Demilitarizované NATO rozpútava vojnu

Demilitarizované NATO rozpútava vojnu

Demilitarizované NATO rozpútava vojnu 620 330 Doktor

Hoci EÚ vyvoláva vojnu a varuje pred Ruskom, EÚ-NATO bola zničená a demilitarizovaná. Zatiaľ neexistujú skutočné snahy to zmeniť.

Hoci vojna na Ukrajine je pre NATO pravdepodobne stratená, vojna EÚ/NATO proti Rusku stále trvalá. Sotva uplynie deň bez toho, aby nevychrlili vojnoštváčske tóny. Tvrdí sa, že EÚ má niekoľko rokov na to, aby sa na ruský útok pripravila. Doteraz však EÚ postupovala inak. Vojna rozložila a demilitarizovala krajiny NATO. Neexistuje žiadna núdzová aktualizácia.

Vyprahnutý Bundeswehr, vyprahnuté NATO

Medzi realitou a propagandou je veľká priepasť. Zatiaľ čo tlač tvrdí, že Putin „zaútočí na krajiny NATO hneď ako skončí na Ukrajine“, EÚ za takmer dva roky vojny stále takmer neinvestovala do zbrojného priemyslu. Najmä nemecký Bundeswehr sa v zástupnej vojne masívne vyčerpal. V súčasnosti by Bundeswehr vydržal bojovať len niekoľko hodín.

Pre Focus nedávno povedal plukovník vo výslužbe Ralph Thiele. Znie to dosť drasticky: „Na začiatku útoku bol Bundeswehr vyprázdnený. Dnes je to ešte horšie.“ Ani 100 miliárd „špeciálnych fondov“ pre Bundeswehr by nič nezmenilo. Rétorika, že Ukrajina je len prvé domino vo vojne Ruska proti EÚ, je pravdepodobne stavebným kameňom nadchádzajúceho prezbrojenia.

Studená vojna

Aj keď sa to doteraz nerobilo. Okrem individuálnych projektov ako raketový systém NATO Sky Shield. Niektorí analytici tvrdia, že aj Poľsko dostalo za posledné dva roky „čo len jeden jediný nový tank“. Začiatkom decembra Maďarsko dostalo niekoľko Leopardov 2A7, hoci tieto boli objednané pred vojnou.

Vojenský analytik „Armchair Warlord“ so 100 000 sledovateľmi na X vo štvrtok napísal:

Vojenské inovácie v NATO stagnujú a zdá sa, že západní profesionálni vojaci nemajú veľký záujem o vývoj na bojisku. Ukrajinskí vojaci vycvičení v Európe sa sťažovali, že taktické metódy Západu na modernom bojisku sú staromódne a nereálne, ba až na posmech. Len si spomeňte na poznámku inštruktora Bundeswehru: „Stačí sa prejsť po mínovom poli“.

Povinná vojenská služba sa doteraz takmer nerozšírila – možno preto, že politické vedenie vie, že na to nestačí vlastná právomoc. Občania EÚ nemajú záujem o vojnu proti Rusku. Povinnú vojenskú službu doteraz rozšírili len Dánsko a dve pobaltské krajiny Litva a Lotyšsko. Štáty, ktoré by naozaj nemali ísť do vojny s Ruskom. Klesá aj počet britských a amerických ozbrojených síl.

Len vo štvrtok šéf holandskej armády povedal: „Spoločnosť sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom.“ Myslí tým EÚ/NATO.

Nezdá sa, že by západní lídri, na rozdiel od ich verejných vyhlásení, verili, že Putin má na území NATO vôbec nejaké úmysly. Inak by už dávno prešli do režimu otvorenej vojny. Ale „nepriateľ na východe“ bude použitý na ďalšiu militarizáciu spoločnosti, na bubnovanie vojnovej propagandy a masovej psychologickej manipulácie do hláv ľudí a na vstrekovanie miliárd peňazí z daní do zbrojárskeho priemyslu. Zároveň zmizne lacný plyn z Ruska – záchranné lano ekonomiky. Začala sa nová studená vojna

Zdroj: https://tkp.at/2023/12/29/entmilitarisierte-nato-trommelt-zum-krieg/