Digitálne otroctvo Down under

Digitálne otroctvo Down under

Digitálne otroctvo Down under 620 330 Doktor

Austrália sa pripravuje na zavedenie digitálneho ID

Digitálno-finančný komplex presadil globálne zavedenie digitálnej identity buď priamo, napríklad cez Svetovú banku alebo cez Svetové ekonomické fórum (WEF). Austrálska vláda sa údajne pripravuje na zavedenie digitálnych identifikačných kariet pre verejnosť.

Technológia digitálneho ID je založená na rozšírení „digitálneho očkovacieho certifikátu“ Európskej únie. „Vakcinačný pas“ EÚ bol prepracovaný na digitálnu identifikačnú kartu, ktorá dokáže prepojiť informácie „digitálnej hotovosti“ a stav očkovania ľudí v jedinej aplikácii, ktorá na overenie využíva „optické skenovanie“ QR kódov. Do digitálneho ID sa postupne pridávajú ďalšie občianske preukazy, ako napríklad vodičský preukaz, ako aj ďalšie osobné údaje.

Kanada nedávno podpísala dohodu s EÚ o spolupráci s lídrami a byrokratmi EÚ na „globálnom systéme digitálnej identifikácie“. V Austrálii sa vláda pripravuje na zavedenie tohto systému pre verejnosť v najbližších mesiacoch.

Austrálčania, ktorí obchodujú s vládami alebo maloobchodníkmi alebo používajú online služby, budú potom musieť poskytnúť digitálny identifikátor. To umožňuje nielen úplnú kontrolu nad povinným očkovaním a protidrogovou liečbou, ale aj úplnú cenzúru a dohľad, keď je prihlásenie na internet možné len pomocou digitálneho ID.

Nový systém nahrádza starý austrálsky 100-bodový proces overovania identity, ktorý zneužili hackeri na odcudzenie identity ľudí a v niektorých prípadoch aj ich úspor. Vláda teraz dúfa, že digitálne ID nájdu trakciu v prostredí, kde Austrálčania prichádzajú o miliardy dolárov v prospech kyberzločincov.

Existujú však obavy, že registrácia digitálneho identifikátora a jeho používanie bude pre starších ľudí, ľudí so zdravotným postihnutím a domorodé a vzdialené komunity príliš komplikované a mätúce, čo ich potenciálne vylúči z mnohých vrstiev spoločnosti.

Na brífingu s ChannelNews Australia tento týždeň predstavitelia ministerstva financií uviedli, že vláda stanovila 1. júl ako predbežný dátum zavedenia. Tento dátum však závisí od prijatia zákona federálnym parlamentom.

Austrálčania nedostanú fyzickú kartu, ako to bolo navrhnuté pre Austrálsku kartu, od ktorej sa po federálnych voľbách v roku 1987 upustilo. Vládni predstavitelia označujú digitálny ID za rozšírenie existujúceho overovacieho systému MyGovID, do ktorého používatelia zadávajú svoje prihlasovacie údaje a vygenerovaný kód na prístup k službám.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/09/australien-bereitet-einfuehrung-der-digitalen-id-vor/