Už tento víkend … Prezidentské voľby

Už tento víkend … Prezidentské voľby

Už tento víkend … Prezidentské voľby 620 330 Doktor

Milí priatelia a priaznivci, radi by sme pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami stratili pár slov k zostávajúcim prezidentským kandidátom. Určite už približne máte predstavu koho voliť. Pokiaľ áno, berte náš príspevok ako povinnú jazdu. Pokiaľ nie ste rozhodnutí, čítajte nižšie. Dôležité je ísť voliť. Ako v prvom, tak aj v druhom kole. Prečo? Pretože progresívna klika nikdy nespí.

K jednotlivým kandidátom pár slov:

Peter Pellegrini – štandardný politik slúžiaci zabehnutému establišmentu. V druhom kole, v prípade súboja s Korčokom lepšia voľba. Dá sa mu vytknúť mnoho výrokov, napr. o tom očkovaní (…keby som bol premiérom, už je zaočkovaná polovica Slovenska), pôvodný postoj k posielaní zbraní na Ukrajinu. Budem parafrázovať jedného politika, iba so zmenou v osobe. „Aby nám nakoniec ešte Pellegrini nebol dobrý…“

Ivan Korčok – absolútny had a stelesnená, zle maskovaná pretvárka. Sluha západných a progresívnych záujmov, dlhoročný služobník kohokoľvek, ktorý zatúžil na staré kolená po svojich piatich minútach slávy. Absolútne neodporúčame ani premýšľať o tomto kandidátovi, hneď keby sa mal v druhom kole stretnúť s bláznom z Trnavy.

Štefan Harabin – bývalý predseda najvyššieho súdu a minister spravodlivosti. Vo svojom profesnom živote ma za sebou výsledky. Takmer každý právny spor, ktorý súvisel s prepieraním jeho údajných káuz vyhral a vysúdil slušné peniaze. Dá sas istotou tvrdiť, že je zorientovaný a vie čo robí. Rovnako sa mu dá vytknúť, že veľmi neprispeje k spájaniu v spoločnosti, ale také sú časy. Pravdepodobne nie je doba, na ustupovanie istému spektru v principiálnych veciach.
Vyzerá, že Štefan Harabin ani nemá ambíciu získať si opačné názorové pole. Berme to tak, že konflikt je hnacou silou evolúcie.
V prvom kole naše odporúčanie tomuto kandidátovi. Voľba č. 1

Igor Matovič – k tomuto psychiatrickému pacientovi nie je veľmi čo povedať. Snáď len lekársku správu s diagnózou doložiť. Možno ho diagnóza nakoniec zachráni pred dlhoročným pobytom v chládku. Conclusio: neodporúčame voliť, ani keby bol jediným kandidátom.

Ján Kubiš – dlhoročný diplomat. Dá sa mu mnohé vytknúť, za mnohé ho je možné pochváliť, v každom prípade časy sú také, že si človek musí vybrať kandidáta s reálnou šancou na nejaký výsledok. Je celkom možné, že pri absencii Pellegriniho v prezidentských voľbách by práve Kubiš získal podporu Smeru. Zhrnuté a podčiarknuté, dôstojný kandidát do počtu.

Marian Kotleba – premeškal príležitosť urobiť podobný krok ako Danko a Švec. Jeho kandidatúru môžme chápať ako šikovný ťah ako sa pripomenúť pred voľbami do Europarlamentu.

Krisztián Forró – podobne ako Kotleba, iba vo farbách maďarskej trikolóry.

Patrik Dubovský – Remisová s falusom. Niet veľmi čím vylepšiť takéto hodnotenie

Milan Náhlik – jeho príbeh nie je veľmi verejnosti známy. Po jedninej televiznej diskusii je ťažké hodnotiť tohto kandidáta. Mal pár dobrých momentov, ale to je dosť málo na odporúčanie.

Dúfame, že v sobotu 23.04.2024 dobre odvolíme a držme si palce.

Prvé kolo prezidentských volieb sa bude konať v sobotu 23. marca 2024. V prípade, že žiaden z kandidátov v prvom kole nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, bude sa konať druhé kolo volieb, ktoré je naplánované na sobotu 6. apríla.

Organizačné informácie:

1. kolo:
23. marec 2024, 07:00 – 22:00

2. kolo:
6. apríl 2024, 07:00 – 22:00

Moratórium:
48 hodín pred začiakom konania volieb

Kto môže kandidovať:
Bezúhonný občan/občianka Slovenskej republiky, ktorý ku dňu konania volieb dosiahol vek 40 rokov a získal buď 15 podpisov poslanocv NR SR, alebo 15-tisíc podpisov občanov.

Kde voliť:
Občania môžu voliť vo volebnej miestnosti, ktorá prislúcha k ich trvalému bydlisku, alebo v ktorejkoľvej volebnej miestnosti na Slovensku s platným hlasovacím preukazom. Voľba poštou zo zahraničia nie je možná.

  • určite sa zúčastním. Môj hlas patrí Harabinovy.
    len malí dotaz. Dúfam že sa ich nezúčastní ESET nakoľko sa už ukázalo že z tej platformy sa dajú voľby lahko zmanipulovať.
    to prečo v Rusku nemohol a nemôže uspieť LGBTIQ atď. je ten že tam nemajú ESET.