2024 a nevyhnutný vzostup biometrie

2024 a nevyhnutný vzostup biometrie

2024 a nevyhnutný vzostup biometrie 620 330 Doktor

Všimli ste si v poslednej dobe veľa výziev na dvojfaktorovú autentifikáciu? Dostávate e-mailom overovacie kódy, ktorých doručenie trvá večnosť, takže musíte požiadať o ďalšie?

Možno vás požiadajú, aby ste urobili captcha, aby ste „dokázali, že ste človek“, a zdá sa, že sú stále zložitejšie alebo jednoducho vôbec nefungujú?

Prečo si myslíš, že by to tak mohlo byť?

K tomu sa ešte vrátime.

Vedeli ste, že sme v „prelomovom roku“ pre biometrické platobné systémy?

Podľa tohto príbehu od CNBC sú JPMorgan a Mastercard s touto technológiou na palube a po úspešných skúškach plánujú v blízkej budúcnosti široké zavedenie.

V marci tohto roku podpísala spoločnosť JPMorgan dohodu s PopID, aby v roku 2025 začala rozsiahle uvoľňovanie biometrických platobných systémov.

Hovorca Mastercard povedal CNBC:

„Jadrom nášho úsilia v tejto oblasti je naše zameranie na biometriu ako bezpečný spôsob overenia identity, pri ktorom sa heslo nahrádza osobou,“

Apple Pay vám už umožňuje platiť skenovaním tváre, zatiaľ čo Amazon zaviedol pay-by-palm v mnohých svojich skutočných obchodoch.

Spoločnosť VISA na podujatí v Singapure začiatkom tohto roka predstavila svoje najnovšie nastavenie platieb biometrickými dlaňami.

Ako sme informovali v nedávnom tomto týždni, PayPal v mene „prevencie podvodov“ zavádza svoje vlastné biometrické platobné systémy.

Ako vždy, toto nie je len problém „Západu“.

Čínske spoločnosti vedú tento závod už nejaký čas, pričom AliPay má od roku 2015 biometrické možnosti platby.

Moskovský systém metra používa kamery na rozpoznávanie tváre na biometrické platby už viac ako rok.

A nejde len o platby, „nahradenie hesla osobou“ sa už rozšírilo aj do iných oblastí.

V nádeji, že získajú podporu pre biometriu sprava, národné vlády zbierajú biometrické údaje, aby „obmedzili nelegálne prisťahovalectvo“. Môžete očakávať, že sa to rozšíri.

Európska únia zavedie nový biometrický vstupno-výstupný systém (EES) už v októbri tohto roku.

Na vzostupe je aj biometrické podpisovanie.

Prenosné počítače, tablety a smartfóny sú už vybavené technológiou čítania tváre a odtlačkov prstov na potvrdenie vašej identity.

Spoločnosti sociálnych médií už roky zbierajú biometrické údaje „na účely bezpečnosti a identifikácie“.

Google Play len pred pár týždňami spustil novú funkciu biometrickej dostupnosti.

Je to všetko také pohodlné, nie? Oveľa rýchlejšie ako posielanie bezpečnostných kódov e-mailom a riešenie čoraz nemožnejších obrázkov captcha (obidva sa v poslednom čase nepochopiteľne sťažili a skomplikovali a nepochybne v tom budú pokračovať).

Takto vás dostanú: Pohodlie.

Nikdy neodstránia „staromódne“ spôsoby prístupu k vašim účtom, ale ich používanie bude čoraz pomalšie a ťažšie, zatiaľ čo biometria bude rýchlejšia a jednoduchšia.

Medzitým začne prúdiť propaganda.

Influenceri budú platení za používanie „skvelých“ „futuristických“ biometrických platobných možností, ktoré „majú pocit, že majú superschopnosti“ vo vykonštruovaných „vírusových“ videách. Biometria zachráni deň v trendovom filme alebo televíznej relácii. Nejaký starý frajer pôjde na Hodinu otázok a bude žartovať o novej technológii… tesne predtým, ako povie niečo rasistické alebo popiera klimatické zmeny.

Možno veľký hack alebo kybernetický útok ovplyvní iba tých, ktorí ešte neprešli na biometrické overovanie.

Dostanete nápad.

A po celú dobu budú nadnárodné korporátne megality vytvárať obrovskú databázu hlasových nahrávok, odtlačkov prstov a dlaní, skenov tváre a sietnice.

Je dobré, že nám vládne morálne čestná elita. Predstavte si, aké škody by s tým všetkým mohli spôsobiť.

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/05/21/2024-the-inevitable-rise-of-biometrics/