Lož odhalená: Žiadny tranzit!

Lož odhalená: Žiadny tranzit!

Lož odhalená: Žiadny tranzit! 620 330 Doktor

Lož odhalená: samohybné húfnice pristáli na Ukrajine, samozrejme!

Aké klamstvo: Keď v Rakúsku v apríli 2023 odhalili, že nákladný vlak s 20 talianskymi samohybnými húfnicami M109L sa valí cez túto neutrálnu krajinu smerom na Ukrajinu, tvrdilo sa, že sú určené do Poľska. Teraz najnovšie obrázky ukazujú niečo iné.

Každý rozumný človek už v apríli minulého roku vedel, že Rakúšanom klamú e-mailom z talianskej ambasády o dopravnom vlaku naloženom 20 samohybnými húfnicami M109L – stálo v ňom: „15. apríla bude vlak prepravovať M109 z Talianska do Poľska. Vývoz sa týka vojnového materiálu, ktorý podľa rakúskeho zákona o vojnovom materiáli nevyžaduje povolenie podľa § 5 ods. 2a. Na prepravu existuje vývozná a dovozná licencia z oboch krajín EÚ.“

Keď bolo zverejnené video očitého svedka dlhého nákladného vlaku s 20 talianskymi samohybnými húfnicami na železničnej stanici Udine, Rakúšanov oficiálny orgán talianskeho ministerstva zahraničných vecí písomne (!) informoval, že pravda bola vlastne lžou: Preprava „z krajiny EÚ (Talianska) do inej krajiny EÚ (Poľska)“ – a preto „nepodlieha schváleniu“. Taliani jednoducho klamali neutrálnemu Rakúsku – a teraz sú o tom prvýkrát jasné dôkazy.

Minulý rok eXXpress odhalil dodávky zbraní cez našu neutrálnu krajinu.

Ako reaguje rakúska spolková vláda – a ako je na tom súdnictvo?

To, čo sa predpokladalo už v apríli, je teraz potvrdené príspevkom z ukrajinskej propagandistickej platformy: Mediálni operátori „Ukrajinského frontu“ sú radi, že majú „Taliansku 155 mm samohybnú húfnicu M109L“ v bojovom použití na Ukrajine.

Samozrejme, pre tohto agresívneho konečného užívateľa – Ukrajinu – by bol potrebný súhlas rakúskeho ministerstva vnútra.

Prevoz týchto samohybných húfnic k skutočnému konečnému užívateľovi by však bol sotva povolený – z hľadiska politiky neutrality by bolo nemysliteľné, aby Rakúsko otvorene umožnilo transport zbraní na Ukrajinu. Dá sa teda predpokladať, že lož Talianov bola určite uznaná, no rakúskym ministerstvom vnútra bola akceptovaná ako licencia na tranzit samohybných húfnic.

S fotografiami zo samohybných húfnic, ktoré sa teraz objavili, má nielen talianska vláda, ale aj rakúska federálna vláda obrovský politický problém: Môže si neutrálna krajina dovoliť, aby ju takto predvádzal veľvyslanec susednej krajiny? ? To by bolo vo Švajčiarsku asi nemysliteľné.

Okrem toho by rakúske súdnictvo muselo tiež začať vyšetrovanie podozrení z trestných činov podľa zákona o vojnovom materiáli.

Už na jar 2023 bolo odhalené, ako bola rakúska neutralita absolútne bezostyšne ohrozená nečinnosťou oficiálnych rakúskych úradov: Za jediný rok dokázala americká armáda prepašovať celkovo 1 657 tankov, delostrelectva alebo vozidiel transportovaných cez alpskú republiku. Okrem toho za 12 mesiacov preletelo nad Rakúskom 1973 amerických stíhačiek a amerických dopravných lietadiel s povolením spolkovej vlády, takže v priemere to bolo viac ako päť lietadiel denne. Najvyššie velenie USA nepožiadalo o povolenie na ďalších sedem preletov, uskutočnili sa nelegálne.

Zdroj: https://exxpress.at/jetzt-fliegt-die-luege-auf-panzerhaubitzen-landeten-natuerlich-in-der-ukraine/

Aktuálny príspevok Ukrajincov o nasadení talianskej samohybnej húfnice na fronte, ktorá bola údajne určená „pre Poľsko“.

 

Prejazd Rakúskom v apríli 2023: Nákladný vlak s 20 talianskymi samohybnými húfnicami M109L.

Prejazd Rakúskom v apríli 2023: Nákladný vlak s 20 talianskymi samohybnými húfnicami M109L.

 

Naliehavo potrebuje viac zbraňových systémov: Volodymyr Zelenskyj – talianske samohybné húfnice už boli vyradené z prevádzky.