Eduard Chmelár: KONIEC HRY. VŠETCI ĽUDIA DOBREJ VÔLE SA MUSIA ZAČAŤ SPÁJAŤ

Eduard Chmelár: KONIEC HRY. VŠETCI ĽUDIA DOBREJ VÔLE SA MUSIA ZAČAŤ SPÁJAŤ

Eduard Chmelár: KONIEC HRY. VŠETCI ĽUDIA DOBREJ VÔLE SA MUSIA ZAČAŤ SPÁJAŤ 620 330 Mr Hyde

KONIEC HRY. VŠETCI ĽUDIA DOBREJ VÔLE SA MUSIA ZAČAŤ SPÁJAŤ PROTI SNAHÁM NEZODPOVEDNÝCH POLITIKOV VYVOLAŤ TRETIU SVETOVÚ VOJNU

Len Juraj Krúpa s Branislavom Gröhlingom dokážu pár hodín po tom, čo sa prezidenti Macron a Pavel zhodli na potrebe vyslania vojakov na Ukrajinu, popierať túto holú skutočnosť. Saskárski poslanci včera v relácii TA3 Král na ťahu ziapali, vrieskali, urážali, a stále pritom tvrdili, že francúzsky prezident túto možnosť vraj iba nevylúčil, čo vraj nie je to isté ako súhlasiť s vyslaním vojsk… Kto tu teda nerozumie zahraničnej politike? Naozaj som bol prekvapený, že ani šéf diplomacie Juraj Blanár, ani rečnícky bravúrny Robert Kaliňák nezareagovali na túto nehoráznu lož v priamom prenose.

Je možné, že im ušla hlavná udalosť dňa? Emmanuel Macron v Prahe provokoval spojencov ako fanatik, keď na nich zaútočil, aby neboli zbabelí a tĺkol päsťou do kecpultu, že v tejto vojne musíme zvíťaziť. Podporu francúzskemu návrhu na vyslanie vojenských jednotiek na Ukrajinu vyslovil aj český prezident Pavel, ktorý povedal, že „je na nás, akú formu asistencie Ukrajine zvolíme“ (všimnite si, že priame zapojenie sa do vojny sa v propagandistickom newspeaku týchto lotrov volá po novom „asistencia“). Vojnový tábor sa medzitým rozrástol aj o Estónsko a Rumunsko, kým v Nemecku čelia tieto návrhy silnej kritike. A za tejto situácie bude slovenská opozícia ešte stále tvrdiť, že Fico si vymýšľa a robí nám hanbu?! A zemiaky rastú na stromoch, kravy lietajú a tráva je modrá, však? Neuveriteľné, prosto neuveriteľné je toto popieranie nosa medzi očami.

Macron si touto iniciatívou rieši frustráciu z poníženia, keď ho Putin deň pred inváziou oklamal, že na Ukrajinu nezaútočí. Pavel je vojak, ktorý nevidí v ľuďoch partnerov na dialóg, ale terče. Ale o čo ide tým ostatným tajtrlíkom? Kto je tu zbabelec? Na presadzovanie mieru dnes potrebujete oveľa väčšiu odvahu ako na nutkanie vyriešiť všetko násilím. Dosť bolo tejto hry na mačku a myš. Tieto praktiky potvrdzujú, že snahou o dialóg s týmito nehanebnými notorickými klamármi iba strácame čas. Tak ako je ich úlohou vyvolať globálny konflikt, našou úlohou musí byť zabrániť tretej svetovej vojne. A v tomto poslaní musíme byť aktívnejší a vytvárať aliancie doma i v zahraničí. Urobím všetko pre to, aby som k takémuto mierovému spojenectvu prispel.

Zdroj: FB profil Eduard Chmelár