Ďalší prevrat? O varovaniach FBI pred kyberútokom Číny

Ďalší prevrat? O varovaniach FBI pred kyberútokom Číny

Ďalší prevrat? O varovaniach FBI pred kyberútokom Číny 620 330 Doktor

Ďalší prevrat? O varovaniach FBI pred kybernetickým útokom Číny a predpovedi WEF o kybernetickej pandémii

Tento príspevok bol vyvolaný nedávnym varovaním riaditeľa FBI o hroziacich kybernetických útokoch na amerických občanov a komunity sponzorovaných Čínou. Hackeri sa údajne pripravujú na zničenie systémov kritickej infraštruktúry.“ Analýza pred-Covid „pripravenosti na pandémiu“ a „pripravenosti na kybernetickú pandémiu“ z logického hľadiska a hľadiska kybernetickej bezpečnosti.
Varovanie vydal Christopher Wray 31. januára 2023.

Toto varovanie vyvoláva niekoľko otázok: Prečo nás zrazu poučujú o nebezpečenstve kybernetického útoku Číny? A prečo by sa mali zrazu stať rozšírenými a systémovými, ako je zdôraznené vo varovaní?

Vedia niektoré autority niečo, čo my nie? Alebo sme opäť svedkami veľmi známeho scenára, v ktorom sú ľudia indoktrinovaní, že prichádza niečo absolútne desivé a na oplátku prijímajú „jediné“ protiopatrenie, o ktorom sa predpokladá, že je možné, čím umožňujú veci, ktoré by za normálnych okolností nedovolili?

Prečo zrazu vieme toľko podrobností o tom, čo sa bude diať? Prečo sme informovaní o všetkých týchto detailoch, o tom, kto by mohol alebo bude vykonávať útoky, ale aj o tom, aké budú ciele?

Predpokladaným cieľom je kritická infraštruktúra, ako sú komunikácie, energetika, doprava, vodné hospodárstvo a ďalšie systémy, ktoré ovplyvnia „každého Američana“.

Útok na systém kritickej infraštruktúry by skutočne mohol mať za následok značné „škody v reálnom svete“ (ako Wray výslovne uviedol). Kybernetická komunita už dlho pracuje na pochopení a zmiernení najzávažnejších typov rizík. Iróniou osudu sa zdá, že ďalší nový typ hrozby nebol na ich radare, ale potom ho „oznámil“ WEF.

Nižšie by som rád rozobral tieto varovania, aby sme sa mohli lepšie pripraviť, ak budeme čeliť niečomu novému.

Využitie rovnakého základného problému – ako spoznať pravdu?

Povedzme, že médiá informujú o takomto obávanom a ďalekosiahlom kyberútoku. Môže to byť elektrina, voda, komunikácie, bankové systémy, čokoľvek.

Alebo povedzme, že tieto útoky ovplyvňujú bankový systém USA a vytvárajú dojem úplného finančného kolapsu.

Ako môžeme my ostatní uznať oprávnenosť takéhoto útoku?

Tu sa len čudujem.

Toto všetko mi pripomína veľmi nedávne udalosti. Paralely sa nedajú prehliadnuť.

Najmä New York Times Post to vyjadruje takto: Čínske kybernetické útoky majú spôsobiť „sociálnu paniku“ v celej Amerike, tvrdia bezpečnostní riaditelia v Kongrese.

Bude to opäť o šírení strachu? Keď budeme počuť správu o kybernetickom útoku, bude zaujímavé sledovať, kto by mal podľahnúť panike, kto bude potrestaný a ako.

Budeme môcť byť svedkami predpovedaného ničivého dopadu alebo overiť pravdivosť takéhoto globálneho útoku? Úprimne povedané, mnohí z nás nemajú ako vedieť, čo sa deje za zatvorenými dverami väčšiny spoločností. A prečo by sme mali byť schopní povedať, čo sa stalo alebo nestalo s finančným sektorom, rozvodnou sieťou alebo inými kyberneticko-fyzikálnymi komponentmi systémov kritickej infraštruktúry?

Kybernetické útoky sú skutočné a ich dopad môže byť tragický. Ale prečo je tu zrazu vyhliadka, že sa teraz stanú globálnymi a ovplyvnia všetkých?

Predchádzajúce poznatky a príbehy o pandémii

„Sľubované“ globálne kybernetické hrozby majú príliš veľa známych funkcií, najmä ak vezmeme do úvahy, čo sa stalo pred pandémiou.

V posledných desaťročiach a najmä v posledných rokoch pribúdajú varovania pred novými pandémiami. Príkladov tohto rozprávania je nespočetne veľa. Jeden z nich, ktorý uviedol Barič o možnostiach pred pandémiou, považujem za veľmi jasný. Tu predstiera, že žartuje, čo spôsobí obrovskú paniku. Po vyrozprávaní toho, ako sa zdá, že rôzne patogény zabíjajú milióny ľudí, niektoré dokonca do roka, rýchlo prejde k novým vírusom v 21. storočí:
„Najnebezpečnejšie vírusy sú jednoznačne koronavírusy… Ak neveríte mne, môžete veriť Billovi Gatesovi. Jednoznačne verí, že v nasledujúcom desaťročí môže byť ľahko zabitých 10 miliónov ľudí… Keď sa naivné populácie dostanú do kontaktu s novými patogénmi, následky môžu byť zničujúce… Namiesto kamiónov alebo vlakov plných ľudských mŕtvol… Máte predstavu… Naozaj nie sú žiadne miesta, kde by ste sa mohli skryť pred objavujúcimi sa patogénmi… sú v podstate vzdialené len 24 hodín … Čísla môžu byť dosť desivé.“

Stéphane Bancel, generálny riaditeľ spoločnosti Moderna, si spomína na rozhovor, ktorý mal v roku 2019 :
„Povedal som, ako môžeme budúci rok zarobiť miliardu dolárov? A ty si sa na mňa trochu smiešne pozrel a povedal: Čo? Povedal som, áno, budúci rok musíme zarobiť miliardu dolárov. Bude pandémia.“

Udalosť 201 : Menej ako tri mesiace pred oznámením nového koronavírusu zorganizovalo Centrum pre zdravotnú bezpečnosť Johns Hopkins v spolupráci so Svetovým ekonomickým fórom a Nadáciou Billa a Melindy Gatesových toto neslávne známe cvičenie na stole v New Yorku, NY, s jasné kroky pre „reakciu na vážnu pandémiu s cieľom zmierniť ďalekosiahle ekonomické a sociálne dôsledky“. Na tomto simulačnom cvičení bolo zvláštne, že sa zameralo na „verejno-súkromné partnerstvá“ (niektorí by si mohli myslieť, že by sa dali lepšie opísať ako „priemyselný komplex cenzúry“). Je iróniou, že „simulačné cvičenie“ vopred vedelo, že „ďalšia vážna pandémia spôsobí nielen vážne choroby a smrť, ale môže mať aj významné ekonomické a sociálne dôsledky“.
Je iróniou, že pri spätnom pohľade sa nezdá, že by sa toto cvičenie zameralo na kroky na zmiernenie účinkov pandémie. Je iróniou, že jedno z oficiálnych odporúčaní bolo (zvýraznené):

„Krajiny, medzinárodné organizácie a globálni prepravcovia by mali spolupracovať na udržaní cestovania a obchodu počas vážnych pandémií. Cestovanie a obchod sú nevyhnutné pre globálnu ekonomiku, ako aj pre národné a dokonca aj miestne ekonomiky a mali by sa zachovať aj v prípade pandémie… Strach a neistota pozorované pri predchádzajúcich prepuknutiach, dokonca aj pri tých, ktoré sa rozšírili len na národné alebo regionálne úrovne, niekedy viedli k neodôvodneným opatreniam na hraniciach, zatváraniu podnikov orientovaných na zákazníkov, zákazom dovozu a zrušeniu letov a medzinárodnej lodnej dopravy.

Vzhľadom na to, že počas pandémie Covid sa stal presný opak, možno by sme si mohli myslieť, že „cvičenie“ bolo namiesto toho určené na objavenie iných „medzier“. Odporúčania tiež zahŕňali tlak na „boj proti dezinformáciám a hoaxom“, najmä rozvíjanie „schopnosti zaplaviť médiá rýchlymi, presnými a konzistentnými informáciami“.

WEF oznámila „nevyhnutný“ globálny kybernetický útok analogicky s pandémiou Covid

Pred niekoľkými mesiacmi Whitney Webb varovala pred globálnymi kybernetickými útokmi, ktoré by analogicky s pandémiou Covid viedli k digitálnym lockdownom, z ktorých budú ľudia oslobodení len vtedy, ak prijmú nejaký druh digitálneho očkovania. Ak mám byť úprimný, zdalo sa mi to trochu pritiahnuté za vlasy a nevenoval som tomu veľkú pozornosť.

Len nedávno som si uvedomil, že to neboli Webbove slová. V skutočnosti to všetko podrobne popísal WEF, ktorý prvýkrát začal vyvolávať obavy z tohto vývoja v roku 2020.

Tu sú ich varovania pred nadchádzajúcou kybernetickou pandémiou (zvýraznené analógie k pandémii Covid):

„Mali by sme sa pripraviť na globálnu kybernetickú pandémiu podobnú COVID , ktorá sa bude šíriť rýchlejšie a ďalej ako biologický vírus, s rovnakým alebo väčším ekonomickým dopadom… kybernetická pandémia je pravdepodobne rovnako nevyhnutná ako budúca pandémia chorôb… Kybernetický útok s podobnými charakteristikami ako koronavírus by sa šíril rýchlejšie a ďalej ako ktorýkoľvek biologický vírus… Kybernetický ekvivalent COVID-19 by bol samošíriaci sa útok , ktorý využíva jeden alebo viac „zero-day“ exploitov, t. j. techniky, pre ktoré zatiaľ neexistujú žiadne záplaty a špecifické podpisy antivírusového softvéru . S najväčšou pravdepodobnosťou by zaútočil na všetky zariadenia s jedným spoločným operačným systémom alebo aplikáciou.

Vzhľadom na paralely s pandémiou je to šokujúce. Všimnite si napr. B. zdôraznenie globálneho rozšírenia – so zameraním nie na zdravie jednotlivca alebo dostupnosť kritickej infraštruktúry (voda, elektrina atď.), ale na ekonomický dopad. Tiež považujem za zaujímavé, že kybernetický útok (naozaj analogický útoku na celú zemeguľu prostredníctvom opatrení proti pandémii/reakcii) by bol obzvlášť nebezpečný kvôli svojej novosti – zero-day exploity opisujú novú zraniteľnosť v oblasti softvéru, ktorá ešte nie je verejná. Ide o to, že neexistujú žiadne „antivírusy“. A hrozbou je, že by to malo rozsiahly dosah a infikovalo by všetky zariadenia naprogramované jedným operačným systémom (áno, jeden príbeh).

„Pretože zero-day útoky sú len zriedkavo zistené okamžite… chvíľu by trvalo identifikovať vírus a ešte dlhšie by trvalo, kým by sa zastavilo jeho šírenie.“

Bolo by lákavé špekulovať o analógii pandémie – čo by v skutočnosti mohlo znamenať, že „nový koronavírus“ tiež nebol okamžite „objavený“, že jeho identifikácia trvala príliš dlho a že neboli podniknuté žiadne kroky na zabránenie jeho šírenia. ..

Čo je úplne jasné: (a) predpokladaný vplyv na jednotlivca a (b) jediné východisko, ktoré chce WEF umožniť:

„Ak Cyber-COVID odzrkadľuje patológiu nového koronavírusu, 30 % infikovaných systémov by zostalo asymptomatických a pokračovalo by v šírení vírusu, zatiaľ čo polovica by naďalej fungovala pri výrazne zníženom výkone – čo je digitálny ekvivalent týždňa odpočinku na lôžku. Medzitým by sa 15 % „odstránilo“ s úplnou stratou údajov, čo by si vyžadovalo úplné preinštalovanie systému. Nakoniec 5 % by bolo „zamurovaných“, čo znamená, že samotné zariadenie by už nebolo funkčné.

Konečný výsledok: milióny zariadení by boli v priebehu niekoľkých dní vypnuté.

„Jediným spôsobom, ako zastaviť exponenciálne šírenie kybernetického ochorenia COVID, by bolo úplné odpojenie všetkých zraniteľných zariadení od seba navzájom a od internetu, aby sa zabránilo infekcii. Kým nebude vyvinutá digitálna vakcína, celý svet by mohol byť pod kybernetickým blokovaním. Všetka obchodná komunikácia a prenos údajov by boli zablokované. Sociálne kontakty by sa zredukovali na ….“ .

Myslím, že to nemusím ďalej rozvádzať. V tejto chvíli je úplne jedno, že ich počty sa vôbec nezhodujú. Konečným cieľom je „digitálna vakcína“ a ľudia ako Whitney Webb veria, že to predstavuje digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).

Aj keď si nie sme istí, že je to tak, pravdepodobne si môžeme urobiť dobrý nápad, keď sa opýtame, čo bolo protipólom pandémie Covid.

Predikcia mRNA vakcíny

V posledných rokoch prebiehala diskusia medzi Dr. Fauci, Rick Bright and Co. sa počas konferencie v Milken Institute šírili na niekoľkých platformách sociálnych médií. Myslím si, že je dôležité pozrieť sa a vypočuť si, čo bolo povedané v októbri 2019:

Hlavným programom tohto stretnutia bolo, ako realizovať globálnu (chrípkovú) vakcínu. Keďže súvisiace nedostatky nebolo možné nechať bokom, bola predložená aj myšlienka ešte lepšej technológie vakcín (mRNA „vakcíny“).

Po 45 minútach naznačili, že v Číne môže prepuknúť vírus netopierov . Sú z toho nadšení, pretože sekvencia by sa bez vírusu mohla rozšíriť po celom svete. Na tomto základe môžu byť mRNA vakcíny ľahko vyrobené s použitím existujúcej technológie.

Je dôležité vidieť kontext, v ktorom bolo opísané prepuknutie vírusu v Číne. Len pár minút predtým (po 32 minútach) sa v ňom ozvalo: „Naliehavá výzva po vzrušujúcej entite, ktorá je úplne rušivá, ktorá nie je spútaná byrokratickými šnúrami a procesmi. “

Nevieme, čoho sa to týka. Ale pandémia môže ľahko spadať do tejto kategórie. Zdá sa, že to zapadá do kontextu. Po 42 minútach Dr. Fauci hovorí o probléme – a to sú peniaze:

Spectre chce vedieť, či by ľudstvo bolo na tom lepšie, keby bola pandémia v roku 2009 oveľa smrteľnejšia. Fauci potom odpovedá: Nie, pretože už v rokoch 1957 a 1968 sme mali dosť vážne pandémie. Zdôrazňuje: „To sa veľa nezmenilo.“

Čo sa zmenilo? Niektorí môžu mať podozrenie, že chcel naznačiť, že potrebujeme vážnejšiu pandémiu alebo niečo iné, čo je vhodnejšie na riešenie skutočného problému.

Hneď nato (po 43 minútach) zdôrazňujú, aký je skutočný problém – financovanie – a lamentujú nad tým, že všetko sa sústreďuje len na „čas krízy“ – kde sa peniaze hádžu len na krízu, „ale potom „Všetci toto je, verím, v súlade s Daszakovým vyhlásením, ktoré citoval Dr. David Martin: „Aby sme udržali základ financovania aj po kríze, musíme zvýšiť porozumenie verejnosti v súvislosti s nevyhnutnými protiopatreniami v oblasti medicíny, ako je pandémia. Zvýšiť výskyt chrípky alebo pankoronavírusu“). Zdôrazňujú, že chcú byť tentoraz „iní“ v porovnaní s predchádzajúcimi krízami a požadujú „udržateľné opatrenia“.

Po 51 minútach zdôrazňujú potrebu zapojiť priemysel, to znamená „vytvoriť prostredie, v ktorom budú odmeňovaní“ a znížiť „bariéry“, ktoré v súčasnosti existujú okolo neistoty (novej technológie mRNA). A zdôrazňujú pre nich „finančné stimuly alebo garantované nákupy“ alebo „riešenie regulačných problémov“, aby nemuseli skákať cez útes bez toho, aby vedeli, či technológia bude fungovať (myslím, že to nazývame všetky formy súčasnej kompenzácie udelené farmaceutickým spoločnostiam). A okolo 55. minúty zdôrazňujú infúziu zdrojov a regulačných činností….

Tí, ktorí neprijmú digitálnu vakcínu, sa dostanú do neprijateľných životných situácií

Vo svojom varovaní pred nadchádzajúcou kybernetickou pandémiou WEF podrobne opisuje druh života, ktorý si predstavuje pre tých, ktorí neprijímajú digitálnu vakcínu.

„Konečný výsledok: milióny zariadení by boli v priebehu niekoľkých dní vypnuté. …. Sociálne kontakty by sa obmedzili na ľudí, ktorých možno dosiahnuť prostredníctvom osobných návštev, medených pevných liniek, slimačej pošty alebo krátkovlnného rádia. Jediný deň bez internetu by stál svet viac ako 50 miliárd dolárov. 21-dňové globálny kybernetický lockdown by mohol stáť viac ako 1 bilión dolárov…Kybernetické blokovanie by tiež vytvorilo nové výzvy pre digitálne závislé ekonomiky. Počas austrálskych požiarov v roku 2020 viedli výpadky elektriny a poškodenie mobilnej infraštruktúry k tomu, že FM rádiá napájané z batérií si znovu získali uznanie občanov. Ale ktoré rozhlasové stanice by stále fungovali bez digitálnych záznamových a vysielacích systémov, keď kybernetický COVID pustoší krajinu? Mohli by to krajiny ako Nórsko, ktoré dokončilo prechod na digitálne rádio , zvrátiť ? …Pre výrobcov by nebolo možné rýchlo zvýšiť výrobu, aby uspokojili dopyt, najmä ak by boli ovplyvnené výrobné a logistické systémy. Pre tie systémy, ktoré prežijú, by došlo k výrazným prekážkam v opravách a reinštaláciách.“

Zdá sa, že posolstvom je, že pokiaľ neexistuje „riešenie“, ktoré ponúka WEF, krajiny by boli nútené do hrozných životných situácií. Mnohí nemusia prežiť (dokonca aj tí, ktorí sú už zvyknutí jesť chrobáky).

Ale bohužiaľ, ak ľudia nebudú varovaní, mnohí môžu prepadnúť digitálnej vakcíne v presvedčení, že ich zánik by bol inak nevyhnutný.

Známky skutočného kybernetického útoku

Skutočný kybernetický útok bude pravdepodobne charakterizovaný opakom poplašných správ a mediálnych oznámení MSM. Napríklad v súvislosti s hackovaním bankových systémov,

Spoločnosti, ktoré sú zraniteľné alebo už boli napadnuté, sa budú snažiť nešíriť tieto informácie vo veľkom. Ktorá banka by napríklad chcela otvorene priznať, že jej kybernetický systém sa ukázal ako nezabezpečený alebo že je možné do jej systému vniknúť? Pre banku by bolo medveďou službou, ak by sa kybernetický útok na jej inštitúciu stal známym alebo ak by boli jej bezpečnostné nedostatky široko medializované. Dávalo by zmysel, aby sa takéto informácie nešírili vo veľkom, ako príbeh, s cieľom vystrašiť všetkých o bezpečnosť ich finančnej inštitúcie!
Agentúry s väčšou pravdepodobnosťou verejne precenia bezpečnosť svojho systému, než aby spôsobili paniku svojich zákazníkov, vybrali si peniaze a hľadali inde.
V prípade skutočného útoku by tí, ktorí boli napadnutí, pravdepodobne urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby upokojili postihnutých v nádeji, že sa správy o útoku nerozšíria.
Pri skutočnom útoku, v kontexte skutočných aktérov a autorít (myslím tých, ktorí vykonávajú svoje skutočné úlohy), sa urobí všetko pre ochranu a podporu verejnosti. Nechceli by predsa prísť o svojich zákazníkov alebo aby všetkým povedali o svojich zlých skúsenostiach.

Záver

Zdá sa ironické, že WEF (a ďalšie neslávne známe 3-písmenové agentúry) sa pokúšajú spustiť novú pandémiu podľa presne rovnakého scenára ako pandémia Covid-19.

Okrem týchto „predpovedaných“ paralel neexistuje žiadny legitímny dôkaz, ktorý by naznačoval uskutočniteľnosť kybernetickej pandémie alebo že by „navrhované“ opatrenia reakcie mali zmysel.

Zdá sa byť poučné, ako odborníci na kybernetickú bezpečnosť posudzujú vznikajúce kybernetické riziká. Agentúra EÚ pre kybernetickú bezpečnosť napríklad nedávno predstavila komplexný zoznam TOP 10 vznikajúcich kybernetických hrozieb – žiadna z nich však neobsahuje počítačový vírus, ktorý by sa mohol šíriť rýchlejšie ako skutočný vírus a infikovať veľkú časť globálneho digitálneho systému.

Je zaujímavé, že niektoré z nových hrozieb, pred ktorými agentúra varuje, zahŕňajú: pokročilé dezinformačné kampane, nárast autoritárstva/straty súkromia v oblasti digitálneho sledovania, nedostatok zručností, cezhraniční poskytovatelia IKT služieb ako jediný bod zlyhania a zneužitie umelej inteligencie.

Patrí sem aj „jediný bod zlyhania“, teda časť systému, ktorá v prípade poruchy zastaví aj celý zvyšok systému. Z hľadiska kybernetickej bezpečnosti sú SPOF veľmi nežiaduce a bolo vynaložené obrovské úsilie, aby sa im zabránilo. Cieľom kybernetickej bezpečnosti bolo vždy posilniť schopnosti a individualitu a implementácie systémov boli vždy navrhnuté tak, aby boli flexibilné, variabilné a nezávislé.

Vzhľadom na množstvo praktík, implementácií a zákonov v oblastiach „Security by Design“ a „Security by Default“ sa zdá byť ťažké predstaviť si, ako by sa špecificky predstavovaná hrozba globálneho kybernetického útoku mohla zrazu stať realitou – pokiaľ ľudia neskočia na humbuk.

Niet pochýb o tom, že hackeri sú čoraz sofistikovanejší. To platí aj pre ich obrancov. Vždy existovalo nespočetné množstvo odborníkov, skupín a jednotlivcov, ktorým sa podarilo útoky zmierniť alebo im zabrániť.

WEF, ktorý „predpovedal“, že nový kybernetický vírus infikuje a rozšíri milióny zariadení po celom svete, uviedol niekoľko názorných príkladov veľkých kybernetických útokov. Považujem za zaujímavé, že konkrétne zdôrazňujú hack WannaCry. Je iróniou, že tento príklad je dôkazom nepravdivosti ich rozprávania. Hoci tento ransomvérový útok spôsobil značné straty, zastavil ho jeden 22-ročný mladík, ktorý objavil „prepínač zabíjania“.

Nie, nemusíme prepadať panike, keď kybernetická hrozba zničí celý internet. Hackeri si zrazu nevyvinuli superschopnosti. Najväčšiu moc majú inteligentní a múdri ľudia. Medzi útočníkmi a obrancami to bolo „jeden krok vpred, jeden vzad“. To sa teraz nezmení. Globálny kybernetický útok nás nezničí, pokiaľ v neho neveríme.

A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo som napísal túto poznámku. Je iróniou, že Agentúra EU Cybersec predpovedala, že medzi najväčšie nové hrozby budú patriť deep také a zneužívanie AI. Myslím, že mnohí z nás s tým súhlasia.

Ak by sme znova videli známy scenár (pozri obrázok nižšie), možno doplnený o rôzne digitálne triky, ako sú falošné obrázky alebo videá generované AI, dúfam, že požiadame o dôkazy o realite údajného útoku a ak to nebude možné, za predpokladu, že to akceptuje ako dôkaz špinavého zločinu.

Spáchať trestný čin a potom obviňovať niekoho iného (v tomto prípade Čínu a nikoho iného) nie je nič nové. Je to charakteristika ľudí, ktorí stratili svoju pravú identitu ako schopné, múdre, starstarostlivé a milujúce stvorenia. Verím, že tí, ktorí poznajú skutočnú podstatu ľudstva, to dokážu účinne ukončiť.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/05/der-naechste-putsch-ueber-fbi-warnungen-vor-kpch-cyberangriff-und-die-w