Deň po teroristickom útoku v Rusku

Deň po teroristickom útoku v Rusku

Deň po teroristickom útoku v Rusku 620 330 Doktor

Deň po teroristickom útoku Rusko podozrieva Ukrajinu

Ešte k aktuálnej udalosti – teroristickému útoku v Moskve. Počet zabitých ľudí je teraz údajne viac ako 140. Západný predpoklad a/alebo tvrdenie, že za útok bol zodpovedný „Islamský štát“, nie je príliš dôveryhodný, aspoň vzhľadom na dátum útoku.

Ruskí hasiči v službe na požiarisku Crocus City Hall na okraji Moskvy (Foto TASS).

V Moskve vládlne temná a znepokojená nálada. Ruskom otriasol v piatok večer teroristický útok v koncertnej sále Crocus City Hall. V čase písania tohto článku bolo potvrdených 143 mŕtvych. Teroristické útoky islamských extrémistov nie sú v Rusku žiadnou novinkou, no posledný takýto útok sa odohral pred niekoľkými rokmi.

Medzitým niektorých útočníkov zatkli pri pokuse o útek na bielom Renaulte, len sto kilometrov od ukrajinských hraníc. Ruský prezident Putin povedal, že sa pokúsili dostať na Ukrajinu. Jeden z útočníkov, tadžický občan, sa priznal, že bol najatý na útok za skromnú sumu päťstotisíc rubľov, asi 5000 eur.

V týchto hodinách je určite ťažké pochopiť, kto môže byť za týmto činom. Zdá sa, že pre Západ je otázka raz a navždy vyriešená. Útočníci boli údajne spojení s teroristickou organizáciou Islamský štát. Táto verzia je jediná, ktorou sa v súčasnosti vážne zaoberajú západné médiá. V Rusku to však už mnohí komentátori odmietli ako „falošnú vlajku“.

Ruský politický expert a poradca Sergej Markov píše: „Neobvyklý teroristický útok. Teroristi o nič nežiadali a nebrali žiadnych rukojemníkov. Zastrelili ľudí a utiekli. Toto nie sú samovražední atentátnici, ktorí sa považujú za mučeníkov. Toto je správanie žoldnierskych sabotérov. Pravdepodobne dostali peniaze za tento teroristický útok.“

„Iba zdroje v CIA hovoria v mene teroristov, ktorí tvrdia, že je to ISIS a nie Ukrajina. Ale „zdroje CIA“ neustále klamú z politických dôvodov. Toto je všeobecne známe. „Klamali aj o zbraniach hromadného ničenia Saddáma Husajna,“ povedal Markow. „Preto je momentálne hlavnou verziou, že teroristický útok na halu Crocus bol organizovaný z Kyjeva pod zámienkou údajných islamských teroristov. Americké úrady to vedia a všetkým západným médiám a politikom dali príkaz: Cieľom je odvrátiť podozrenie od ukrajinských úradov.

Paranoja? Výsledok nezdravej posadnutosti Ruska Ukrajinou? možné. Ukrajinskú stopu však nemožno vylúčiť len preto, že Ukrajina tvrdí, že tak neurobila. Ukrajina a Rusko sú predsa vo vojne už minimálne dva roky. Ukrajinská strana dokonca tvrdí, že je vo vojne s Ruskom minimálne od revolúcie na Majdane. Ak nie celú históriu Ukrajiny.

„Teroristický útok bol naplánovaný na 9. marca v Crocus City Hall na koncerte Shaman,“ pokračoval Sergej Markov. Shaman je ruský popový spevák, ktorý je považovaný za vlastenca.

„Pred voľbami, na koncerte jedného z Putinových dôverníkov, to malo destabilizovať situáciu pred voľbami. Americké ministerstvo zahraničia však útok kategoricky odmietlo a 7. marca vydalo verejné varovanie pred možným teroristickým útokom na koncerte alebo v obchodnom centre okolo 8. marca. Bezpečnostné opatrenia v Moskve výrazne sprísnili. Dve skupiny boli zatknuté. Potom bol teroristický útok zrušený. Ale keď sa situácia upokojila, teroristický útok bol vykonaný tak, ako bol pripravený.

Znie to ako konšpiračná teória? Mohlo by byť. Ale útok tohto druhu je určite výsledkom dobre naplánovaného sprisahania. Takže, aby ste pochopili, kto je za tým, potrebujete dobrú konšpiračnú hypotézu.

„Islamský štát? Nie. Teroristický útok na radnici Crocus nemohli spáchať moslimskí veriaci. Stalo sa to počas svätého mesiaca ramadán, v čase pôstu a modlitby. „Okrem toho sa teroristický útok odohral vo sviatok stanovený prorokom Mohamedom, v piatok a počas piatkových modlitieb,“ povedal Sergej Markov.

„Okrem toho, teroristický útok bol vykonaný počas modlitby Maghrib, ktorá sa začína po západe slnka a končí v noci a je akýmsi prechodom k Iftar – večernému prerušeniu pôstu po dni prísneho pôstu, počas ktorého nie je dovolené jesť alebo piť čokoľvek po celý deň.“

„Je nepredstaviteľné, že by radikálni moslimovia začali strieľať počas piatkového Maghrebu v posvätnom mesiaci ramadánu.“

„Ide o zjavnú chybu organizátorov teroristického útoku, ktorí chceli robiť všetko, ako keby konali v mene moslimov, ale islam zjavne vôbec nepoznajú. Pokus obviniť moslimov z teroristického útoku na radnicu Crokus je ohováraním moslimov na celom svete.

Markov je len jedným z mnohých komentátorov a expertov, ktorí za včerajším teroristickým útokom vidia ruku Ukrajiny.

Ruku ukrajinskej tajnej služby vidí za útokmi aj ukrajinský disident a novinár Anatolij Šaríj, ktorý bol na Ukrajine prenasledovaný a od roku 2011 žije v exile v Španielsku. Operácie ukrajinských tajných služieb v Rusku nie sú novinkou. Ale prečo zabíjať civilistov bez rozdielu? Kritici tvrdili, že takýto útok by zdiskreditoval Ukrajinu v očiach jej podporovateľov. Ukrajina však už vykonala vražedné operácie proti jednotlivým civilistom v Rusku. Dokonca ju za to kritizovali aj USA. Ukrajina je popri USA považovaná za hlavného podozrivého z vyhodenia ropovodu North Stream do vzduchu. Nedá sa povedať, že by tým povesť Ukrajiny obzvlášť utrpela. Ukrajina mala naďalej plnú podporu Západu.

Na prvý pohľad sa nezdá, že by tento typ teroristického útoku patril do ukrajinského vojnového repertoáru. Ale vo vojne nikdy nevieš. Šéf ukrajinskej tajnej služby Budanov pred pár týždňami varoval, že Rusko zažije nepríjemné prekvapenia. Ukrajinský prezident Zelenskyj povedal, že prinesú vojnu Rusku. Medzitým sa zdá, že Rusko získava prevahu na bojisku na Ukrajine a Putin práve vyhral drvivé volebné víťazstvo. Len pred pár dňami Rusko oslávilo 10. výročie znovuzjednotenia s Krymom. A teraz tento ohavný útok na civilistov na ruskej pôde. Nemusí to byť nevyhnutne Ukrajina. Ale nemôžete len tak vylúčiť Ukrajinu. Podvod je súčasťou vojny. Uvidíme, ako Rusko teraz zareaguje.

Zdroj: https://globalbridge.ch/am-tag-nach-dem-terroranschlag-verdaechtigt-russland-die-ukraine/

  • osobne sa domnievam, že Ukrajina hrala prim, no za nitky ťahal Brusel. Konkrétne Uršula hovnová. Niet z mojej strany pochýb o príprave z Británii – biele prilby v Sýrii. A a samotné výpovede teroristov sú akoby nacvičené. Majú vypadať laksne. veď vidieť stopu, cestu na Ukrajinu a odtiaľ do EU,je dosť okatá. Samozrejme ani spôsob vykonania teroru nejak nesedí, akoby prípravu urobil úplní amatér, akoby už dopredu vedel že budú na mieste popravený. No nestalo sa.Teroristi, postupovali presne podľa scenára.všetko vyhadzovali z auta a kartu v lese stratil 😂. je veľmi pritiahnuté za vlasy. každý terorista ako aj diverzant je učený inak. domnievať sa že by prekročili hranicu rusko-ukrajina je najväčší primitivizmus. A s tou kreditnou kartou, tak to je teda haluška.