Ohlásená genocída

Ohlásená genocída

Ohlásená genocída 620 330 Doktor

Genocída v Gaze je poslednou fázou procesu, ktorý Izrael začal pred desiatkami rokov. Každý, kto to nevidel, bol slepý voči charakteru a konečným cieľom štátu apartheidu.

V Gaze sa nekonajú žiadne prekvapenia. Každý strašný čin izraelskej genocídy bol vopred ohlásený. A platí to už desaťročia. Vyhostenie Palestínčanov z ich územia je bijúcim srdcom izraelského osadnícko-koloniálneho projektu. Toto vyvlastnenie malo dramatické historické momenty – v rokoch 1948 a 1967 – keď boli skonfiškované veľké časti historickej Palestíny a státisíce Palestínčanov boli etnicky čistené. Vyvlastňovanie bolo tiež postupné – plazivé zaberanie pôdy a neustále etnické čistky na Západnom brehu Jordánu vrátane východného Jeruzalema.

Útok Hamasu a iných odbojových skupín na Izrael zo 7. októbra, pri ktorom zahynulo 1 154 Izraelčanov, turistov a migrujúcich robotníkov a okolo 240 ľudí bolo zajatých ako rukojemníkov, dal Izraelu zámienku na to, po čom už dlho túžil: totalitu Vyhladenie Palestínčanov.

Izrael zničil 77 percent zdravotníckych zariadení v Gaze, 68 percent telekomunikačnej infraštruktúry, takmer všetky obecné a vládne budovy, obchodné, priemyselné a poľnohospodárske centrá, takmer polovicu všetkých ciest, viac ako 60 percent zo 439 000 domov v Gaze, 68 percent obytných budov – Pri bombovom útoku na vežu Al-Taj v meste Gaza z 25. októbra zahynulo 101 ľudí vrátane 44 detí a 37 žien, stovky zranených a zničené utečenecké tábory. Najmenej 126 civilistov vrátane 69 detí bolo zabitých a 280 zranených pri útoku na utečenecký tábor Džabalia z 25. októbra. Izrael poškodil alebo zničil univerzity v Gaze, ktoré sú teraz všetky zatvorené, ako aj 60 percent ďalších vzdelávacích inštitúcií vrátane 13 knižníc. Izrael tiež zničil najmenej 195 historických miest vrátane 208 mešít, kostolov a centrálneho archívu pásma Gazy, v ktorom sa nachádzali 150-ročné historické záznamy a dokumenty.

Izraelské bojové lietadlá, rakety, bezpilotné lietadlá, tanky, delostrelecké granáty a námorné delá dene drvia pásmo Gazy, ktoré je len 30 km dlhé a 8 km široké, v kampani po spálenej zemi, ktorá sa nevidela od vojny from Vietnam. Zhodila 25 000 ton výbušnín – ekvivalent dvoch jadrových bômb – na pásmo Gazy, pričom mnoho cieľov vybrala pomocou umelej inteligencie. Zhadzuje neriadenú muníciu (“nemé bomby”) a 1 000 kg bunkrové bomby v utečeneckých táboroch a obývaných mestských centrách, ako aj na takzvané “bezpečné zóny”: 42 percent zabitých Palestínčanov bolo zabitých v týchto “bezpečných zónach” , dostali od Izraela pokyn utiecť. Viac ako 1,7 milióna Palestínčanov bolo vyhnaných zo svojich domovov a prinútených hľadať útočisko v preplnených krytoch UNRWA, nemocničných chodbách a nádvoriach, školách, stanoch alebo pod holým ne Bom v južnom pásme Gazy, kde často žijú v blízkosti páchnucich mlák odpadových vôd.

Izrael zabil v Gaze najmenej 32 705 Palestínčanov vrátane 13 000 detí a 9 000 žien. Aby sme to vymenovali, Izrael má počet 187 položiek v 75 detailoch. Zabili 136 novinárov, z ktorých mnohí, ak nie väčšina, boli zámerne terčom. Zabili 340 lekárov, sestier a ďalšieho zdravotníckeho personálu, teda štyri percentá zdravotníckeho personálu v Gaze. Tieto čísla sa ani zďaleka nezhodujú so skutočným počtom obetí, pretože sa počítajú len tie, ktoré sú registrované v márniciach a nemocniciach, z ktorých väčšina už nefunguje. Ak spočítate nezvestných, počet mŕtvych je viac ako 40 000.

Lekári sú nútení amputovať končatiny bez anestézie. Vážne chorí ľudia – rakovina, cukrovka, srdcové a obličkové choroby – zomreli alebo čoskoro zomrú kvôli nedostatku liečby. Denne porodí viac ako sto žien bez prístupu k lekárskej starostlivosti. Počet spontánnych potratov sa zvýšil o 300 percent. Viac ako 90 percent Palestínčanov v pásme Gazy trpí vážnou potravinovou neistotou, pričom ľudia jedia krmivo pre zvieratá a trávu. Deti zomierajú na následky hladu. Palestínski spisovatelia, akademici, vedci a ich rodinní príslušníci boli prenasledovaní a vraždení. Viac ako 75 000 Palestínčanov bolo zranených, mnohí z nich zostanú zmrzačení na celý život.

„Sedemdesiat percent zaznamenaných úmrtí boli všetky ženy a deti,“ píše Francesca Albanese, osobitná spravodajkyňa pre situáciu v oblasti ľudských práv na palestínskych územiach okupovaných od roku 1967 vo svojej správe zverejnenej 25. marca. „Izrael nebol schopný dokázať, že zvyšných 30 percent, t. j. dospelí muži, boli aktívni bojovníci Hamasu – nevyhnutný predpoklad pre zákonné zameranie sa na nich. Začiatkom decembra sa izraelskí bezpečnostní poradcovia prihlásili k zabitiu 7 000 „teroristov“ počas fázy kampane, v ktorej bolo medzi obeťami identifikovaných menej ako 5 000 dospelých mužov, čo znamená, že všetci zabití dospelí muži boli „teroristi“.

Izrael používa jazykové triky na odopretie civilného štatútu všetkým obyvateľom Gazy a na odopretie chráneného štatútu všetkým budovám vrátane mešít, nemocníc a škôl. Všetci Palestínčania sú označení za zodpovedných za útok zo 7. októbra alebo za ľudské štíty pre Hamas. Všetky budovy považuje Izrael za legitímne ciele, pretože sa považuje za veliteľské centrá Hamasu alebo sú určené na poskytovanie prístrešia pre militantov Hamasu.

Tieto obvinenia, píše Albanese, sú „zámienkou“ na „ospravedlnenie zabíjania civilistov pod rúškom údajnej zákonnosti, ktorej všeobjímajúca všadeprítomnosť umožňuje len genocídny zámer“.

Nikdy sme nevideli útok na Palestínčanov takéhoto rozsahu, ale všetky tieto opatrenia – zabíjanie civilistov, vyvlastňovanie pôdy, svojvoľné zatýkanie, mučenie, násilné zmiznutia, zatváranie palestínskych miest a dedín, ničenie domov, odobratie povolení na pobyt, deportácia, zničenie infraštruktúry, ktorá podporuje občiansku spoločnosť, vojenská okupácia, dehumanizujúci jazyk, krádež prírodných zdrojov, najmä vodonosných vrstiev – dlho definovali izraelskú kampaň za vyhladenie Palestínčanov.

Okupácia a genocída by neboli možné bez Spojených štátov, ktoré poskytujú Izraelu vojenskú pomoc vo výške 3,8 miliardy dolárov ročne a teraz poskytujú ďalších 2,5 miliardy dolárov v bombách, vrátane 1 800 bômb MK84 s nosnosťou 1 000 kg, 500 bômb MK82 s hmotnosťou 250 kg a stíhacích bômb tryskáče do Izraela. Je to aj naša genocída.

Genocída v Gaze je vyvrcholením procesu. Genocída je predvídateľným výsledkom koloniálneho projektu Izraela. Je zakódovaný v DNA izraelského apartheidného štátu. Je to bod, do ktorého sa Izrael musel dostať.

Sionistickí vodcovia hovoria otvorene o svojich cieľoch

Izraelský minister obrany Yoav Gallant po 7. októbri oznámil, že Gaza nedostane „žiadnu elektrinu, žiadne jedlo, žiadnu vodu a žiadne palivo“. Izraelský minister zahraničných vecí Israel Katz povedal: „Humanitárna pomoc Gaze? Nie je zapnutý žiadny elektrický spínač, nie je otvorený žiadny hydrant.“ Minister poľnohospodárstva Avi Töpfer nazval izraelský vojenský útok „Nakba v pásme Gazy“ s odkazom na Nakbu, „katastrofu“, pri ktorej bolo v rokoch 1947 až 1949 vyhnaných 750 000 Palestínčanov zo svojej pôdy a tisíce Palestínčanov zmasakrované sionistickými milíciami. Členka izraelského Knesset Likud Revital Gottlieb na svojom účte na sociálnej sieti zverejnila: „Zničte budovy!!! Bomba bez rozdielu!!… Sploštiť Gazu. Bez milosti! Tentoraz nie je priestor na milosť!“ Minister kultúrneho dedičstva Amichai Eliyahu tiež podporil použitie jadrových zbraní proti Gaze ako „jednu z možností“.

Odkaz izraelského vedenia je neomylný. Zničte Palestínčanov rovnakým spôsobom, akým sme zničili prvé národy v Amerike, pôvodných obyvateľov v Austrálii, Nemci zničili Hererov v Namíbii, Turci zničili Arménov a nacisti zničili Židov.

Podrobnosti sa líšia. Postup je rovnaký.

Nemôžeme sa odvolávať na nevedomosť. Vieme, čo sa stalo Palestínčanom. Vieme, čo sa deje s Palestínčanmi. Vieme, čo sa stane s Palestínčanmi.

Ale je ľahšie predstierať, že Izrael povoľuje humanitárnu pomoc. Správať sa, ako keby bolo prímerie. Predstierať, že Palestínčania sa môžu vrátiť do svojich zničených domovov v Gaze. Správať sa, ako keby sa pásmo Gazy obnovovalo. Predstierať, že Palestínska samospráva bude spravovať pásmo Gazy. Správať sa tak, ako keby existovalo dvojštátne riešenie. Predstierať, že genocída neexistuje.

Genocída financovaná a podporovaná USA dodávkami zbraní hovorí niečo nielen o Izraeli, ale aj o nás, o západnej civilizácii, o tom, kto sme ako ľudia, odkiaľ pochádzame a čo nás definuje. Hovorí, že všetka naša vychvaľovaná morálka a rešpektovanie ľudských práv je lož. Hovorí sa, že farební ľudia, najmä ak sú chudobní a zraniteľní, sa nepočítajú. Hovorí, že ich nádeje, sny, dôstojnosť a honba za slobodou sú bezcenné. Hovorí, že zabezpečíme globálnu dominanciu prostredníctvom rasistického násilia.

Túto lož – že západná civilizácia je založená na „hodnotách“, akými sú rešpekt k ľudským právam a právny štát – poznali Palestínčania a všetci ľudia na globálnom juhu, ako aj domorodí Američania a čierni a hnedí Američania. storočia. Ale vzhľadom na priamy prenos genocídy v Gaze túto lož už nemožno ďalej udržiavať.

Nezastavíme genocídu Izraela, pretože sme Izrael, infikovaný nadvládou bielej rasy a opojený našou nadvládou nad svetovým bohatstvom a silou ničiť ostatných našimi priemyselnými zbraňami. Spomeňte si na komentátora New York Times Thomasa Friedmana, ktorý povedal Charliemu Roseovi v predvečer vojny v Iraku, že americkí vojaci by mali ísť od domu k domu od Basry po Bagdad a povedať Iračanom: „Môžete to urobiť za nás!“ Toto je skutočné krédo impéria USA.

Svet mimo industrializovaných bášt na globálnom severe si dobre uvedomuje, že osud Palestínčanov je ich osudom. Keď zmena klímy ohrozuje prežitie, keď sú zdroje vzácne, keď sú milióny ľudí nútené migrovať, keď klesajú poľnohospodárske výnosy, keď sú pobrežné oblasti zaplavované, keď sa zvyšujú suchá a lesné požiare, keď štáty zlyhávajú a keď sa ozbrojené hnutia odporu postavia na odpor. ich utláčateľov a bojovať proti ich zástupcom, potom genocída nebude anomáliou. On bude normou. Slabí a chudobní zeme, ktorých Frantz Fanon nazval „prekliati zeme“, budú budúcimi Palestínčanmi.

Zdroj: https://globalbridge.ch/ein-angekuendigter-voelkermord/