Odborníci varujú: Politika „čistej nuly“ zabije 4 MLD ľudí

Odborníci varujú: Politika „čistej nuly“ zabije 4 MLD ľudí

Odborníci varujú: Politika „čistej nuly“ zabije 4 MLD ľudí 620 330 Doktor

Poprední experti varovali verejnosť, že cieľ Svetového ekonomického fóra (WEF), OSN a západnej politickej kasty postupne odstraňovať fosílne palivá bude mať za následok smrť viac ako štyroch miliárd ľudí. Ako uviedla TKP, WEF, Organizácia Spojených národov (OSN) a samozrejme EÚ presadzujú vlády na celom svete, aby „vyradili“ fosílne palivá.


Cieľ „Net Zero“ ukončiť používanie fosílnych palív je súčasťou „Agendy 2030“ a „Agendy 2050“ pre ľudstvo WEF a OSN. Plány predpokladajú drastické zníženie závislosti od fosílnych palív do roku 2030 a úplné vylúčenie ich používania do roku 2050.

Toto všetko presahuje rámec toho, čo Medzivládny panel pre zmenu klímy (IPCC) považuje za rozumné a potrebné. Tu je vyhlásenie prezidenta IPCC Jima Skeu, emeritného profesora ekonómie na Imperial College London, na nedávnom COP28 v Dubaji:

“Ak sa pozriete na scenáre, v ktorých je globálne otepľovanie obmedzené na 1,5 stupňa so žiadnymi alebo len malými prekročeniami, potom sa používanie fosílnych palív v roku 2050 výrazne zníži a oslabené zdieľané využívanie sa postupne ukončí. Toto sú slová, ktoré oficiálne používame. Spotreba ropy sa zníži o 60 % a spotreba zemného plynu o 45 %.

Najmä EÚ a Nemecko idú ďaleko za tento cieľ a požadujú viac. Dôsledky toho, konkrétne masívne znižovanie počtu obyvateľov a extrémne vysoké náklady, sme v minulosti demonštrovali na príklade Viedne

„Energetická transformácia“ môže byť úspešná len prostredníctvom zníženia populácie.

a tu prezentované na príklade opatrení plánovaných pre Nemecko podľa správ z nemeckého Bundestagu zo 6. decembra 2023:

Nemecký „energetický prechod“: Harakiri so začiatkom

Mnohí však bijú na poplach, čo to bude znamenať pre civilizáciu.

„Štyri miliardy ľudí sa spoliehajú na fosílne hnojivá kvôli potravinám“ povedal Lomborg.

„Bez nich budú hladovať 4 miliardy ľudí.

„Je čas pokarhať úžasne deštruktívnych a mizantropických aktivistov ,“ vyhlásil.

Lomborg reagoval na správu britského ekonóma Neila Recorda.

Zatiaľ čo Lomborg predpokladá, že viac ako štyri miliardy ľudí budú hladovať v dôsledku úplného vyradenia fosílnych palív, Record tvrdí, že „šesť miliárd ľudí môže zomrieť“ .

„Ak by sme doslova prestali používať fosílne palivá a vzdali sa prírodných zdrojov, od ktorých závisí svet, jeho ekonomika a jeho populácia,“ povedal Record, „pravdepodobne by do roka zomrelo šesť miliárd ľudí.

Record uvádzaja , čo by sa stalo vo svete bez fosílnych palív, a zistilo sa, že väčšina ľudí by trpela výpadkami prúdu.

„Nie je možné odhadnúť, aké rozsiahle by tieto výpadky boli, ale narušenie siete by bolo také vážne, možno dokonca masívne, že by mohlo byť rozsiahle a trvalé ,“ varuje Record v článku pre The Telegraph.

„Dopyt po elektrine by v dôsledku prechodu na elektrické vykurovanie, varenie a prípravu teplej vody prudko vzrástol, takže je veľmi pravdepodobné, že náhly previs dopytu by už nebolo možné uspokojiť a sieť by sa tak stala nekontrolovateľnou.

„Žiadna elektrina znamená žiadne komunikačné systémy – žiadne mobilné telefóny, žiadna televízia a žiadna tečúca voda.

„Bez elektriny a vykurovania zomierajú najslabší ľudia.

„Najskôr len starší ľudia vo svojich domoch, potom v nemocniciach, keď sa minie palivo v dieselových generátoroch, ale potom sa pre bežných ľudí objavia nové existenčné problémy v podobe dostupnosti a distribúcie potravín.“

„Iba vzdialené, sebestačné vidiecke komunity by boli relatívne nedotknuté ,“ dodáva.

V mestskom svete by však veľa ľudí bolo blízko hladovania,“ píše Record.

Podľa Record by bez fosílnych palív boli potraviny a voda vzácne, čím by sa pitie a jedenie stali luxusom, ktorý si môžu dovoliť len bohatí.

Čerpanie vody a vykurovanie domácností by bolo nemožné bez fosílnych palív, vysvetľuje.

Record predpokladá, že len od hladu a zamrznutia by zomreli dve miliardy ľudí.

Predpovedá, že svet „čistej nuly“ WEF by mohol uživiť len dve miliardy ľudí.

Títo ľudia by boli najbohatšími členmi spoločnosti, ktorí by si mohli dovoliť drahé zásoby potravín, hovorí.

WEF nedávno vyzval daňoníkov na celom svete, aby platili 3,5 bilióna dolárov ročne na splnenie cieľa „čistej nuly“ globalistickej organizácie, ktorým je „dekarbonizácia“ planéty.

WEF trvá na tom, že ohromujúci návrh zákona je potrebný, pretože bude financovať údajné úsilie ušľachtilej globálnej mocenskej elity „dosiahnuť nulu a obnoviť prírodu “.

Inžinierstvo nám jasne hovorí, že „čistá nula“ nie je dosiahnuteľná, a určite nie stabilná a bezpečná.

Zdroj: https://tkp.at/2023/12/22/experten-warnen-netto-null-politik-wird-mehr-als-4-milliarden-menschen-toeten/