Musk už nie je v rýchlom pruhu: Tesla opäť znižuje ceny, cena akcií naďalej klesá

Musk už nie je v rýchlom pruhu: Tesla opäť znižuje ceny, cena akcií naďalej klesá

Musk už nie je v rýchlom pruhu: Tesla opäť znižuje ceny, cena akcií naďalej klesá 620 330 Doktor

Multimiliardár Elon Musk (52) práve nie je v rýchlom pruhu. Americký výrobca elektromobilov Tesla v boji proti slabému dopytu znížil ceny. Modely Tesla v Číne sú teraz lacnejšie o približne 2 000 dolárov (1 880 eur). Zníženie cien v podobnom rozsahu oznámili v piatok aj USA.

Trh s elektromobilmi v súčasnosti celosvetovo slabne. Tesla začala rok výrazným poklesom tržieb. Bolo to prvýkrát za takmer štyri roky, čo spoločnosť predala menej vozidiel ako pred rokom. Čínsky poskytovateľ BYD šliape Tesle na päty. Okrem toho je tu tvrdšia konkurencia nováčikov v tomto odvetví a rastúca ponuka elektromobilov od zavedených výrobcov, ako je VW.

Elon Musk je preto vystavený skepticizmu zo strany investorov, najmä preto, že na lacnejší model sa ešte dlho čaká. Keď budú v utorok prezentované štvrťročné údaje, mohlo by to byť jasnejšie. Tesla pred týždňom oznámila, že celosvetovo zruší viac ako jedno z desiatich pracovných miest.

A štvrtého najbohatšieho muža sveta (Muskov odhadovaný majetok: 180,8 miliardy dolárov) tiež čoraz viac brzdí akciový trh. Cena akcie Tesly od začiatku roka klesla, akcia už stratila 40 percent svojej hodnoty.

Probleme mit dem Gaspedal: Tesla ruft 4000 Cybertrucks zurück

12.500 Mitarbeiter zittern: Tesla spricht über Stellenabbau in Berlin

Zdroj: https://exxpress.at/musk-nicht-mehr-auf-der-ueberholspur-tesla-senkt-erneut-die-preise-aktienkurs-stuerzt-weiter-ab/