Dátum všeobecných volieb v Spojenom kráľovstve oznámený

Dátum všeobecných volieb v Spojenom kráľovstve oznámený

Dátum všeobecných volieb v Spojenom kráľovstve oznámený 620 330 Doktor

Britský premiér Rishi Sunak oznámil, že ďalšie všeobecné parlamentné voľby v Spojenom kráľovstve sa budú konať 4. júla.

Sunak vo svojom prejave v daždi na Downing street, pred číslom 10 potvrdil, že kráľ Charles rozpustí parlament 30. mája, pričom volby sa uskutočnia o päť týždňov neskôr.

Kampaň sa už začala, líder labouristov Sir Keir Starmer začal s dosť nudným prejavom o „voľbe“, ktorej krajina čelí.

Čo to znamená?

Potenciálne nič. Potenciálne niečo.

Hlasovanie bude samozrejme pevné, to je v týchto dňoch samozrejmé, a veľmi sa cíti, že chcú, aby sa uskutočnila zmena vlády, takže očakávajte „víťazstvo labouristov“.

Nechať Sunaka oznámiť voľby v lejaku, zatiaľ čo v pozadí hrá skladba „Veci sa môžu len zlepšiť“, je druh ponižujúceho rituálu, ktorý očakávate od nominovaného porazeného:

Voľby sú vždy skvelé, pretože sa nimi získava čas. Je tu rozptýlenie kampane, vzrušenie z hlasovania a potom je tu obdobie „usadzovania sa“ novej vlády, keď sú všetci tak šťastní, že veci sú iné, že si ani nevšimnú, že sú vlastne rovnaké.

Okrem toho sa voľby dajú využiť na presadzovanie agendy rovnako ako čokoľvek iné. Obe strany budú hovoriť o ruskom alebo čínskom „zasahovaní“ a budú predávať multipolárnu lož. Biometrické ID sa bude navrhovať ako dobrý spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť hlasovania, zatiaľ čo poštové hlasovacie lístky sa predávajú ako „bezpečné“ a „spoľahlivé“ (a používajú sa na opravu výsledkov).

Môže ísť o kybernetické útoky a/alebo „hacky“ alebo iné strašidelne znejúce technologické veci. „Dezinformácie o voľbách“ budú obrovským problémom, ktorý budú musieť spoločnosti sociálnych médií zakročiť.

Možno budú vyhrážky násilím alebo útok na poslanca alebo niečo podobne falošné.

Ale po tom všetkom?

Editor OffG Kit Knightly predpovedal, že uvidíme zmeny vo vláde po celom svete predtým, ako spustia „ďalšiu pandémiu“, bez ohľadu na formu.

Ak je Keir Starmer predsedom vlády ráno 5. júla, ako skoro potom môžeme očakávať skoky vpred pre Veľký reset?

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/05/22/uk-general-election-date-announced/