Kanada: Pripravuje sa nový zákon proti slobode prejavu

Kanada: Pripravuje sa nový zákon proti slobode prejavu

Kanada: Pripravuje sa nový zákon proti slobode prejavu 620 330 Doktor

Návrh zákona proti „online nenávisti“ v Kanade ukladá drakonické tresty a po prvý raz definuje „nenávisť“. V súlade s tým budú „diskriminačné“ vyhlásenia v budúcnosti trestné.

Kanadská liberálna vláda v pondelok predstavila legislatívu, vďaka ktorej bude pri stíhaní online nenávisti oveľa agresívnejšia. Ako vždy, veľkou otázkou zostáva, kde presne začína „nenávisť“ a čo ešte je „kritika“ alebo „slobodný názor“. Po prvýkrát však zákon definuje, čo by mala byť „nenávisť“.

Zločin z nenávisti proti slobode prejavu

Zákon hovorí o prísnejšom stíhaní materiálov, ktoré vyzývajú na „násilný extrémizmus alebo terorizmus“, propagujú násilie alebo podnecujú nenávisť. Na tento účel by sa mal zmeniť trestný zákon a mal by sa zaviesť samostatný trestný čin „zločin z nenávisti“. Tento trestný čin by umožnil udeliť tresty až doživotné väzenie „odsúdiť toto nenávistné správanie ako trestný čin ako taký,“ uvádza sa v technickom brífingu.

Zákon definuje „obsah, ktorý podnecuje nenávisť“ ako „obsah, ktorý vyjadruje pohŕdanie alebo očierňovanie osoby alebo skupiny osôb na zakázanom základe diskriminácie v zmysle kanadského zákona o ľudských právach a ktorý, berúc do úvahy kontext, v ktorom je komunikované, pravdepodobne vyvolá pohŕdanie alebo očierňovanie osoby alebo skupiny ľudí na základe takéhoto zakázaného dôvodu.“ Opísala to kanadská platforma TNC.News , ktorá sa k zákonu stavia mimoriadne kriticky.

„V záujme väčšej bezpečnosti a na účely definovania obsahu, ktorý podnecuje nenávisť, obsah nevyjadruje pohŕdanie alebo hanobenie len preto, že vyjadruje pohŕdanie alebo nechuť alebo diskredituje, ponižuje, zraňuje alebo uráža,“ dodala vláda.

Dá sa predstaviť, ako široko by to bolo použiteľné. Každý, kto sa odkloní od dúhového zeitgeistu a verejne to komunikuje, by sa mohol dostať do problémov s úradmi. Nemusíte byť prorokom, aby ste vedeli, že takýto zákon nebude dobrý pre slobodu prejavu. Ktokoľvek bude teraz môcť podať sťažnosť na diskriminačný „nenávistný prejav“, ktorý identifikuje „chránené kategórie, ako je pohlavie, rasa, zdravotné postihnutie“.

TNC.News pokračuje:

Podľa zmien kanadského zákona o ľudských právach môže ktokoľvek podať sťažnosť Kanadskej komisii pre ľudské práva na ľudí, ktorí uverejňujú takzvané nenávistné prejavy. V prípade usvedčenia môže Kanadský tribunál pre ľudské práva uložiť pokuty až do výšky 70 000 USD a nariadiť odstránenie obsahu, ak porušuje vládnu definíciu nenávisti.

Podľa textu zákona má súd právomoc nariadiť odškodné až do výšky 20 000 USD obetiam takzvanej online nenávisti, ako aj nariadiť platbu 50 000 USD ako pokutu, „ak to porota uzná za vhodné“

„Je diskriminačnou praktikou šíriť alebo spôsobovať šírenie nenávistných prejavov prostredníctvom internetu alebo iných telekomunikačných prostriedkov v kontexte, v ktorom je pravdepodobné, že nenávistné prejavy pohŕdajú alebo znevažujú osobu alebo skupinu osôb na zakázanom základe diskriminácie. ,“ hovorí text zákona C-63.

Súkromných správ – ako napríklad komunikácia cez WhatsApp – sa totiž zákon netýka. V ten istý deň, ako bol zákon predstavený novinárom, ho okamžite predlozil minister spravodlivosti v Dolnej snemovni. Vláda sa zrejme ponáhľa. Opozícia vidí útok na slobodu prejavu a avizovala odpor voči zákonu.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/28/kanada-neues-anti-meinungsfreiheitsgesetz-am-weg/

  • tak toto je príznačné LGBTIQ. je zaujímavé že tak bel. i tlačia na zakony sveta. Bez akych koľvek obstrikcí vám sú schopný povedať, že ste terorista a fasita a to len preto že, tvrdia ze zákon je treba dodržiavať Ktorí že potom zákon podporuje, incest, pedofiliu….. a opäť tvrdia treba dodržiavať zákon. a čo tak dodržiavať zakon boží a prikazania. nie je to práve písmo, ktoré vraví Rimanom k 1. kto sú a ako sa k nim treba stavať. A ktože je komu nadriadený, zakom a prikazania božie alebo svetské zákony. A tak výstava otázka, kto je teda blížnym. určite nie LGBTIQ. to sú nepriatelia a medzi božie deti určite nepatria.K takému stavu ľudstvo dopadlo len preto že si nechali zvrátené nahovoriť od tychto mykulasencov podvody a klamstvá. jedine čo vedia je ich spevník, ktorí je úplný blabol