŠP, samozrejme, môže byť náhodná, ale aj pri RTVS môže ísť o podobne odfláknutú prácu. Daniel Lipšic je prokurátorom a na Špecializovanom trestnom súde aj po zmene Trestného zákona súdia politickí aktivisti! Ako môže vyzerať nová STVR podľa dnešných vyjadrení? Ľuboš Machaj stratí lukratívny post a zvyšok pôjde po starom, naďalej bude divák sledovať počas nedeľného obeda Jančkárovú s Makarom a Večere s Havranom, ktoré sleduje minimum divákov nás budú stáť desaťtisíce ročne. Prečo? Lebo Šutaj Eštok hovorí o “kozmetickej zmene” a Michelko už negarantuje, že nový manažment, nového verejnoprávneho média urobí aj personálne zmeny, ktoré sú nepochybne nutné na návrat verejnoprávnosti média na Slovensku…

Najväčšie vášne, ešte väčšie ako veľmi nejasne napísaný lex atentát, vzbudili vyjadrenia splnomocnenca vlády Petra Kotlára. Aj Majerského pobúrila karikatúra, na ktorej Kotlár močí na hroby mŕtvych, ktorá vyšla v jednom z červených denníčkov. Ak kričia strojcovia kovidovej totality, tak Kotlár robí niečo dobre. Žiaľ, viac povie po lete, teda presne v línii politiky koalície – najskôr oddych, potom si povieme!

Dva vtipy na záver z úst komika Šipoša: ,,Nechodia s nami diskutovať, lebo sa nás boja.” a ďalší ,,v hnutí zostalo zdravé poctivé jadro, ľudia, ktorí majú charakter”, čo bola odpoveď na odchod bratranca ich mesiáša zo sekty.

Zdroj: FB profil Roman Martiška