Ron Paul: Posledný klinec do americkej rakvy?

Ron Paul: Posledný klinec do americkej rakvy?

Ron Paul: Posledný klinec do americkej rakvy? 620 330 Doktor

Týždenný stĺpček bývalého republikánskeho kongresmana Rona Paula: „Posledný klinec do americkej rakvy?“

Vo svojom aktuálnom týždennom stĺpčeku na webovej stránke Inštitútu Rona Paula pre mier a prosperitu sa prvý vrcholný politik sám seba pýta; „ Posledný klinec do rakvy Ameriky?“ Ide o rezolúcie v Kongrese USA o ďalšom financovaní dvoch a pol vojny, o zrušení súkromia občanov USA a o povolení prezidenta USA vypnúť internet.
Ako je známe, cez víkend padli ďalšie rozhodnutia pre vojnu, sledovanie občanov a cenzúru. Po veľkom odpore zo strany predsedu Snemovne reprezentantov USA Mikea Johnsona sa veci udiali veľmi rýchlo. Silným hlasom za mier a rozum je dlhoročný republikánsky kongresman a lekár Ron Paul, ktorý vo svojom aktuálnom týždennom stĺpčeku ostro kritizuje víkendové rozhodnutia a zákony.

Najprv však krátky klip s Tuckerom Carlsonom, prečo sa Johnson a množstvo republikánov prepadli a kto má moc v USA:

„Obávajú sa, že im niekto dáva detské porno do ich počítačov. Členovia Kongresu sa boja tajných služieb. Toto nie je dohad. Povedali mi to, vrátane ľudí vo výbore pre spravodajstvo, vrátane ľudí, ktorí riadia výbor pre spravodajstvo. Ľudia, ktorých úlohou je dohliadať na tieto obrovské tajné agentúry a udržiavať ich v súlade, ktorých rozpočty ani nemôžeme poznať, ich čierne rozpočty… Majú z agentúr strach.“

Tu je aktuálny článok od Rona Paula s láskavým dovolením autora :

Posledný klinec do americkej rakvy?

Keď budú budúci historici hľadať posledný klinec do americkej rakvy, možno sa dohodnú na 20. apríli 2024.

V ten deň Kongres schválil legislatívu na financovanie dvoch a pol vojny, odovzdal posledné zvyšky nášho súkromia CIA a NSA a oprávnil prezidenta Spojených štátov vypnúť akúkoľvek časť internetu, s ktorou nesúhlasí.

Takmer 100 miliárd dolárov, falošne nazývané „doplatok za národnú bezpečnosť“, zaručuje, že Ukrajinci budú naďalej zomierať vo vojne s Ruskom, ktorú táto krajina nemôže vyhrať, že palestínski civilisti v Gaze budú naďalej vyvražďovaní americkými zbraňami a že neoconi budú pokračovať dotlačiť nás do vojny s Čínou.

Bolo to úplné víťazstvo vojnovej strany
Bidenov obrovský výdavkový účet je o politike, ale toľko republikánov s ním jednoducho súhlasilo. S blížiacimi sa voľbami je poslednou vecou, ktorú chcú ľudia, ktorí riadia Bidenov Biely dom, vidieť transparenty obviňujúce Bidena z „porážky na Ukrajine“.

USA a ich spojenci už poslali Ukrajine vyše 300 miliárd dolárov a krajina stále prehráva vojnu s Ruskom. Nikto neverí, že ďalších 60 miliárd dolárov vytrhne víťazstvo z čeľustí porážky. Ale tieto peniaze navyše sú určené na to, aby sa vystúpenia až do novembra, na úkor Američanov, ktorí za to musia zaplatiť, a Ukrajincov, ktorí za to musia zomrieť.

Hovorca Johnson nemohol prejsť týmito obludnosťami bez plnej podpory demokratov v Snemovni reprezentantov, keďže väčšina republikánov hlasovala proti viac peňazí pre Ukrajinu. V najhoršom príklade „systému dvoch strán“ Johnson išiel mimo rámca, obišiel republikánsku väčšinu, ktorá ho zvolila za rečníka, a presadil obrovský dar vojne alebo (firemnému) sociálnemu štátu.

Po tom, čo snemovňa odhlasovala zaslanie dodatočných 60 miliárd dolárov notoricky skorumpovanej Ukrajine, zákonodarcovia mávali v rokovacej sále ukrajinskými vlajkami a skandovali „Ukrajina, Ukrajina“. Aj keď to považujem za odporné a nechutné, svojím spôsobom mi to pripadalo vhodné. Veď by možno aj skandovali meno cudzej krajiny, lebo im na tej krajine vôbec nezáleží!

Okrem prevodu 100 miliárd dolárov, ktoré nepotrebujeme na financovanie ďalších vojen do zámoria, zaviedol hovorca Johnson ďalšiu verziu zákazu Tik Tok, ktorý dáva Joeovi Bidenovi a budúcim prezidentom právomoc zatvárať webové stránky podľa vlastného uváženia tým, že ich jednoducho vyhlásia za „kontrolované zahraničnými protivníkmi“.

V ten istý deň Senát USA schválil rozšírenie § 702 zákona FISA, ktoré nielenže umožňuje vláde pokračovať v špionáži na nás bez príkazu, ale obsahuje aj nový jazyk, ktorý výrazne rozširuje rozsah špionáže.

Mnohí konzervatívni voliči sa pýtajú, aký zmysel má republikánska kontrola Snemovne reprezentantov, ak agendu riadia demokrati. Líder senátnej väčšiny Chuck Schumer sa dokonca svojim kolegom údajne chválil, ako ľahko dal predseda Johnson demokratom všetko, čo chceli, a nežiadal za to nič.

Čo je zábleskom na horizonte pri všetkých týchto zlých správach? Väčšina republikánov v Snemovni reprezentantov hlasovala proti pokračovaniu vojny na Ukrajine. Toto je dobrý začiatok. Naše nápady rastú nielen po celej krajine, ale dokonca aj v bažine DC. Naberte odvahu a nevzdávajte sa! Pracujte pre mier!

Zdroj: https://tkp.at/2024/04/23/wochenkolumne-des-ex-kongressabgeordneten-republikaner-ron-paul-final-nail-in-americas-coffin/