Report z prvej ruky od účastníka NatCon v Bruseli

Report z prvej ruky od účastníka NatCon v Bruseli

Report z prvej ruky od účastníka NatCon v Bruseli 620 330 Doktor

Ďakujem Emir, že si hral sultána.

Keďže som bol rečníkom na konferencii Národného konzervativizmu v Bruseli v roku 2022, bez váhania môžem povedať dve veci.

Ľavicový starosta štvrte Saint-Josse v centre Bruselu, ktorý vydal príkaz zakázať konferenciu z dôvodov „verejnej bezpečnosti“, sa teraz stal najväčším dobrodincom NatConu. (EPA/JULIEN WARNAND)

Po prvé: NatCon je pozoruhodné stretnutie konzervatívnych politikov, intelektuálov, mediálnych profesionálov a verejných činiteľov z celého sveta. Je to miesto, kde môže zvíťaziť rozum a dialóg v snahe zachovať najlepšie prvky nášho západného dedičstva. V tejto inštitúcii nie je absolútne žiadny priestor pre rasizmus a nenávisť.

Po druhé: až do tohto týždňa sa NatCon netešil takej pozornosti médií, akú by si zaslúžil.

Emir Kir to jednoducho napravil.

Ľavicový starosta štvrte Saint-Josse v centre Bruselu, ktorý vydal príkaz zakázať konferenciu z dôvodov „verejnej bezpečnosti“, sa teraz stal najväčším dobrodincom NatConu.

Bourgemestre svojím iracionálnym a autoritárskym rozhodnutím nielenže poukazuje na to, čo je prehnité v srdci európskeho superštátu, ale upriamuje pozornosť sveta aj na nespravodlivosť a diskrimináciu, ktorej dnes konzervatívci na Západe čelia.

Rozhodol sa zakázať prominentným osobnostiam z celej Európy zhromažďovať sa, aby hovorili o svojej láske k národnému štátu. Môže to znieť ako príbeh z románu Michela Houellebecqa, ale je pravdivý. Dôvod, prečo to urobil, je veľmi jednoduchý: Emir Kir nariadil NatConu, aby prestal a prestal, a poslal svoju políciu, aby ho zatvorila, pretože mu ani len nenapadlo, že by to nemohol urobiť.

Takto systém funguje. Umlčanie tých, ktorí reagujú na neliberálnu, bdelú, etatistickú a internacionalistickú agendu tým, že ich jednoducho označíme za rasistov – ako to výslovne urobil Kir – je v súčasnosti normou.

To, čo urobil Kir, je to, čo médiá bežne robia. To, čo Kir urobil, je to, čo sa deje v politike, čo parlamenty ukladajú prostredníctvom Cordons sanitaires , čo sa deje v školách a akademických inštitúciách, dokonca aj na pracoviskách. Kir urobil to, o čom sa stala politická korektnosť: udelil elitám a establishmentu povolenie blokovať konzervatívne názory z verejnej sféry, bez ohľadu na to, ako pokojne a rozumne sú formulované.

Kirovi však unikol aj jeden malý detail, ktorý sa ukázal byť veľmi dôležitý: jeho rozkazu chýbal aj ten najzákladnejší zmysel pre takt.

Kir si odhryzol o niečo viac, ako mohol žuť. A toto sa odrazilo. Ak chcel byť úspešný pri podkopávaní NatConu, mal postupovať skôr, diskrétnejšie a metodickejšie. Aj despotizmus má svoju etiketu a dekórum. Nejde ani tak o rešpektovanie litery zákona, ako o to, aby sme sa nepredvádzali ako vyslovene autoritatívni.

Funkciu, na ktorej majú vystúpiť maďarský premiér a bývalý poľský premiér, jednoducho nezakážete vydaním dekrétu na poslednú chvíľu. Vy ste predsa starosta, nie sultán.

Tak sa rozpútalo peklo. Oddaní organizátori NatConu sa odmietli vzdať a zákaz sa stal hlavnou správou po celom svete. Médiá ako BBC, France 24, Deutsche Welle, Politico, Euractiv, Fox News, The New York Times a The Times of India boli nútené pokryť tento príbeh. Svetoví lídri ako Viktor Orban, Giorgia Meloni a Rishi Sunak protestovali proti zrušeniu konferencie. Dokonca aj ľavicový grécky politik Yanis Varoufakis podporil túto konferenciu a povedal, že Nigel Farage a jeho priatelia majú v konečnom dôsledku „právo nahnevať ho“.

Nakoniec samotný belgický premiér odsúdil tento krok starostu ako „neprijateľný“.

Svet mal na pár dní možnosť vidieť, ako vyzerá súčasný útlak. Tí, ktorí porovnávajú metódy a agendu orwellovského superštátu EÚ s komunistickými režimami, boli potvrdení v priamom televíznom prenose a na časovej osi.

NatCon sa stal symbolom boja proti systémovej nespravodlivosti a nedostatku tolerancie, kým „primátor Bruselu“ skončil ako darebák. Tí, ktorí nikdy nepočuli o konferencii Národný konzervativizmus a jej skvelej práci, ju teraz poznajú. Inštitúcia bola pevne zapísaná na mape. Dokonca aj kritici a odporcovia teraz vedia, kto sme. Vedia, že sme tu a že to myslíme vážne.

Ďakujem veľmi pekne, Emir Kir.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2024/04/thank-you-emir-for-playing-sultan/