Kam sa stratila pani sudkyňa? + Varovanie pre citlivé povahy

Kam sa stratila pani sudkyňa? + Varovanie pre citlivé povahy

Kam sa stratila pani sudkyňa? + Varovanie pre citlivé povahy 620 330 Mr Hyde

Kam sa stratila pani sudkyňa?

Hľadá sa sudkyňa. Krátkovlasá. Sem tam si ponechá niečo bez zaplatenia, ale považuje to za normálne, veď povedala Ďakujem.

Sem tam nazýva ľudí sviňami, neuznáva úplne prezumpciu neviny a považuje za normálne, že jednu sviňu potom súdi a tvrdí, že je pri tom súdení svine objektívna.

(Ospravedlňujem sa, pán JUDr. Lindtner, ale ja tu len citujem Vaše pomenovanie Vašou zákonnou pani sudkyňou.)

Jedná sa o „sudkyňu osobu, ktorá po pár mesiacoch svojho pôsobenia na ŠTS dostala už v apríli 2020 napomenutie (disciplinárny postih) za to, že v troch veciach zo siedmich, ktoré jej boli pridelené, nielenže nenapísala rozsudky v zákonnej lehote, ale ani nepožiadala o jej predĺženie. V komunikácii ZSS spochybnila prezumpciu neviny a sudcov nazvala sviňami, obžalovaného psom. Na hlavnom pojednávaní v priamom prenose najprv oznámi, že svedok Zeman svoju neúčasť ospravedlnil, po zistení, že ušiel, si záhadne zistí jeho telefónne číslo, zavolá mu a oznámi mu, netušiac, že je odpočúvaný, že jeho ospravedlnenie z hlavného pojednávania tlmočila (!). Je to sudkyňa, ktorej dve rozhodnutia v medializovaných väzobných kauzách (Haščák a sudkyňa Kyselová) boli zrušené Najvyšším súdom z dôvodu, že žiadne dôkazy, o ktorých vo svojich rozhodnutiach písala, neexistovali (!). Pre jej nečinnosť (teda prieťahy) musel Najvyšší súd prepustiť z väzby údajného trojnásobného vraha. Známa je i nedávna kauza inzulín, kde rodina obžalovaného obviňuje sudkyňu, že mu nedovolila ako cukrovkárovi zobrať si inzulín. Najnovšie sa objavila medializovaná informácia, že predseda ŠTS podal na túto sudkyňu disciplinárny návrh opäť za nenapísané rozhodnutia v zákonom stanovenej lehote.“

To nehovorím ja.

Toto o Pamele Záleskej hovorí členka súdnej rady Pružinec Eren, ktorá má vážne pochybnosti o objektívnosti súdov, a mám taký pocit, že táto sudkyňa veľmi dobre vie, o čom a o kom hovorí. (Link na rozhovor s ňou prikladám.)

A tak mám na dnes jednu otázočku… a týka sa napríklad aj NAKA, keďže by o tomto mohli niečo vedieť:

Je pravda, že Pamela Záleská v poslednej dobe bola alebo ešte je na školení FBI za veľkou mlákou??

A ak to náhodou neviete, opýtajte sa na to, prosím, Vášho kolegu, ktorý je tam tiež.

———-

Citát sudkyne Pružinec Eren je z rozhovoru: https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/sudkyna-pruzinec-eren-kauze-zaleskej-todovou-mozu-ludia-pochybovat-objektivnosti-sudov

Varovanie pre citlivé povahy 🙂

Politický názor – takže tento post pokojne preskočte, zvlášť ak nemáte radi Pellého.

Nie je mojím cieľom Vás presviedčať, koho máte voliť, ale dovolím si napísať, prečo vnímam Pellého ako to lepšie na našej politickej scéne, aj keď som si vedomá aj jeho slabín a chýb.
Hovorí sa, že skutočnú povahu ľudí poznáte v kríze a ja tomu verím.

Málokedy v našej histórii sa naša krajina ocitla na tak vážnej križovatke ako v 2020 pri príchode covidu.

Mali sme tesne po voľbách. Premiérom bol ešte stále Pellé a voľby vyhral Matovič, ktorému trvalo niekoľko týždňov, kým zostavil vládu.

Krajina sa zatiaľ pripravovala na príchod covidu.

Štátne rezervy na príkaz vlády zháňali rúška a dýchacie prístroje.

Vláda zriadila čosi ako krízový štáb a naberala doň prvých odborníkov.

Pellegrini sa zachoval ako štátnik a nie ako provinčný politik.

Prečo si to myslím? Pretože štátnicky ponúkol, aby opozícia (víťazi volieb) začali chodiť na zasadnutia krízového štábu a vedenia ministerstiev, aby sa nestrácal čas príchodom nových, neinformovaných kádrov do funkcií. Opozícia tak mala od začiatku plný prehľad o situácii a dianí. Takto vyzerá preberanie moci vo vyspelých demokraciách. (Skúste si to porovnať so súčasným krikom PS „Nemôžu mať všetko“ a prezidentkiným dlhodobým sabotovaním vymenovania šéfa tajnej služby v čase vojny na susednej Ukrajine (!) a sabotovaním aj tajnej služby ako takej.)
Zároveň dal Pellé prejav k národu, kde vyzval na spolupatričnosť a solidaritu. Z toho prejavu mám do dnes zimomriavky.

No a napokon to (pre mňa ako profilerku) najdôležitejšie: Pellé za tých pár týždňov ošedivel (!). Pre neho to nebolo divadielko pred kamerami a hranie sa na Boha. On ten stres seriózne (narozdiel od psychopatov, ktorí prišli do funkcií neskôr) prežíval a bolo to na ňom vidieť.

A pre toto všetko vnímam Pellého ako štátnika, ktorý vie odložiť nabok svoje ego a politické tričko, a ľutujem, že neviedol našu krajinu v krízových časoch ešte o jeden-dva roky dlhšie. Pravdepodobne by sme z tej krízy vyšli ako národ s väčšou vzájomnou úctou, menej psychicky doráňaní z nekonečných tlačoviek a ich často nezmyselných záverov a s menším množstvom zbytočne mŕtvych.

Zdroj: https://www.facebook.com/savenna.monteloup.9