Peter Tóth: AKTUALITY PREKVAPILI, DENNÍK N NESKLAMAL

Peter Tóth: AKTUALITY PREKVAPILI, DENNÍK N NESKLAMAL

Peter Tóth: AKTUALITY PREKVAPILI, DENNÍK N NESKLAMAL 620 330 Mr Hyde

Na mediálnom poli som si všimol dve zaujímavosti. V krátkosti o nich pohovorím.

Zaujímavosť prvá. Aktuality priniesli mimoriadne zaujímavú informáciu o tom, že bývalý predseda KDH Ján Figeľ sa podieľal na moderovaní neformálnych diskusií ruských a amerických predstaviteľov vo Vatikáne. Podujatie zorganizovala britská nadácia a bolo uskutočnené so súhlasom pápeža Františka. Od rokovaní nie je potrebné očakávať zázraky najmä preto, lebo pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA a pred tým, ako budú nanovo rozdané karty v Kongrese, Američania neurobia žiadne zásadné rozhodnutie. Napriek tomu je mierne povzbudivé, že Rusi a Američania potichu diskutujú, aj keď na nižšej politickej úrovni.

Aktuality prekvapili. Po dlhom čase priniesli informáciu so skutočnou obsahovou hodnotou.

Zaujímavosť druhá. Denník N predvádza resuscitáciu pseudo kauzy únos Vietnamca. Nepochybne nie je náhodou, že k tomuto medicínskemu zákroku prišlo v čase, keď sa Robert Kaliňák stal – za mimoriadne skľučujúcich okolností spojených s atentátom na premiéra – hlavnou tvárou vlády a koalície. Nikto nevie, ako dlho bude trvať politické aj vládne provizórium, pretože je nemožné predpokladať, (i) kedy, (ii) či vôbec alebo (iii) v akom nasadení sa Robert Fico vráti do verejného života. Aj z tohto dôvodu je možné očakávať, že politický význam Roberta Kaliňáka bude prinajmenšom určitý čas rásť. A to je dôvod, prečo denník N v spolupráci s aktivistickými príslušníkmi orgánov činných v trestnom konaní vyťahuje z hrobky zatuchnutú múmiu Vietnamca.
Denník N nesklamal. Pokračuje v línii vytýčenej hlavným ideológom Martinom M. Šimečkom a dôsledne plní úlohy straníckeho tlačového orgánu Progresívneho Slovenska.

Zdroj: FB Profil Datel.sk