Člen nemeckej CDU sa preriekol

Člen nemeckej CDU sa preriekol

Člen nemeckej CDU sa preriekol 620 330 Doktor

Člen nemeckej CDU sa preriekol: Západ chce suroviny Donbasu

Člen CDU Kiesewetter uvádza dôvody vojny v „pozadí“ na ARD: Nemecko chce ložiská lítia v regióne Donbas. Toto je jediný spôsob, ako možno dosiahnuť „energetickú transformáciu“ EÚ.

Len málokde je hlad po lítiu taký veľký ako v EÚ. Fixácia na „energetický prechod“ znamená aj prechod na elektromobily, EÚ sa už dohodla na zákaze spaľovacích motorov od roku 2035. Batérie v elektromobiloch potrebujú lítium, ktoré EÚ naďalej dováža najmä z ďaleka. Kde sú obrovské ložiská vzácnych zemín? V Donbase. A o to EÚ ide.

Skutočné vojnové ciele

V ÖRR to vysvetlil Roderich Kiesewetter, ktorý je známy ako zástanca tvrdej línie. Od roku 2009 je členom Bundestagu za CDU a je „expertom na vojenskú politiku“ poslaneckého klubu. Jeho pondelkové vystúpenie na ARD sa vyznačovalo prekvapivou úprimnosťou.

V pozadí sú „úplne iné ciele,“ sebavedomo vysvetlil Kiesewetter. „Ak chce Európa dokončiť energetickú transformáciu, potrebuje svoje vlastné ložiská lítia. Najväčšie ložiská lítia v Európe sú v Donecko-Luhanskej oblasti.“ Samozrejme, že tu nejde o žiadny „Drang nach Osten“ – naopak., to Rusko chce anektovať západné územie, aby sa EÚ stala „závislou“.

Kým Kiesewetter vysvetlil pozadie vojny, jeho prezentácia je veľmi skrátená. „ Boli objavené významné ložiská lítia “ vo viacerých členských štátoch EÚ, ako je Nemecko, Česká republika, Španielsko, Portugalsko, Rakúsko, Francúzsko a Fínsko. Len Nemecko bude mať pravdepodobne najmenej tri percentá svetového lítia. Nie málo. Ale proces ťažby lítia je špinavý – veľmi špinavý. A radi ho premiestňujú na perifériu a zhodou okolností aj do tých krajín, ktoré chcú chrániť pred „ruským imperializmom“: Ukrajina, ale aj Srbsko.

Zatiaľ čo široká západná koalícia pre zástupnú vojnu proti Rusku je rozbitá, Nemecko sa nevzdáva a chce dať dohromady ďalšie vojenské balíčky pre Ukrajinu. Namiesto ťažby vlastného lítia chcú ukrajinské. Vojnový zástanca CDU nemá záujem o kompromisy:

„A to je dôvod, prečo potrebujeme jednotné úsilie občanov, aby naši politici mali podporu urobiť pre Ukrajinu viac.“

Kiesewetter je ťažká váha v oblasti zahraničnej politiky v CDU a je pravidelným účastníkom Mníchovskej bezpečnostnej konferencie a „globálnych atlantistov“ nadácie Friedricha Eberta. Wikipedia tiež vie, že je od roku 2013 súčasťou „Pizza Connection“ Jensa Spahna a Omida Nouripoura, ktorí zorganizovali „koordinovanú diskusnú skupinu členov Bundestagu z CDU/CSU a Aliancie 90/The Greens“. Od mája 2020 je zvolený za člena parlamentného kontrolného výboru pre kontrolu federálnych spravodajských služieb. Od marca 2022 je zástupcom šéfa výboru.

Teraz urobil verejnosti skutočnú službu. Nemecko chce ukrajinské suroviny – pre „klímu“. Je to naozaj ešte vojna „ruského imperializmu“? Alebo skôr „nemecký imperializmus“.

Zdroj: https://tkp.at/2023/12/21/cduler-verplappert-westen-will-donbass-rohstoffe/