NAHÝ ŠIMEČKA A AJ PROGRESÍVNE SLOVENSKO

NAHÝ ŠIMEČKA A AJ PROGRESÍVNE SLOVENSKO

NAHÝ ŠIMEČKA A AJ PROGRESÍVNE SLOVENSKO 620 330 Mr Hyde

Michal Šimečka, Tomáš Valášek, Beáta Jurík a aj ostatní poslanci Národnej rady Slovenskej republiky za Progresívne Slovensko pre médiá opakovane obhajujú pohľad ich strany na obhajovanie záujmov Slovenska v medzinárodnej politike, napríklad aj na pôde inštitúcií ako Európsky parlament. Tvrdia, že obhajoba slovenských záujmov v zahraničnej politike nás, ako krajinu, privedie do izolácie. Bijú sa do pŕs, že len zahraničná politika Slovenskej republiky v ich ponímaní je tá správna a pre náš štát prospešná.

Nebetyčné sebavedomie politikov Progresívneho Slovenska na čele s ich predsedom Michalom Šimečkom priam kričí. Stačí si však zobrať jediný postoj politikov Progresívneho Slovenska spred necelých troch rokov, aby sa bežný Slovák presvedčil, parafrázujúc Hansa Christiana Andersena, že táto naša ,,moderná” progresívna strana je vlastne nahá. Na jar 2021 prebehlo v Európskom parlamente bez väčšieho záujmu médií schvaľovanie správy o Srbsku, Albánsku, Kosove a Severnom Macedónsku. V prípade Kosova boli europoslanci veľmi ústretoví a pochválili túto pochybnú separatistickú enklávu za pokrok. V spomenutej správe sa píše, že „nezávislosť Kosova je nezvratná“ a poslanci „vyzvali päticu členských štátov EÚ, ktoré dosiaľ Kosovo neuznali, aby tak urobili.”
O tejto Správe o Kosove sa cynicky hlasovalo v deň výročia bombardovania Juhoslávie a začiatku vojny o túto juhosrbskú provinciu. A ako si už vtedy všimol a pre niektoré médiá to aj náležite glosoval Eduard Chmelár, spomenuté ,,svinstvo podporilo šesť slovenských europoslancov, ešte raz si tú tabuľu hanby pripomeňme – Šimečka, Bilčík, Wiezik, Lexmann, Jurzica a Pollák.”

Keď som sa k tomuto hanebnému postoju aj Michala Šimečku z Progresívneho Slovenska vrátil v diskusnej relácii Analýzy 24 na Joj 24, moja spoludiskutérka, poslankyňa NR SR za Progresívne Slovensko Beáta Jurrík to poprela (viď. priložené krátke video). Ale fakty nepustia. Ak Michal Šimečka nehlasoval v danej chvíli PROTI prijatiu spomínanej drzej a vydieračskej správe Európskeho parlamentu, hlasoval, spolu s ďalšími piatimi našimi europoslancami, proti základným princípom slovenskej zahraničnej politiky a proti štátnej doktríne, ochraňujúcej územnú celistvosť Slovenskej republiky. Ak sa teraz bije do pŕs, aký je, spolu so spolustraníkmi z Progresívneho Slovenska, žiarivým príkladom ochrancu slovenských záujmov na medzinárodnej pôde, ľudia by mu nemali len tak veriť. Ľudia by Progresívnemu Slovensku nemali veriť.
Sú pyšní, ale nahí.

https://fb.watch/ohTNdlWgqj/