Pohľad od susedov – Vidlákovy kydy: To jako vážně?

Pohľad od susedov – Vidlákovy kydy: To jako vážně?

Pohľad od susedov – Vidlákovy kydy: To jako vážně? 620 330 Mr Hyde
Komentár k našim voľbám Vám priínášame neupravený v plnom znení.

Vsobotu mají na Slovensku volby… A všichni se jim do toho vměšují. Náš prezident už mluvil o ochlazení vztahů, pokud by vyhrál Fico, Evropská komise vyjádřila znepokojení nad tím, že by mohl vyhrát Fico, česká majnstrýmová média (která jsou na Slovensku hojně sledovaná) se mohou pominout, že by na Slovensku mohl vyhrát Fico… a česká alternativní média drží Slovákům palce, aby vyhrál Fico.

Máme dva dny do voleb, tož já se také budu vměšovat. Mě také čte na Slovensku docela dost lidí…

Tyhle volby jsou prostě o Ficovi a hotovo. Nemusíte být žádní znalci slovenských reálií a tamní politiky. Tyhle volby jsou za Fica nebo proti Ficovi. Všechno ostatní je jen stafáž. Dokonce i prezidentka je jen stafáž. Bývalý premiér Magor Igor Matovič objížděl mítinky SMERu, protože na jeho vlastní prakticky nikdo nechodil. Snažil se tam dělat bordel asi tak stejně, jako se u nás snažili libtardi škodit Zemanovi pomocí pískotu a trenýrek. Většině stran hrozí, že se do jejich sněmovny ani nedostanou… Na prvním místě je Fico, na druhém je Progresívné Slovensko a na třetím je bývalý Ficův parťák Pelegrini. Pak dlouho nic a pak řada trpaslíků. Všichni visí na rtech Ficovi a řeší se jen a jedině on.

Hele, o Ficovi není třeba se bavit. Ten je všude, plní i české sociální sítě, například jeho odpověď našemu prezidentovi, byla vynikající. Kampaň postavil velice šikovně a jeho soupeři reagovali hystericky, čímž mu ohromně pomohli. Chtěli kriminalizovat jeho lidi… nezdařilo se. Chtěli zdiskreditovat Kaliňáka, jak se pere s Matovičem… nepodařilo se. Nasadili varovné hlasy ze zahraničí, Slováky to jen naštvalo, protože nikdo nemá rád, když mu někdo zvenku nakukuje do obýváku a kecá mu do vnitřních záležitostí. Jméno Fico se přetřásá úplně všude, nejen na Slovensku.

Já bych se rád zastavil u toho Progresívného Slovenska. To je v podstatě strana těch nejlibtardovatějších libtardů. Založeno bylo v roce 2017, dopracovalo se dvou mandátů v eurovolbách (v koalici se stranou SPOLU) a dostalo do křesla Zuzanu Čaputovou. Pak má pár mandátů z komunálu a to je všechno. Ve volbách do Národní rady v roce 2020 nepřekročili (v koalici se SPOLU) potřebných 7%.

Ale podle posledního průzkumu teď předběhli dokonce i SMER…

Jako fakt?

Viděli jste jejich volební hesla? Oni fakt dávali na plakáty, že muži mohou mít vagínu a ženy mohou mít penis. Jejich předvolební reklamy na fejsbůku, to je jak Prague pride ve slovenském vydání. Program mají samozřejmě úplně stejný, jako všichni. Milion šest bodů o tom, jak všem přidají, postaví nemocnice, zajistí doktory i výživné, každému dají na střechu fotovoltaiku… Tohle mají vždycky všechny strany. Pochybuju, že by si někdo všimnul, kdybych přeházel stranická loga…

To se jako fakt dá na Slovensku uspět s tím, že muži mohou mít vagínu? Tohle se dá použít ve volbách a být nejsilnější stranou?

Viděl jsem několik jejich tiskovek z dneška a z doby před covidem… Tehdy měli asi šest procent preferencí. Nic se nezměnilo. Stejná komunikace, stejná témata, stejní libtardi. Ve všech ohledech. Neviděl jsem nic, čím by se odlišili od roku 2020. Že by se od té doby staly jejich myšlenky o tolik populárnější? Když nám zároveň jiné průzkumy říkají, že na Slovensku rostou proruské a protiukrajinské postoje? To jako nikomu není divné?

Slováci a Češi se od sebe moc neliší. Koneckonců máme sedmdesát let společné historie a náš rozchod proběhl kultivovaně, bez jediného náboje, bez jediné kapky krve a bez jediného nevypořádaného hraničního kamene. Nicméně, Slováci nejsou takoví neznabozi jako my. A také mají větší míru studu než my.

Já prostě nemůžu uvěřit, že by se něco takhle libtardího dalo dát před volbami na fejsbůk a nepohořet na tom. Chápu, že to funguje někde v centru Bratislavy v kancelářích nadnárodních korporací nebo v redakci Slovenské televízie, ale pochybuju, že to funguje kdekoliv jinde. Ženy mohou mít penis… volební heslo století. Já vím… oni mají hlavní heslo „zvolme si budoucnost,“ ale je to úplně to samé, s čím šli do voleb v roce 2020 a nemohu uvěřit, že dnes jim tu komunikaci žere čtyřikrát tolik lidí, co tenkrát.

Nebo se zase udělal nějaký cinknutý průzkum? Přání otcem myšlenky? Progresívné Slovensko má nejdražší kampaň, takže se pokoušejí udělat cokoliv, aby to trochu dopadlo? A když se pak ukáže poloviční volební realita, bude se křičet o podvodech ve volebních místnostech? Nebo má Fico tak výrazné čertí rohy, že to lidi raději hodí ojrohodnotám, i když vidí ve vlastních peněženkách, kam je to dovedlo?

Já osobně si myslím svoje a čichám čichám další obrovský průser majnstrýmových médií a na ně navázaných agentur pro výzkum veřejného mínění. Mohu se samozřejmě mýlit, ale o to pečlivěji si v sobotu večer prostuduji výsledky.

Myslím, že nebudu jediný. Uršulka Leyenová, ani naše Pětikolka nebudou klidně spát. Jde o hodně. Ukáže se, kolik těch liberálů skutečně je. Progresívné Slovensko tentokrát nekandiduje v žádné koalici, ale je v podstatě jediná partaj, která drží naděje současných vládců Evropy na budoucnost. Nedivím se, že měli takřka nekonečný rozpočet na kampaň. Nedivím se, že všichni zdejší libtardi pomáhali, co to dalo. Pokud by jim z evropských hodnot měla vypadnut první cihla, nikdo neví, co to udělá. Stejně tak platí, že Ficovo vítězství by značně otřáslo Pětikolkou u nás. Přece jenom, Češi se od Slováků opravdu moc neliší.

Tož, bratři Slováci, držím vám palce, mějte šťastnou ruku a pěkně to v sobotu rozlouskněte. A i kdyby měly průzkumy pravdu a zvolili jste si ty muže s vagínou a holky s penisem, stejně vás budeme mít rádi. Jednou jsme bratři, no ni?

Zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/jako-vazne