Peter Tóth: MIŠKO PREHRAL VOĽBY, OCKO VOLÁ NA POMOC BRUSEL

Peter Tóth: MIŠKO PREHRAL VOĽBY, OCKO VOLÁ NA POMOC BRUSEL

Peter Tóth: MIŠKO PREHRAL VOĽBY, OCKO VOLÁ NA POMOC BRUSEL 620 330 Mr Hyde

Liberálny internacionalista, progresívny otec Michala Šimečku napísal do straníckych novín Progresívneho Slovenska, inak nazývaného aj N, nasledovný odsek:

„Vďaka poľským voľbám sa bude Robertovi Ficovi na Slovensku oveľa ťažšie ničiť demokracia. Kaczyńského Poľsko doteraz zväzovalo Bruselu ruky pri obrane demokratických hodnôt, napríklad nezávislosti justície. Bolo jednoducho priveľké, čo umožňovalo Maďarsku – a umožnilo by aj Slovensku – beztrestne zavádzať autoritársky režim. Teraz však malí autoritári ako Viktor Orbán a Fico stratia v Poľsku ochrancu; získajú v ňom, naopak, silného protivníka.“

Tak si rozoberme, o čom píše Miškov otec.

Po prvé, v Poľsku dopadli voľby dobre, lebo vyhrali ideologickí spojenci Miškovho ocka a spol.

Po druhé, na Slovensku je ohrozená demokracia, lebo voľby nevyhral Miško.

Po tretie, Brusel bude môcť konečne vytrestať Slovákov za to, ako volili, lebo Poľsko nad nimi nebude držať ochrannú ruku.

Takúto logiku vidím za citovaným odsekom ocka porazeného Miška.

Miškov ocko akosi zabúda na okolnosť, že Poľsko malo pred voľbami a bude mať aj po voľbách v EÚ iba jeden hlas. Rovnako ako Slovensko a Maďarsko. Ak sa Bratislava a Budapešť rozhodnú hlasovať o niektorých otázkach spoločne, môže byť pri moci vo Varšave aj samotný Miško, nič to na veci nezmení.

Miškov ocko lamentuje, že na Slovensku sa schyľuje k autokracii, ale nanešťastie nám neoznámil, na základe čoho takto usudzuje. Skutočnosť, že pod niekoľkými papalášmi režimu Zuzany Čaputovej sa trasú stoličky, nie je ohrozením demokracie. Mnohí si myslia pravý opak.

Miškov ocko úplne ignoruje okolnosť, že aj keď nastali počas vlád Smeru mnohé poľutovaniahodné okolnosti, Robert Fico nikdy nesiahol na slobodu slova. Boli to tri vlády Miškovej straníckej kolegyne Zuzany Čaputovej, čo pod pláštikom boja proti dezinformáciám siahali na slobodu slova, vypínali weby a zriaďovali na ministerstvách obrany a vnútra útvary ideologickej polície.

Miškov otec hanebne zamlčiava fakt, že práve strana jeho syna má program plný návrhov nových skutkových podstát trestných činov, hroziacich žalárovaním osôb za vyjadrenie názoru. Ba nielen názoru, ale aj za konštatovanie holej materiálnej reality. Nesúhlasíš, že človek sa rodí buď ako žena, alebo ako muž? Šíriš nenávisť, a preto patríš do basy. To je program progresívnych liberálnych internacionalistov porazeného Miška, ale jeho ocko ukazuje na všetkých dookola, že sú hrozbu zavedenia autoritárskeho režimu.

Ešte pred voľbami som napísal, že ak progresívni liberálni internacionalisti prehrajú voľby, pokúsia sa do vnútropolitického boja proti Robertovi Ficovi & Co. zapojiť Brusel. Dnes to už nie je hypotéza, ale zrejmý politický trend. Miško, otecko a spoločníci sa pokúsia presvedčiť Brusel, že Slovákov je potrebné za voľby potrestať. Napríklad vypnutím eurofondov, ale v hre môže byť aj pozastavenie hlasovacieho práva v orgánoch EÚ.

Žalobaby sa zlietajú do Bruselu. Schyľuje sa k sabatu progresívnych liberálnych internacionalistov.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk