Peter Tóth: ŠERBLÍKY VYDALI VYHLÁSENIE A IDÚ SI ĎALEJ SVOJE

Peter Tóth: ŠERBLÍKY VYDALI VYHLÁSENIE A IDÚ SI ĎALEJ SVOJE

Peter Tóth: ŠERBLÍKY VYDALI VYHLÁSENIE A IDÚ SI ĎALEJ SVOJE 620 330 Mr Hyde

Alibistické a nezmyselné vyhlásenie šéfredaktorov progresívnych šerblíkov a satelitných organizácií komentovali už mnohí, a preto to azda ani nie je potrebné na tomto mieste komentovať. Všetci triezvo uvažujúci sa zhodli na tom, že škrabáci neprejavili štipku sebareflexie. Dôkazy o tom podávajú aj v produkcii za ostatných 24 hodín.

Istá Balogová, čo stojí na štíte smetiska, dnes uverejnila komentár pod titulkom „Ako sme sa dostali k atentátu na Roberta Fica? Akým smerom vykročiť?“ Nuž fasa otázky, ale na hovno odpovede, pretože šéfka mediálnej skládky hneď v prvej vete píše: „Je nebezpečné okamžite stavať ʽvinníkovʼ k stene.“ A potom nasleduje kázanie o nenávisti. Balogovú ani v päte nenapadlo, že by mohla začať komentár inou vetou: „Prepáčte všetci, ktorých sme v rozpore s realitou a v rozpore s princípmi právneho štátu za ostatných dvadsať rokov označovali za vinníkov alebo sme z nich robili nepriateľov spoločnosti len preto, lebo svet vidia inak ako my.“ Potom by mohla nasledovať ďalšie vety: „Chápeme, že nás za to môžete nenávidieť. Ešte raz vás prosíme o odpustenie a prosíme, aby ste sa s nami pokúsili diskutovať.“ Boli to Balogovej smetiari, čo po vražde Jána Kuciaka ukazovali prstom krížom-krážom po celom Slovensku. Po voľbách 2020 robili kriminálnikov a mafiánov z každého, po kom štekol Matovičov Himmler Lipšic a jeho zdivené čurilly. Ona dnes ide hovoriť o tom, že je nebezpečné robiť z ľudí na počkanie vinníkov? Áno, je to nebezpečné, a preto by si mala pozametať predovšetkým pred vlastným prahom.

Ďalšia hviezda smetiska, istá Holinová zase uverejnila komentár pod titulkom „Zatiaľ len časť politikov rozumie, že atentát nás musí spojiť“. A hneď v prvej vete, akiste pod hlbokým dojmom Balogovej kázania, našla aj svojho vinníka: „Čo je pre upokojenie situácie ochotný urobiť taký Andrej Danko?“ Nuž niežeby sa predseda SNS v deň atentátu vyznamenal, ale v porovnaní s tým, čo stvárala v uplynulých rokoch Holinová, išlo o pochabé huncútstvo. Holinová celé roky obviňovala a dodnes obviňuje počestných, slušných a bezúhonných manželov Tománkovcov, že nútili deti k prostitúcii. Ona prvá by mala kľačať na kolenách a prosiť tých, ktorým ublížila, o odpustenie. Až potom môže od iných požadovať, aby sa s ňou niekto spájal v borbe za svetlejšie zajtrajšky.
To isté smetisko dva dni po atentáte vyjde s titulkom, že „Čaputovej sa dobíjali do domu uprostred noci, Hegerov byt si prišiel obhliadnuť útočník zo Zámockej“, akoby to bolo porovnateľné s dokonaným atentátom. Prezidentkine obydlie sa neúspešne pokúsila narušiť neozbrojená osoba. Vrah zo Zámockej bol očividne v psychotickom stave a viac ako k obhliadke nehnuteľností Eduarda Hegera sa nedostal. Strelec v Handlovej bol pri zmysloch, konal vedome a skutok aj dokonal. Čo sú toto za paralely?

Tlačový orgán Miškovej strany zase vyšiel s titulkom „Šéf štátnej ochranky bol funkcionár Hlasu, pracoval pre Pentu a strážil aj Haščáka“. Penta a Haščák sú zaklínadlá alebo ak chceme psychologické spúšťače používané šialencom z Trnavy a jeho Himmlerom Lipšicom. Miškov stranícky denník takisto podľahol čaru tohto primitivizmu a všetci vieme prečo: nekompetentné diskusie o ochranke odvádzajú pozornosť od faktu, že nie Smer, nie Hlas, nie SNS, nie alternatívne médiá, ale predovšetkým súčasná opozícia a progresívne šerblíky boli strojcami a hlavnými aktérmi kolektívnej politickej psychózy podnecovanej najneskôr od roku 2016 a kulminujúcej nezvládnutou frustráciou z výsledkov volieb 2023.

Úplná bomba je, že najviac sa zavzdušňuje ohľadom únikov občianskeho preukazu a divného videa strelca Miškov denník. Niežeby tieto dva úniky boli v poriadku, ale tento najosratejší zo všetkých šerblíkov bude mať právo na niečo také poukazovať až potom, ak sa ospravedlní za masívne, brutálne a hrubo nezákonné ovplyvňovanie prípravného trestného konania v kauzách po roku 2018 až do súčasnosti. Občiansky preukaz ani video strelca navyše nie sú záznamami o priebehu procesného úkonu v prípravnom konaní, teda nie sú dôkaznými prostriedkami. Miškovi lokaji na úseku propagandy zverejňovali tak záznamy o procesných úkonoch, ako aj súkromné komunikácie ľudí pochádzajúcich zo zadržaných telefónov. Nemohol by im Eset nakúpiť mopy, nech si poriadne vytrú vlastné chlievy, kým sa pustia do cudzej kapusty?

Bárdy z Aktualít zase hlása, že „Slovensko je rozdelené na my a oni. Ak sa teraz nezastavíme, čaká nás cesta do pekla.“ Avšak to je obrovský omyl! My už na ceste do pekla sme a Bárdy a jeho chasa k tomu prispeli nemalou mierou. Oni sú takým uvítacím výborom v predpeklí. Ak aj zabudneme na to, čo robili do februára 2018, stačí si pripomenúť, aké agresívne, nevyvážené a brutálne boli ich texty po tomto termíne až do včera. Kým sa nepohádali, baba Vanga alias Vagovič v Aktualitách na počkanie uverejňoval mediálne rozsudky smrti. Brády to podporoval a sám produkoval neuveriteľné zvrhlosti. Aktuality podporovali psychotické varenie párkov pred Bonaparte po voľbách 2016 a podporovali davovú psychózu vyvolávanú opozíciou aj po voľbách 2023. A teraz nás archanjel Bárdy varuje pred cestou do pekla? Čo v tých Aktualitách fúkajú?

Nehovorím, že nie je čas na zmierenie a aspoň elementárnu súdržnosť. Lenže o zmierení a súdržnosti nestačí len rečniť a kvákať. A už vôbec neobstojí, ak hlavní aktéri rozoštvávania spoločnosti bez štipky sebareflexie obviňujú iných zo zasievania svárov, nenávisti a napätia. Kým neuznajú, že zlyhali predovšetkým oni a neuniesli bremeno zodpovednosti, neospravedlnia sa za spôsobené krivdy a za desaťročia trvajúce manipulácie a podlosti, nikto nemôže brať vážne ich výzvy na zmierenie. Ak totiž neuznajú, že dlhodobo zlyhávajú, znamená to, že ani nechápu, prečo sú na nich státisíce ľudí oprávnene nasraté. Nemôžu totiž žiadať od ľudí, aby voči nim nepociťovali negatívne emócie, keď im stále sypú do tej istej rany priemyselnú soľ.

Isteže obstojí, že médiá nie sú jediným vinníkom spoločenského marazmu. Obstojí aj konštatovanie, že v určitých ohľadoch majú médiá ešte väčšiu moc ako politici, a touto optikou je aj potrebné hodnotiť mieru a význam ich príspevku k vášňam vymykajúcim sa spod kontroly. Videné realisticky od redakcií v tomto personálnom zložení a pri danej intelektuálnej úrovni nie je možné očakávať podstatnú zmenu k lepšiemu. Preto sú na ťahu manažmenty vydavateľstiev. Doposiaľ však ani majitelia neprejavili dostatok zdravého rozumu a záujem urobiť nevyhnutné zmeny. Zrejme im aktuálny stav z nejakého dôvodu vyhovuje a s tým sa nedá nič urobiť, len konštatovať, že mediálne korporácie nesú ešte väčšiu zodpovednosť ako ich šéfredaktori a radoví škrabáci.

Zdroj: FB Profil Datel.sk