Peter Tóth: KEĎ PROGRESÍVNY NOČNÍK VIE VIAC AKO UNCLE JOE

Peter Tóth: KEĎ PROGRESÍVNY NOČNÍK VIE VIAC AKO UNCLE JOE

Peter Tóth: KEĎ PROGRESÍVNY NOČNÍK VIE VIAC AKO UNCLE JOE 620 330 Mr Hyde

V nadväznosti na predchádzajúci status si dovolím malé okienko do kvality slovenskej geopolitickej žurnalistiky.

Tlačový orgán Miškovej strany píše, že „Irán priamo útočil na americkú základňu“.

Tak teda neviem, kde kolegovia spolubývajúcej Pamely Záleskej urobili chybu, no zrejme skôr písali, ako mysleli. …alebo vedia viac, ako sám prezident Joe Biden.

Ide o to, že aj sám nájomník Bieleho domu, nielen všetky svetové médiá, pripísal útok na americkú základňu v Jordánsku sýrskym šiitskym milíciám podporovaných Iránom. Aj menej chápaví vedia, že medzi útokom milícií podporovaných Teheránom a priamym útokom Iránu je obrovský rozdiel. Až taký veľký, že druhý z označených prípadov by sa mohol rovnať priamemu vyhláseniu vojny.

Nevraviac o tom, že predmetný útok bol v prvom rade porušením bezpečnosti a územnej suverenity Jordánska, kde sa americká základňa nachádza, ale takými maličkosťami si predsa progresívne hlavy nebudú zaťažovať zakrpatené mozočky.

Možno by nezaškodilo, ak by Miškova strana zaplatila redaktorom svojho tlačového orgánu kurz myšlienkových experimentov. Len tak, na posilnenie nimi toľko adorovaného kritického myslenia. Jeden myšlienkový experiment ponúkam zadarmo: Ak Ukrajinci použijú Američanmi dodané rakety alebo drony na ruskom území, nie je to priamy útok Spojených štátov proti Ruskej federácii, ale ukrajinský útok proti Rusku zbraňami americkej proveniencie. Ak by sme však uplatnili progresívnu logiku, USA by už boli poriadne dlho vo vojne s Ruskom. Či?

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk