Tomu sa povie podnikateľský plán

Tomu sa povie podnikateľský plán

Tomu sa povie podnikateľský plán 620 330 Doktor

„Kráľ hotelov pre migrantov“ za 60 miliónov libier: firma Caravan park zaznamenala veľké zisky po tom, čo jej daňovníci z UK minulý rok odovzdali 3,5 milióna £ na ubytovanie žiadateľov o azyl

Kráľ britských hotelov pre migrantov zaznamenal nárast zisku na viac ako 60 miliónov libier ročne – všetko od daňovníkov.

Graham King, bývalý karavanový park a diskotékový magnát, zarobil v roku 2021 25 miliónov libier vďaka zmluve ministerstva vnútra na ubytovanie žiadateľov o azyl v južnom Anglicku a Walese.

Ale stúpajúci počet príchodov cez kanál znamenal, že jeho zisky sa v minulom roku viac ako zdvojnásobili.

Jeho firme bolo za 12 mesiacov vyplatených 1,3 miliardy libier, 3,5 milióna libier denne, za ubytovanie a prepravu prichádzajúcich. Spoločnosť Clearsprings Ready Homes zarobila v roku 2021 500 miliónov libier.

A pochybnosti o prísľuboch vlády zakázať príchody malých lodí, a z toho vyplývajúce náklady na hotely, s istotou predpovedajú pokračovanie biznisu.

Toto je Graham King, bývalý majiteľ autokempingu a diskotékový magnát. V roku 2021 zarobil 25 miliónov libier vďaka kontraktu ministerstva vnútra na ubytovanie žiadateľov o azyl v južnom Anglicku a Walese.

V účtovníctve Clearsprings sa uvádza, že „sa snaží rozšíriť svoju angažovanosť vo veľkých nehotelových ubytovacích zariadeniach, ako sú bývalé vojenské tábory“.

Vďaka zmene vládneho účtovníctva sa výdavky na ubytovanie migrantov v Británii teraz počítajú ako súčasť rozpočtu na zahraničnú pomoc.

Ročné zisky pána Kinga sú na rovnakej úrovni ako celková pomoc UK poskytnutá vojnou zničenej Sýrii. Jeho zisk vo výške 60 miliónov libier je tiež vyšší ako 1 libra na hlavu venovaná 60 miliónom ľudí z chudobou postihnutej Tanzánie.

Tento obrázok zobrazuje interiér jednej z izieb v hoteli Broadfield Park, Rochdale – jednom zo štvorhviezdičkových luxusných hotelov, ktoré budú pre migrantov zatvorené.

Pán King (56) sa môže stať prvým britským miliardárom v imigračnom priemysle, pričom jeho zmluva ministerstva vnútra trvá do septembra 2029.

Na prelome storočí viedol so svojím bratom autokemping na ostrove Canvey v Essexe. Jeho aktivity sa rozrástli aj na prevádzkovanie diskotéky. Následne stratil licenciu a navrhol, že by namiesto toho mohol využiť budovu – bývalé kino – na ubytovanie utečencov.

Jeho firma to oznámila, keď sa rada rozhodla ubytovať žiadateľov o dávky vo svojich karavanoch. Ocitol sa v palebnej línii, keď inšpektori zistili, že umiestňuje žiadateľov o azyl v „zúbožených“ a „schátralých“ podmienkach v bývalých kasárňach v Kente a v armádnom tábore v Pembrokeshire.

Nedatovaná fotografia vydaná ministerstvom vnútra Reda Hamouda Abduraboua (vľavo v žltej mikine s kapucňou), ktorý pózoval na selfie, keď pilotoval malú loď s päťdesiatimi migrantmi na palube pri pokuse preplávať Lamanšský prieliv

Vtedajšia ministerka vnútra Priti Patel spočiatku obhajovala životné podmienky, ale neskôr dala Clearsprings príkaz na nápravu.

Bohatstvo pána Kinga umožnilo jeho synovi a dcére navštevovať ročnú internátnu školu s ročným školným 44 000 libier a financovať rodinné dovolenky po svete a alpské lyžiarske výlety. Jeho dcéra Catalina študuje za umelkyňu a medzi jej výtvory patria výtlačky za 10 libier so sloganom „Vymením rasistov za utečencov“.

Tieňová ministerka vnútra Yvette Cooperová obvinila vládu z plytvania verejnými peniazmi na azylový systém a tvrdila, že Labouristická strana zastaví používanie hotelov pre migrantov a ušetrí miliardy libier.

Na snímke migranti prichádzajúci do Doveru po tom, čo ich predstavitelia Spojeného kráľovstva priviedli na breh

Včera večer povedala: „Množstvo peňazí, ktoré konzervatívci premrhajú na náš rozbitý azylový systém, je ohromujúce – 8 miliónov libier každý deň.

„Spoločnosti profitujú, zatiaľ čo daňovníci trpia, a namiesto toho, aby riešili problém, iba zvyšujú náklady.

„Labouristi sa zaviazali ukončiť používanie všetkých azylových hotelov odstránením nevybavených žiadostí o azyl, s väčším počtom pracovníkov a novým teamom na vracanie do krajiny pôvodu, aby daňovníci ušetrili 2 miliardy libier.

„Britská verejnosť chce silnú bezpečnosť hraníc a riadne kontrolovaný a spravodlivý azylový systém.“

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12668151/The-60-million-migrant-hotel-king-Taxpayers-hand-caravan-park-tycoon-fortune-house-asylum-seekers.html