Európsky parlament proti zvereneniu zmlúv s Pfizer

Európsky parlament proti zvereneniu zmlúv s Pfizer

Európsky parlament proti zvereneniu zmlúv s Pfizer 620 330 Doktor

Európsky parlament proti zverejňovaniu zmlúv s Pfizerom

Nezverejnenie zmlúv so spoločnosťami Pfizer, Moderna and Co: Zodpovedajúca žiadosť v parlamente EÚ bola v stredu zamietnutá. To znamená, že zmluvy o očkovaní zostávajú oficiálne tajné.

Európsky parlament robí naďalej plentu a užitočného idiota spoločnosti Pfizer a predsedníčke Komisie Ursule von der Leyenovej. Poslanci parlamentu v Bruseli hlasovali proti zverejneniu zmlúv so spoločnosťou Pfizer a ďalšími výrobcami vakcín na Covid. To znamená, že verejnosti sú zadržiavané informácie s miliardovým dosahom – členské štáty EÚ (Poľsko a Maďarsko) dokonca Big Pharma na základe týchto zmlúv zažalovala.

Aliancia v Davose

Niekto by si mohol myslieť, že Parlament sa dal do služieb korporácií a nie ľudí. Opatrenie týkajúce sa transparentnosti bolo zamietnuté pomerom hlasov 349 ku 254. Hoci tentoraz za schválenie vo veľkej miere hlasovala aj skupina zelených, návrh bol zamietnutý: stačila (opäť) aliancia sociálnych demokratov, konzervatívnej EPP a liberálov.

Takto celkovo vyzeralo hlasovanie. Šestica odtrhnutých sociálnych demokratov prišla dvakrát zo Slovinska, dvakrát z Rumunska, raz z Portugalska, raz zo Slovenska (aj keď poslanec SMERu mal byť v skutočnosti vylúčený).

Hlasovanie by určite mohlo slúžiť ako volebná pomôcka pre voľby do EÚ v lete 2024. Pretože „PfizerGate“ alebo „sprisahanie Leyen-Pfizer“ zostáva pre občanov EÚ záhadnou schránkou. A práve koalícia sociálnych demokratov a Ľudovej strany „vo veľkej miere zastupuje záujmy davoskej triedy a nenecháva priestor na serióznu diskusiu o veľkých problémoch ovplyvňujúcich Európu,“ zhrnul americký novinár Jordan Kasten. Treba dodať: Keď je už naozaj tesno, pribehnú na pomoc aj zelení, či dokonca postrčia koalíciu vpred napríklad v klimatickej otázke.

Zmluva už unikla. V skutočnosti zmluva vydáva občanov na milosť a nemilosť farmaceutickej lobby. Aby sme to zhrnuli ešte raz:

V každej krajine EU bola spoločnosti Pfizer udelená plná právna kompenzácia bez súhlasu verejnosti. Teraz, keď boli tvrdenia o „zázračnom lieku“ odhalené ako masívny podvod na ľudstve, zákonodarcovia v Európe a na celom svete chcú zamiesť svoje rokovania so spoločnosťou Pfizer pod koberec.

Zdroje:
https://tkp.at/2024/01/19/eu-parlament-gegen-veroeffentlichung-der-pfizer-vertraege/
https://tkp.at/2023/10/26/ungeschwaerzter-vertrag-eu-pfizer-wirksamkeit-nebenwirkung-und-langzeitfolgen-unbekannt/