“Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam skape!” bavia sa Čurillovci o advokátovi

“Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam skape!” bavia sa Čurillovci o advokátovi

“Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam skape!” bavia sa Čurillovci o advokátovi 620 330 Mr Hyde

TERAZ TAKTO: “Dajme ho do Košíc k cigánom! Nech tam skape!” bavia sa Čurillovci o advokátovi

Pacienta s rakovinou “elitní” vyšetrovatelia z NAKA strčili do väzby tak, aby mal svojho onkológa vyše štyristo kilometrov ďaleko. Pri vyšetreniach mierili na lekárov v ambulancii kukláči so samopalmi.

Juraj a Gabriel Almášiovci boli bratia a advokáti. Juraj Almáši je onkologický pacient. Krátko po absolvovaní chemoterapie ho obvinili, že si objednal podpálenie reštaurácie svojho konkurenta. Dokonca, že v konkrétny deň viezol na miesto podpaľača a osobne mu ukázal, kde a čo treba podpáliť. Keď jeho advokát na súdnom pojednávaní vytiahol ako dôkaz, že sa tohto skutku nemohol dopustiť, pretože práve v tom čase bol po vážnej operácii hospitalizovaný v nemocnici, prokurátor niekdajšej ÚŠP od zlosti to lekárske potvrdenie nechal hodené na stole a odišiel.
“Týmto tempom to do obžaloby okrešene. Keby sa radšej ten po*ebanec Almáši zavesil. Tomu by som aj na lano prispel,” písal vtedy vo whatsappovej komunikácii vyšetrovateľ NAKA Branislav Dunčko. Jeho kolega Ján Čurilla mu odpovedal: “Ešte veľa špagátu sa minie. Neboj Branči, zavesí, zavesí. Už mám plán a na ňom zakladám.”

“Môj klient Juraj Almáši bol vo väzbe v Bratislave, ale príslušníkom NAKA sa toto nepáčilo. Lebo mal dostupných advokátov. Mohli sme za ním chodiť denne. Rozhodnúť o premiestnení môže prokurátor. Ale musí mať dôvod. Tu o tom premiestnení rozhodli príslušníci NAKA. Lebo vraj obvinený vo väzbe nadväzoval kontakty. Ale on bol v cele sám. Prevážali ho zviazaného s herniou do Košíc a nech tam zhnije,” hovorí o prípade svojho klienta advokát Ondrej Mularčík. Napokon, presne v tomto duchu sa na whatsappe bavili aj vyšetrovatelia NAKA.

“Almáši nemôže byť v Bratislave. Košice. K tým cigánom. A úplný top je Sabinov,” píše policajt Robert Magula. Kolega Pavol Ďurka mu kontruje: “Super, chlapi. Papier na premiestnenie je najmenej. Ani týždeň tu nebude a ide do pi*i na východ.” Na to Dunčko dodáva: “Nech tam skape, kok*t.”

Juraj Almáši ako onkologický pacient po operácii a chemoterapii potreboval kontroly. Prevážali ho zviazaného v reťaziach ako zviera, pri vyšetreniach stáli nad lekárom kukláči s namierenými samopalmi.

Jeho brat Gabriel Almáši sa podieľal na obhajobe. Hovoríme o ňom v minulom čísle, pretože Gabriel Almáši cestou na jedno z pojednávaní náhle zomrel. “Až dodatočne, po pitve, zistili, že mal amfetamín v krvi. Keď rodine vrátili auto, našli v ňom pohárik s kávou, ktorú si tesne pred smrťou kúpil na benzínke. Dnes vieme, že neumrel prirodzenou smrťou, ale že mu bola podaná toxická látka, ktorá spôsobila infarkt,” vysvetľuje advokát Mularčík.

O prípade Almášiovcov, praktikách “právneho štátu” v podaní elitných vyšetrovateľov NAKA, ale aj o tom, ako sa na mieste smrti Gabriela Almášiho okamžite ocitli spomínaní vyšetrovatelia hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Ondrej Mularčík.

Zdroj: https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/teraz-takto-dajme-ho-kosic-ciganom-nech-tam-skape-bavia-curillovci-advokatovi