Nová šikana pre firmy zo strany EÚ: Von der Leyenovej teraz hrozí tvrdá porážka

Nová šikana pre firmy zo strany EÚ: Von der Leyenovej teraz hrozí tvrdá porážka

Nová šikana pre firmy zo strany EÚ: Von der Leyenovej teraz hrozí tvrdá porážka 620 330 Doktor

Členské štáty EÚ sa zhodli, že je potrebná smernica o dodávateľskom reťazci. Firmy by mali viac dbať na ľudské práva a životné prostredie. FDP to už zrazu nechce – na veľkú radosť priemyslu. Predsedníčke Komisie Ursule Von der Leyenovej hrozí zdrvujúca porážka.

Hrozí vám zdrvujúca porážka: šéfka EÚ Ursula Von der Leyenová (65)

Politici a diplomati tri roky bojovali o európsky zákon o dodávateľskom reťazci. Všetko bolo zrejme márne. Nemci sa už nechcú zúčastniť. Minister financií Christian Lindner a minister spravodlivosti Marco Buschmann už plány nechcú podporovať. To znamená, že jeden z najväčších projektov šéfky EÚ Von der Leyenovej stroskotal.

Ich cieľom bolo: Európske spoločnosti by mali povzbudzovať svojich obchodných partnerov na celom svete k dodržiavaniu ľudských práv a environmentálnych noriem. Od surovín až po hotový výrobok. To malo zastaviť detskú prácu a otroctvo.

Na obrázku: Marco Buschmann (spolkový minister spravodlivosti) a Christian Lindner (spolkový minister financií, vicekancelár, FDP) Imago

Berlín nepodporuje „chybnú cestu“.

Lindner a Buschmann teraz vo svojom spoločnom liste varujú pred „značnou finančnou, personálnou, ale aj byrokratickou dodatočnou záťažou“ pre spoločnosti v dôsledku smernice. Kritizujú, uvádza „Welt“, že zákon znamená, že spoločnosti musia byť podľa občianskeho práva zodpovedné za porušenie povinností v dodávateľskom reťazci. Okrem toho by bolo ovplyvnených podstatne viac spoločností ako podľa nemeckého zákona o dodávateľskom reťazci.

„Nemeckému priemyslu sa uľavilo,“ hovorí Siegfried Russwurm, prezident Federácie nemeckého priemyslu. Plány EÚ sú nereálne a ukladajú spoločnostiam nesplatiteľné záväzky. „Je dobré, že Berlín nepodporuje túto nesprávnu cestu.“

Zdroj: https://exxpress.at/neue-eu-schikane-gegen-firmen-jetzt-droht-von-der-leyen-harte-niederlage/